Forum Trek.pl Newsy Star Trek Występ Shatnera w "Star Trek XI" był brany pod uwagę

Występ Shatnera w "Star Trek XI" był brany pod uwagę

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4625

  Pomimo tego, że oryginalny James T.Kirk zginął w siódmym filmie z serii - "Star Trek: Generations" - scenarzyści Roberto Orci i Alex Kurtzman przygotowali scenę, w której miał grać William Shatner. Czytajcie dalej, jeśli nie boicie się spojlerów ST: XI.

  [more]W jednej z końcowych scen filmu następuje spotkanie młodego Spocka (Zachary Quinto) i starego (Leonard Nimoy). Stary Spock podkreśla wagę przyjaźni z Kirkiem i wg pierwotnej wersji scenariusza miał podarować młodemu alter ego holograficzne urządzenie z nagraną wiadomością od oryginalnego Kirka. Kirk z przyszłości

  Źródło: Slice Of Scifi[/more]

  Aved
  Participant
  #72201

  O tak! wielka szkoda że to nie doszło do skutku!!

  The D
  Participant
  #72202

  Ale pod względem scenariusza byłby to bardzo nielogiczne, gdyż Spock na pokładzie Jellyfish nie planował wycieczki w czasie - to był wypadek.

  Barusz
  Participant
  #72203

  Nie wspominając o takim szczególiczku, jak ten, że z punktu widzenia całego uniwersum nie mógł mieć hologramu z Kirkiem starszym niż ten z Generations, bo taki ktoś jest uznawany za zmarłego.

  Eviva
  Participant
  #72204

  O tak! wielka szkoda że to nie doszło do skutku!!

  Bóg Ci zapłać za dobre słowo.

  fluor
  Keymaster
  #72205

  To mógł być jakiś suwenir, który zawsze ze sobą nosił. Kirk mówiłby "Use the force, Luke" 😉

  Barusz
  Participant
  #72206

  Obecny Shatner grałby Kirka sprzed ponad 15 lat? ;> Wiem, że nie ma już mody na potępianie ENTka w czambuł, ale chyba nikt nie chce nawiązywać do występu Sirtis&Frakesa w jego finale.

  Xalein
  Participant
  #72212

  Ogólnie to taka scena mogłaby przejść w tym filmie, jednak nie ma róży bez kolców - jak miałby zagrać kogoś do kogo już w ogóle nie jest podobny - bo przecież najprawdopobodniej musiałby wyglądać tak jak w STVI lub młodszy. No chyba że pokazałby młodemu scene z ST II gdzie stary Spock umiera.

  Jean-Luc
  Participant
  #72228

  Bzdura do kwadratu. Kiedy Kirk niby mial nagrac to pozegnanie dla Spocka? Orci i Kurtzman twierdza, ze przed wyprawa na Romulusa z Unification. Ale Kirk nie mogl o tej wyprawie wiedziec, gdyz zostal wciagniety przez Nexus jakies 70 lat wczesniej i wlasnie 70 lat wczesniej musialby to nagranie sporzadzic. Dobrze, ze to nie przeszlo.

  zdarom
  Participant
  #72242

  To już byłby burak jakiego świat nie widział, po prostu nie do wytłumaczenia.

  Q
  Participant
  #72245

  Panie i Panowie jest wytłumaczenie:Spock niczym DanielsMoże w filmie widzieliśmy nie 2 Spocków lecz trzech jeden mlody i dwóch starych (jak myślicie jakie jest prawdopodobienstwo spotkania młodego Kirka ze starym Spokiem na księzycu a potem ze Scottym bez interwencji z zewnątrz?) Naprawy Continuum czasowego zapewne nie da się tak łatwo wykonać podróżując w czasie z takim niedokładnym narzędziem jak czarne dziury (nigdy nie wiadomo kiedy wylondujesz)Spock z nagraniem Kirka wcale nie musiał pochodzic z Historii znanej nam z TNG ale jakiejś pośredniej bądź kolejnej *trzeciejKto zwrócił uwagę na ostatni bełkot starego Spocka na końcu filmu (jakby sterowanie głosem meduzą-która ponoć została zniszczona)?Ja obstawiam połączenie XI z entkiem i dalsze mieszanie w historii tak aby całe uniwersum startrek ustawić tak jak tworcom odpowiada no i tu sie może pojawić całkiem niezła kontynuacja entka bo przedwcześnie umarł a pierwsze kroki gwiezdnej floty są doskonałym polem do eksploracji jak i to że jest to okres bliższy naszym czasom.Ile można dzięki temu zmienić nie naruszajac kanonu

  fluor
  Keymaster
  #72260

  Czy dobrze rozumiem, że chciałbyś trzeciego Spocka z jeszcze innej linii czasowej (takiej, w której Kirk nie umiera w "Generations") tylko po to, by mógł przekazać swojemu młodszemu odpowiednikowi "Hello" od Kirka-Shatnera? To wszystko może i byłoby zgodne z kanonem, ale nawet trójka Abrams/Orci/Kurtzman nie są tak zdolni, by takie cuda wyprawiać.

  Q
  Participant
  #72261

  Dokładnie!Kawę zaparzyć też by mógł ;)(Ja chcę powrotu do Entka i Danielsa)

  zdarom
  Participant
  #72267

  Q ta teoria jest tak naciągnięta że w każdej chwili może się urwać ;]

  Eviva
  Participant
  #72281

  Dokładnie!

  Kawę zaparzyć też by mógł 😉

  (Ja chcę powrotu do Entka i Danielsa)

  Ja też, ale na to akurat szanse są zerowe, lub raczej, jak mawiał Spock, astronomicznie małe. Natomiast Shatner nie wystąpił w nowym filmie wyłącznie wskutek złośliwości Abramsa.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram