Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
 • Author
  Posts
 • Ryan
  Participant
  #28032

  A co mi sie nie podoba... cala reszta. Walka dobra ze zlem + dobro zwycieza zupelnie jak w treku (czyli w ostatniej chwili ktos ratuje sytuacje), wszyscy sie kochaja, elfy sa mile i piekna panienka goni za glownym bohaterem.

  To świadczy samo za siebie - nie znasz DL ani trochę. 😛 DL to walka dobra, zła i chaosu a nie dobra ze złem. Do tego wniosku dochodzi się czytając nieco więcej niż trzy książki, głównie z powodu wyeksponowania wątku dopiero w najnowszych seriach osadzonych w czasach śmiertelników. To okres, kiedy na świecie panuje chaos i zniszczenie a jedynym sposobem na przywrócenie tego co znamy jest powrócenie równowagi m.in. dobra i zła a nie przewagi dobra (sic! jest tak jak jest uważane za 'dobre' nie dlatego, że dobro wygrywa a dlatego, że jest równowaga trzech elementów). Ale to tak na marginesie... 😉

  Ryan
  Participant
  #27831

  You scored as Satanism.

  Dołączona grafika

  Your beliefs most closely resemble those of Satanism! Before you scream, do a bit of research on it. To be a Satanist, you don't actually have to believe in Satan. Satanism generally focuses upon the spiritual advancement of the self, rather than upon submission to a deity or a set of moral codes. Do some research if you immediately think of the satanic cult stereotype. Your beliefs may also resemble those of earth-based religions such as paganism.

  Satanism 63%

  atheism 54%

  Buddhism 54%

  Islam 42%

  Paganism 42%

  Hinduism 38%

  Judaism 33%

  agnosticism 29%

  Christianity 25%

  Lepiej niż mogłem zakładać, że wyjdzie. 😆

  Ryan
  Participant
  #27054

  Fajnie, że tu taki flame, ale czy dowiem się czy jest szansa na to, by zniknęły rangi dla nie TSS-related osób albo pojawiały się poprawne rysunki? Z góry dziękuję za odpowiedź i cierpliwe znoszenie mojego marudzenia.

  Ryan
  Participant
  #26978

  Faktycznie to szary. Po odkręceniu gammy to widzę - przepraszam, za niesłuszną ocenę.

  Ryan
  Participant
  #26975

  Kilka pokoleń temu ktoś pytał, czy na forum zaczną kiedyś działać rangi pod nazwiskami osób nie związanych z TSS. Nie jest to jakoś niesamowicie czasochłonne a ikona z Xem razi po oczach już chyba nieco zbyt długo. W przeciągu ostatnich dni dwa razy zmieniła się skórka, więc chyba jednak ktoś ma czas na grzebanie w 'pierdołach'.Co do zmian - biała czcionka na czarnym tle w treści postów męczy wzrok.

  Ryan
  Participant
  #26974

  Zaraz z tego się wyłoni osobny topic, ale niestety muszę podzielić zdanie T'Rekera. Z mojej strony to EOT, bo nie chcę walk na tle religijnym na forum.

  Ryan
  Participant
  #26789

  http://forum.gery.pl/index.php?showtopic=39021

  Liquid, jak się cytuje to wypada podać źródło... Lame...

  Ryan
  Participant
  #26632

  Od piątkowego do wtorkowego poranka (czasu koreańskiego) otwarte są zapisy na betę MapleStory - po raz pierwszy od 5 miesięcy. Zapraszam. :]

  Ryan
  Participant
  #26594

  Dziękuję Ci bardzo. Niech Ci Bozia w tłustych dzieciach wynagrodzi. 🙂

  Ryan
  Participant
  #26591

  "spójnie wymyśloną"...

  Ryan
  Participant
  #26590

  Ok. Na którymś niemieckim kanale widziałem ca rok temu teledysk - śliczny chłopczyk :> śpiewał coś o gladiatorach. Generalnie chodzi mi o tytuł piosenki ze względu na rewelacyjny teledysk w realiach rzymskich gladiatorów, greckich wojen itp. Any help appreciated.

  Ryan
  Participant
  #26466

  Zeal: pisałeś o GH, po czym dodałeś "Forgotten Realms jest wariacją. Wariacją, która przerosła mistrza" - ciężko to odnieść do czegoś innego niż GH. Ale niech będzie i tak.

  Powtórzę też - GH (świat) nie jest opisany w podstawkach. To, że jest panteon bóstw wynika tylko i wyłącznie z działania mechaniki (charakterów i oparcia czarów na charakterach). Sami bogowie i rasy to jeszcze nie świat (choć znam takich, co się nie zgodzą).

  Nieścisłości Ci już raz wytknąłem - powtarzać się nie zamierzam.

  Wysnułeś taki wniosek na podstawie jednego zdania? Gratuluję umiejętności analizy cudzych myśli...

  Nie analizuję Twoich myśli. Napisałem jakie wnioski mogę wyciągnąć z tego co piszesz. Opierałem się wyłącznie na Twojej wypowiedzi i do niej się wyłącznie odnosiłem. W związku z tym zdanie "używasz X do określenia Y" nie znaczy, że robisz tak zawsze a że w swojej ostatniej wypowiedzi tak było. Co w tym nadzwyczajnego i niezrozumiałego?

  Zasady - nie tylko zaklęć. Pisząc zasady nie miałem na myśli dodatkowych featsów, czarów, broni ale np. psionikę (jest o niej dodatek ale np. DarkSun wprowadza własne zasady jej dotyczące), inny typ umagicznienia broni (Midnight), odmienne zasady walki i obrażeń (G&G jest zalecane w niektórych settingach, inne mają własne 'rzeźnickie zasady'), odmienny zestaw atrybutów itp. Jedyną rzeczą która na mocy OGL nie może się zmienić jest sposób generowania postaci (bo żaden podręcznik nie może generowania postaci opisać).

  Ja też nie uważam, że Domko jest dzieckiem i wiem, że mimo wszystko złapie o czym pisałeś. Jestem jednak stosunkowo ortodoksyjnym miłośnikiem D20 i widziałem naprawdę sporo systemów, które z opisanych przez Ciebie prawideł się wyrywają. Ot i wszystko na ten temat.

  Ryan
  Participant
  #26463

  Sai: w mundury to one nie są odziane. 😉 Rozumiem, że Commonwealth już nie ma, ale to nie zmienia faktu, że cukierkowych kobiet jest dużo. Początkowo Becka, Trance i Rommie. Ostatnio doszła android stworzona przez Harpera. I wszystki one znacznie odstają od... hmm.. średniej w populacji. Poza tym Trance bardzo ubrana nie jest. ;)A tak krótko: żałuję, że nie ma już Tyra Anasazi. 🙁

  Ryan
  Participant
  #26462

  Zeal: FR nie jest wariacją na temat Greyhawka. Rozumując w ten sposób wszystko jest wariacją na temat mitów greckich. GH opiera się na zupełnie odmiennych ideach i stanowi inny świat niż FR. GH też nie jest opisany w podstawkach, które z definicji są klaryfikacją zasad. Settingiem dla GH jest 'Żyjący Greyhawk'.

  Zróżnicowanie ras wynika z koncepcji świata - są dodatkowe settingi które bardziej ograniczają wybór niż to co widzimy w podstawkach. Itp., Itd. Prosiłbym, by nie wprowadzać w błąd zainteresowanych, bo to co piszesz jest najczystszej wody fikcją. Dodam, że używasz D&D w odniesieniu do D20+Greyhawka, które (jak już wspomniałem) nie są nierozłączne (i nie jest to połączenie właściwe). Poza tym settingi często niosą ze sobą dodatkowe zasady, co także ma się słabo do tego co piszesz.

  Mówiąc krótko: D&D nie jest światem ani nie jest mechaniką.

  Ryan
  Participant
  #26429

  Zarathos: prezentujesz dosyć popularną postawę nietolerancji wobec D20. :)Z ciekawszych światów w którychj miałem okazję zagrać/prowadzić wymieniłbym na początku polską Arkonę. Mimo upadku wydawcy system sprzedał się nieźle i można powiedzieć, że jest nadzieja na systemy osadzone w pogańskiej Polsce czasów Mieszka. To całkiem ciekawy świat fantastyczny (bo niezbyt historyczny ;)), który polecam mimo archaicznej mechaniki ze światem zwiazanej.Z D20 podoba mi się bardzo Midnight - świat opanowany od wielu lat przez zło. Zakaz czarowania, bycia indywidualnością i wybijania się. Jeden z niewielu światów Low Magic w D20. Uhonorowany wieloma nagrodami.Wolsung D20 Modern - powstający polski świat. Pod wodzą Garnka kreowany jest naprawdę wyjątkowy i grywalny (co bardzo ważne) setting D20 Modern, Świat Magii i Pary, jak zwykło się go nazywać. Nie jest to jednak po prostu Steampunk a parowa karykatura naszego świata, lekko szurnięta, ale bardzo ciekawa.Dark Sun - w przypadku D20 setting fanowski, kiedyś setting oficjalny dla 'adeków'. Świat okrutny, pełen wrednych telepatów i umięśnionych ras barbarzyńców, którzy walczą o przetrwanie w pustynnym nieugorze. Jeden z tych 'innych' światów D20.Stary i nowy WoD - stary Świat Mroku to świat legenda. 😉 Przez niego wytworzył się syndrom mroczniactwa i alienacji społecznej 'prawdziwych' storytellerów. Generalnie oryginalny i dający spore możliwości świat, który z racji popularności stał się przeludnionym przez supernaturale. 😉 Edycja trzecia (czy raczej: poprawiona) wniosła kilka drobnych poprawek reguł (które i tutaj mimo wszystko są) i uporządkowała świat w sposób, który mnie np. bardzo odpowiada. Niestety nie ukazały się do niej rewelacyjne Changeling: The Dreaming ani Wraith: The Oblivion. Trudno... Nowy Świat Mroku to alternatywna wersja (jak możnaby go nazwać) świata starego. Inne klany wampirze, inne relacje i pochodzenie supernaturali, nieco inna mechanika. Zbliżenie się bardziej do takich tytułów jak Kult czy ZC (no, może lekka przesada ;)) przez wyeksponowanie czynnika ludzkiego w świecie nadnaturalnym.To imho te ważniejsze, warte zagrania światy.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 58 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram