Forum Trek.pl Konsola Informacyjna Forum Trek.pl - dodatki, poprawki, błędy

Forum Trek.pl - dodatki, poprawki, błędy

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 119 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #81572

    Drodzy użytkownicy,Czas na pewne zmiany. Powoli szykujemy się do upgrade'u IPB, po którym ma nastąpić uruchomienie nowszej wersji serwisu Trek.pl. By to umożliwić, musimy dokonać reorganizacji większej części forum.Powstaną nowe sekcje i działy, które, mamy nadzieję, z czasem pomożecie nam zapełnić ciekawymi dyskusjami. Zmieni się też lokalizacja istniejących już forów. Może minąć trochę czasu zanim odnajdziecie się po tej reorganizacji, ale jest ona konieczna do dalszego rozwoju Trek.pl i mamy nadzieję, że jednak uznacie, iż są to zmiany na lepsze.Prace rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych dni. Nie będziemy na ten czas wyłączać forum, więc jeśli zauważycie znikające i pojawiające się działy, zachowajcie spokój - to nie anomalie przestrzenne, to my. 😉

    Jamjumetley
    Participant
    #81577

    Czyli nie będzie okazji, żeby powiedzieć: Q! Super! Fajnie, że serwis się rozwija.

    MalyTraktorek
    Participant
    #81586

    jeszcze nie przyzwyczaiłam się do forum a już idą zmiany :Dciekawa jestem efektów, zapewne przyda się uprawnić to i owo

    OmegaOne
    Participant
    #82004

    Zapowiadana wcześniej przez Piotra reorganizacja została zakończona. Możliwość postowania przez userów została przywrócona. W razie jakichkolwiek problemów piszcie w tym temacie.

    Barusz
    Participant
    #82005

    To koniec zmian, nie będzie już Mesy i Polityki?


    EDIT


    Ok., są, ale jestem prawie pewnien, że jak pisałem powyższe zdanie, to nie były widoczne.

    Piotr
    Keymaster
    #82006

    Przed nami jeszcze przenoszenie tematów i edycja niektórych nazw działów. Poza tym wszystko już powinno działać. Reklamacje przyjmujemy do północy. 😉

    r_ADM
    Participant
    #82007

    A ten podzial na dzialy to po co? Dzial o Stargate do, ktorego wrzucicie 10 watkow w tym jeden aktywny? Ile na przestrzeni ostatnich miesiecy bylo ruchu w watkach o BSG, Star Wars etc. Az tyle, zeby tworzyc nowe podforum?

    Jamjumetley
    Participant
    #82009

    Teraz jest bardziej czytelnie. Kolejność działów wygodniejsza (przynajmniej dla mnie). BSG, Stargate i Star Wars zasłużyły na swoje działy. Teraz wyglądamy bardziej na portal Sci-Fi, a nie tylko trekowy.r_ADM - wydaje mi się, że taki podział to na przyszłość. Wymienione serie są tak rozległe, że zawsze będzie coś do napisania w ich działach. Do tej pory wszystko na temat danego franchise'u były pakowane do jednego wątku. Myślę, że trzeba się przełamać, a z czasem powstaną nowe wątki...Na Orion - Tokra taki podział się sprawdza. Pamiętam jak Puls zaczął puszczać TOS. Co tydzień zakładany był osobny temat dla każdego odcinka. Było o czym dyskutować i dział nie leżał pusty.

    r_ADM
    Participant
    #82025

    Wymienione serie są tak rozległe

    Nawet jesli to 3 watki starczyly. Moje zdziwienie zaistniala sytuacja spowodowane jest tym, ze obecny ksztalt forum wydaje sie byc motywowanym snami o potedze, ze a noz nawinie sie tu 10k ludzi i bez tego bylby burdel, nie rzeczywistymi potrzebami.

    Porownanie do forum orion tokra jest mocno chybione ze wzgledu na roznice w liczbie userow.

    Piotr
    Keymaster
    #82035

    Sny o potędze? Po cóż się ograniczać do snów? ;>

    A poważnie - jak pisałem tydzień temu, zapowiadając zmiany, reorganizacja była potrzebna do dalszego rozwoju. Motywacją były rzeczywiste potrzeby tylko nie forumowe, a serwisowe - serwis, jak wiadomo, jest zintegrowany z forum. By go rozbudować, potrzebujemy odpowiedniego układu działów. Postaraliśmy się, by nowy podział był też logiczny i przystępny. Owszem, takie rozdrobnienie tematyczne powinno sprzyjać powstawaniu nowych dyskusji, ale to będzie skutek uboczny.

    A co do tych 10k ludzi - nikt się nie obrazi, jeśli się pojawią, ;P ale choć jako fani scifi jesteśmy trochę oderwani od rzeczywistości, to jednak nie aż tak. ;P

    biter
    Participant
    #82046

    No cóż hmmm, Muszę.. nie źlę. Chcę pochwalić bo zmiana w mojej opinii jest bardzo ad plus. Do tej pory forum Trek.pl było dla mnie mało przystępne przez swoją w pewnym stopniu nieczytelność teraz jest o wiele lepiej i samo pociąga żeby na nim pisać. Nie mówię że zacznę się tutaj pojawiać częściej niż "od święta" ale pisanie na pewno będzie większa przyjemnością. Gratulacje 🙂

    Piotr
    Keymaster
    #84786

    Drodzy użytkownicy, pojawiła się na forum nowa forma spamu. Jeśli dostaliście PM z wiadomością o wykryciu wirusa na Waszym komputerze, podpisany przez administratora forum Trek.pl, to go zignorujcie i nie klikajcie w link.

    Piotr
    Keymaster
    #86815

    Uwaga Youtubowicze! 😉 Mamy dla Was małe udogodnienie. Zapewne zauważyliście, że na forum i w serwisie zaczęły pojawiać się okienka z filmikami zamiast zwykłych linków do Youtube. Dziś się dowiecie, jak samemu je zamieszczać.

     

    (Uwaga: od update'u do IPB 3 poniższy sposób, choć działa, nie jest zalecany. Teraz zamiast 'youtube' dostępny mamy dużo lepiej działający tag 'media', który wymaga jedynie wklejenia linka do filmu.)

     

    By użyć taga 'youtube' trzeba wkleić do niego fragment linka znajdujący się między znakami 'v=' a '&'. Oto przykład:

    http://www.youtube.com/watch#v=eON5O5MRz5M&feature=related 

    Testujemy i... Voila!

    Działa. Zdarza się jednak, że linki Youtube są bardziej skomplikowane, ale wtedy też wklejamy ciąg znaków po 'v=', tylko nie szukamy już '&'. Przykład:
     

    http://www.youtube.com/watch#playnext=1&playnext_from=TL&videos=fVoC1ZEm8ko&v=DsOE73pxpys 

    I test:

    Przyjemnego zamieszczania filmików. 😉

    The D
    Participant
    #86971

    Mam taką małą propozycję, nie ukrywam, że inspirowaną nowym avatarem Jamjumetleya. Skoro The Big Bang Theory doczekało się własnego tematu na forum, to może warto przygotować kilka obrazków do galerii avatarów? Ja już raczej zostanę przy Księciuniu, ale pewnie znalazłoby się kilku chętnych na Sheldona, Wolowitza lub nawet Bałego Kłipke.

    Romek 63
    Participant
    #86974

    Przyjemnego zamieszczania filmików. 😉

    Super 😀

    Już wypróbowałem - działa :yes:

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 119 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram