Forum Trek.pl Newsy Star Trek TOS po raz pierwszy w AXN

TOS po raz pierwszy w AXN

Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • Author
    Participant

Szkoda tylko, że AXN zaczyna emisje TOS-a od 5 odcinka (no chyba ze ja o czymś nie wiem )

Eviva
    Participant

Jak to od piątego? Od pierwszego "The Man Trap". Wiem, że pierwszy chronologicznie powinien być "The Cage", a po nim "Where No Man Has Gone Before", ale "The Cage" nie wchodzi w serię telewizyjną, a "Where No Man..." idzie jako trzeci (troche bez sensu, ale mówi się trudno)

Otóż to.O to mi właśnie chodziło. Bo byli tacy co pisali tutaj że nareszcie jest coś specjalnie dla polskich fanów Treka, a to guzik prawda. Polskie to na AXN są reklamy.

Na miłość Borga, jakaż to różnica dla widza, czy ktoś myślał o nim, czy nie o nim, puszczając dobry serial? Ważne, że puścił.

MCPSI
    Participant

Oryginalnie TOS miał taką kolejność:Where No Man Has Gone Before 1x01 The Corbomite Maneuver 1x02 Mudd's Women 1x03 The Enemy Within 1x04 The Man Trap 1x05 a wersja remasterowana puszczana na AXN ma taką kolejność 🙁 "The Man Trap" "Charlie X" "Where No Man Has Gone Before" "The Naked Time" "The Enemy Within" "Mudd's Women" Tragedia 😥

Eviva
    Participant

Nie będę się spierać, ale na większości serwisów poświęconych serialom kolejność odcinków jest taka, jaka puszczali na PULSie i jaką mamy teraz na TOS. Nie wiem, czemu tak jest, ale jest.

MCPSI
    Participant

Droga Evivo widzę, że jako fanka TOSa musisz poznać prawdę 😎 20 listopada 2007 została wypuszczona na rynek (oczywiście nie polski) wersja remasterowana oznaczona jako TOS-R (HD DVD) kolejność odcinków w tej wersji jest następująca : "The Man Trap" "Charlie X" "Where No Man Has Gone Before" "The Naked Time" "The Enemy Within" "Mudd's Women" "What Are Little Girls Made Of?" "Miri" "Dagger of the Mind" "The Corbomite Maneuver" "The Menagerie, Part I" "The Menagerie, Part II" "The Conscience of the King" "Balance of Terror" "Shore Leave" "The Galileo Seven" "The Squire of Gothos" "Arena" "Tomorrow is Yesterday" "Court Martial" "The Return of the Archons" "Space Seed" "A Taste of Armageddon" "This Side of Paradise" "The Devil in the Dark" "Errand of Mercy" "The Alternative Factor" "The City on the Edge of Forever" "Operation -- Annihilate!" i zakładam, że w takiej kolejności puści AXN mojego kochanego TOS-a

Eviva
    Participant

A skąd ten pomysł, że nie znam prawdy? Podałes kolejność odcinków, w której cały kram szedł na PULSie. Poza tym jestem fanką TOSu, a nie fanką ordnungu i to, ze odcinek X pójdzie na miejsce odcinka Y nie popsuje mi przyjemności, zwłaszcza, ze z małymi wyjątkami każdy odcinek stanowi zamkniętą całość i rzadko kiedy ma odniesienia do innych.

MCPSI
    Participant

Zasadniczo droga Evivo masz racje odcinki TOSa nie są ze sobą zbytnio powiązane, ale .... Ja jako człowiek, który lubi porządek (wg ISO) i kocha Star Treka jestem zbulwersowany faktem iż TOS nie jest puszczany w poprawnej kolejności ;]

Gosiek
    Participant

Oryginalnie TOS miał taką kolejność:

[ciach]

a wersja remasterowana puszczana na AXN ma taką kolejność 🙁

[ciach]

Tragedia 😥

No i co w tym dziwnego albo nowego? Z kolejnością odcinków TOS-a akurat od zawsze był właśnie ten problem, że występowała w dwóch wersjach. Pierwsza była ułożona wg numeracji odcinków (numery produkcyjne), a druga wg kolejności wyświetlania ich podczas premiery w amerykańskiej telewizji. I tak zostało do dziś. A że AXN wybrało akurat tą drugą kolejność? Serial przez to nie straci.

Flashbones
    Participant

Ja mam tylko AXN, więc nie obejrze Tosa z polskim lektorem , chyba że póżniej puszczą na zwykłym AXN

Avenger
    Participant

W końcu, hmm.. może inaczej, nareszcie zobaczę tos-a, zobaczę od czego się rodziła obsesja moja i innych. Nic tylko się cieszyć. :)Drodzy pesymiści, nie marudzić mi tu. ;)btw. ktoś coś tu pisał o nagrywaniu, też próbowałem ale coś mi nie wyszło, dźwięk mi leci szybciej niż obraz i tak głupio się ogląda. Pytanie do tej osoby co wie. Jakiego mam użyć kodeka i jak go ustawić?

Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram