Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Zimowe atrakcje w Winter Wonderland

Zimowe atrakcje w Winter Wonderland

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
 • Author
  Posts
 • Slawek
  Moderator
  #7651

  Dołączona grafika

  Q powraca na okres zimowy raz jeszcze zapraszając graczy do Winter Wonderland. Kraina dostępna będzie od 5 grudnia, po zakończeniu przerwy technicznej, do 16 stycznia dla wszystkich postaci, które osiągnęły 10 poziom doświadczenia. Aby się do niej dostać należy porozmawiać z Q w Earth Space Dock, Qo'noS First City lub Romulus Command. Oprócz atrakcji obecnych w zeszłych latach można spodziewać się także kilku zmian oraz nowych nagród. Podobnie jak w przypadku eventu letniego, Winter Wonderland wykorzystywać będzie system reputacji.

  [more]

  Dołączona grafika

  Atrakcje dostępne podczas eventu zimowego to między innymi:

  • Winter Invasion - nowa misja drużynowa dostępna z poziomu zakładki PvE. Q przenosi graczy do miniaturowej kolonii piernikowych ludzików, które trzeba ocalić przed inwazją śniegowych bałwanów. Za wykonanie misji gracze otrzymają zestaw ozdób świątecznych służących jako waluta w krainie Q, a także będą mogli znaleźć Winter Holiday Recipe (szczegóły niżej).
  • The Fast and the Flurrious - wyścig na lodzie przeciwko innym graczom, z którego w zależności od zajętego miejsca otrzymamy Winter Epohh Tag, do wymiany na unikatowy gatunek Epohha, lub na wybrany typ Marków.
  • The Fastest Game on Ice - wyścig na lodzie przeciwko NPC, za którego ukończenie raz dziennie otrzymamy 40 zdjęć Q, które będzie można zamienić na jeden z dwóch okrętów Breen (szczegóły niżej).
  • Atak bałwanów śniegowych - co pewien czas wszystkie bałwany w Winter Wonderland będą atakować graczy, którzy będą musieli stawić im czoła przy pomocy kulek śnieżnych lub specjalnych broni, za co otrzymają zestaw ozdób świątecznych.
  • Accolade - poukrywane na terenie całej mapy.

  Dołączona grafika

  Z Winter Wonderland gracze będą mogli wynieść pokaźną ilość zarówno nowych, jak i powracających zabawek. Będą to między innymi:

  • Holiday Foods - Po dostarczeniu Winter Holiday Recipe do kucharza w Winter Wonderland przygotuje on specjalny typ żywności dający postaci na 60 minut unikatowy buff.
  • Winter Tribble - Unikatowy gatunek Tribbla można wyhodować karmiąc dowolnego futrzaka którąkolwiek potrawą przygotowaną w Winter Wonderland.
  • Holiday Scarves - Rozmaite warianty szali do zakupu za pozyskane ozdoby świąteczne. Oprócz wzorów z zeszłych lat pojawią się także nowe style dla Romulan i Reman.
  • Winter Jacket - Rozmaite warianty płaszczy zimowych do zakupu za pozyskane ozdoby świąteczne. Oprócz wariantów z zeszłego roku pojawią się także nowe w kolorach zielonym oraz czerwonym.
  • Advanced Holiday Weaponry - Specjalna broń do walki z bałwanami w Winter Wonderland oraz Winter Invasion, do zakupu za pozyskane ozdoby świąteczne. W przeciwieństwie do zwykłych śnieżek bronie nie te nie posiadają ograniczonej "amunicji", zadają większe obrażenia i funkcjonują w sposób zbliżony do tradycyjnego uzbrojenia. Oprócz zeszłorocznych "Flurry" (Full Auto) i "Avalanche" (Blast Assault) pojawią się także "The Snowblower" (przypuszczalnie miotacz), "Hail" (Dual Pistols) oraz "The Big One" (Pulsewave Assault).
  • Nanopulse Lirpa/Bat'leth - Miecze świetlne energetyczne wersje Lirpy i Bat'letha dostępne w tym roku w kolorze zielonym za pozyskane ozdoby świąteczne.
  • Gingerbread Pet - Wzorowane na pięciu trekowych gatunkach piernikowe ludziki w formie non-combat petów, do zdobycia jako losowa nagroda po ukończeniu Winter Invasion.
  • Breen Plesh Brek Heavy Raider - Nowa nagroda "główna" za zebranie 1000 zdjęć Q, przyznawanych w ilości 40 dziennie za misję The Fastest Game on Ice. Okręt Breen dostępny dla postaci wszystkich frakcji, który stanowi zarazem prototyp nowej mechaniki flankowania, która w przyszłości zostanie wprowadzona do wszystkich klingońskich Raiderów (Bird of Prey). Okręt otrzymuje premię +33% zadawanych obrażeń jeśli oddaje strzał w rufę przeciwnika. Pełne statystyki okrętu oraz opis konsoli znajdziecie tutaj.
  • Breen Chel Grett Warship - Okręt Breen z zeszłego roku, dostępny za zebranie 1000 zdjęć Q, przyznawanych w ilości 40 dziennie za misję The Fastest Game on Ice. Opis okrętu znajdziecie tutaj

  Dołączona grafika

  Źródła: Dev Blog: #25, #26, #27[/more]

  Tristian
  Participant
  #115240

  Super nie moge się doczekać

  FAB
  Participant
  #115243

  W tegorocznym evencie będę polował na buty i acco, reszta bez szału.

  Anonymous
  Guest
  #115247

  Dzięki za newsa Suav - no nie czytam jak widać 😉

  Slawek
  Moderator
  #115253

  Podobno przez zeszłoroczne exploity Cryptic usunął grzebanie w śniegu za ozdobami choinkowymi.

  Beret
  Participant
  #115256

  A to akurat szkoda bo człowiek mógł sobie pokopać i dostać :PMam nadzieję, że ta śmieszna misja będzie ciekawa i ona da nam konkretne nagrody w zamian za to kopanie!

  Slawek
  Moderator
  #115257

  Ta nowa misja na Tribblu kompletnie wywaliła mi grę. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie przez nią Cryptic teraz przedłużał maintenance. 😉

  Jamjumetley
  Participant
  #115258

  I kolejna godzina... Z Twittera przed minutami dwiema: We are going to extend our maintenance window by another 60 min. Our goal is to have you back in-game by Noon PST. Thanks for your patience!

  Slawek
  Moderator
  #115259

  Musi mieć to związek z tą nową misją. Tribble po powyższym ogłoszeniu też mi się rozłączył, więc niewykluczone, że jakiś patch jeszcze się szykuje.Tyle co sprawdziłem nowy Winter Wonderland, to się przeraziłem obecnością voice actingu, który jest tragiczny i tak zapętlony, że średnio co 5 sekund jakiś NPC coś tam krzyczy... Tragedia.Oprócz czynności wymienionych w newsie jest jeszcze konkurs jedzenia ciasta. Za półtorej minuty klikania na przyciski dostałem 4 ozdoby choinkowe, co jest wystarczającym powodem, żeby więcej tego nie robić...Ceny nowych itemów takie same jak w zeszłych latach. Nowe kurtki to nie te z Wrath of Khan, jak się okazuje. Broni nie miałem okazji przetestować, gdyż nie przeniosłem zeszłorocznych ozdób na Tribbla.

  Jamjumetley
  Participant
  #115260

  Czyli kurtki trafią do C-Store pewnie. Osobiście chciałbym też wersję kapitańską Kirka. Taka krótka, do pasa.

  FAB
  Participant
  #115263

  To co? jutro patchyk dla odmiany?

  I. Thorne
  Participant
  #115268

  Ten wyscig dla okretu Breen jest calkiem trudny i nawet podskakiwanie nie powoduje, ze ma sie przewage nad przeciwnikiem.Ale najlepsze jest, ze jak sie kilka razy przegra to potem samemu sie biegnie. I to wcale nie oznacza, ze jest latwo. Za pierwszym razem tez wypadlem.

  Diensdale
  Participant
  #115280

  Jednym słowem wystarczy odpalić wyścig, wylecieć z toru i przegrać tyle razy aż się pobiegnie samemu i zdjęcia wpadną 😉

  FAB
  Participant
  #115281

  To bardzo subiektywne odczucie, ale mam wrażenie, że wyścig jest trochę trudniejszy niż rok temu. Chociaż z drugiej strony już za drugim razem poszło elegancko.

  Melnikor
  Participant
  #115285

  Fab mam dokładnie takie samo odczucie, spowodowane to jest chyba tym że NPC startuje teraz z pole position.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram