Nowicjusz

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
 • Author
  Posts
 • jedixo
  Participant
  #8531

  Witam wszystkich. Potrzebowalbym pomocy z ogarnieciem gry. Mam 2 postacie jedna 60 druga 53lvl jednak oby dwie sa skopane. Teraz uczac sie na bledach zrobilem nowa postac juz 20 lvl jednak to dopiero poczatek. Czy bylby ktos kto pomoglby, doradzil dalsze prowadzenie?

  Jesli ktos bylby chetny do pomocy, pisac to podam szczegoly

  FAB
  Participant
  #122439

  Zapoznaj się z tematem kilka pytań nowicjusza, a jak nadal będziesz miał wątpliwości w jakiejś kwestii, to pytaj.

  Annitaill
  Participant
  #122442

  Łatwiejszy sposób - w grze wejdz na kanał "STOnline.pl" i zapytaj o przyłączenie do floty - ktorejkolwiek - na pewno ktoś się odezwie - aktywni gracze raczej pomogą Ci i wyjaśnią co-nieco, oczywiście nie w formie pisanej bo to za obszerny temat ale TS3 pomoże w konwersacji na pewno 🙂

  jedixo
  Participant
  #122443

  Dobra troche glupie pytanie ale cos chyba niedowidze. Jak jest artykol o Polskich flotach i podany kontakt "@XYZ" to jak gdzie sie dokladnie kontaktowac z osobami podanymi w artykule ( gra czy na forum)

  invent
  Participant
  #122444

  To jest kontakt w grze

  rav101
  Participant
  #122446

  Hmm ciężko tak naprawdę definitywnie skopać postać. Nawet jeśli skille nie dostosowałeś do stylu gry/rodzaju kariery postaci to możesz zawsze spróbować dopasować styl do skillów. Ostatecznie żeton retrain do resetu skillów kosztuje chyba 500 ZEN czyli około 150,000 Dilithium. Można uzbierać bez wydawania kasy. I chyba nie napisałeś jaki rodzaj kariery wybrałeś dla tej  nowej postaci więc ciężko pomóc bo każdą rozwija się nieco inaczej. I najważniejsza rzecz to jaką rolę chciałbyś spełniać w drużynie, chociaż to się nieco zaciera w praktyce. Może inaczej, jakim typem okrętu jesteś zainteresowany i czy wolałbyś skupić się na sile ognia czy też umiejętnościach naukowych (które także zadają całkiem całkiem obrażenia) albo debuffie wroga 🙂 

   

  Pozdrawiam

  snowman
  Participant
  #122448

  W obecnej sytuacji nie warto kupować retrain tokena. Niedługo (zapewne w ciągu kilku tygodni) premierę będzie miał Sezon 11.5, a wraz z nim pojawi sie odnowiony system skillów. Każdy gracz otrzyma wówczas dwie darmowe możliwości ponownego wyboru wspomnianych skillów.

  glouver
  Participant
  #122499

  12 kwietnia bedzie reset skilli.. eksperymentuj.

   

  btw..

  Nie oczekuj konkretnej odpowiedzi bo skończy się tak jakbyś czytał książkę od końca..

  tzn... gdy przejdziesz całą grę to wtedy możesz pytać.. 

   

  A tak na poważnie to każdy udzieli wymijającej odpowiedzi zamiast zarysować szkielet gry, pokazać przykładowe rozwiązania, mechaniki..

   

  Np.. jaki statek dla taktyka..

  odp.. Obojętne..

   

  btw.. ta gra karci nowych graczy. promuje wieloletnie konta.

  Sam ryzykujesz.

  snowman
  Participant
  #122502

  Ta gra nikogo nie karci. To naturalne, że nowy gracz ma zerowe doświadczenie. Całą zaś resztę można stosunkowo szybko nadrobić, bez wydawania choćby złotówki. A głębokie/wszechstronne doświadczenie przyjdzie z czasem i tego "problemu" nie przeskoczysz.

  Melnikor
  Participant
  #122503

  A tak na poważnie to każdy udzieli wymijającej odpowiedzi zamiast zarysować szkielet gry, pokazać przykładowe rozwiązania, mechaniki..

  Bo po co ma ktoś pisać/omawiać po raz n-ty to samo co zostało opisane już w artykułach i odpowiednich tematach na forum?

  Np.. jaki statek dla taktyka..
  odp.. Obojętne..

  Raczej niż obojętne padnie odpowiedź "Zależy od Twojego stylu gry". Zdefiniuj mi co znaczy "taktyk", atak obszarowy czy skupienie na jeden cel? Mobilny i manewrowanie czy gra pozycyjna? Glass cannon czy balans między przeżywalnością i obrażeniami? Każdy z tych "parametrów" sprawdza się inaczej na różnych statkach, tak więc nie ma jednego słusznego okrętu dla danej klasy.

  btw.. ta gra karci nowych graczy. promuje wieloletnie konta.
  Sam ryzykujesz.

  Nie, nie karci nowych. Tak jak w każdym MMO osoby z większym doświadczeniem są na lepszej pozycji, ale nie znaczy to że nowi chcący ogarnąć temat nie mają szans dogonić tych którzy mieli po prostu więcej czasu na poznanie gry. 

  glouver
  Participant
  #122504

  tu o doświadczenie nie chodzi...  a raczej o:

  Kontent... Kontent...

   

  W innych grach każdego dogonisz bo gra się nie zmienia...

  W sto im później zaczniesz tym mniej dostaniesz,. co prowadzi do tego że nigdy nie dogonisz starszych graczy.

  Tym samym tracisz zawartość gry... 

   

   

   

   

  @

  Melnikor

   

  Tak Ty wiesz ile razy to tłumaczyłeś.. ale ja zadaje pytanie pierwszy raz.. 

  więc albo siedzisz cicho,, albo piszesz po raz enty odpowiedź... to takie proste.

  lub podajesz linka z aktualnym poradnikiem;

   

  albo..Zależy od Twojego stylu gry

  a jakie style gry ta gra oferuje?

  W odpowiedzi powinieneś przedstawić szkielet gry... najczęściej spotykane  rozwiązania.. ewentualnie dodać własne przemyślenia, opinie

   

  następny kwiatek

  Zdefiniuj mi co znaczy "taktyk"

   

  są trzy klasy... pytam o statek dla taktyka...

  Myślisz ze nowy gracz będzie pisał elaborat?

   

  W odpowiedzi powinny znaleźć się kilka przykładów i uzasadnienie z własnych doświadczeń bądź tego czego sami wiemy i możemy się z tą wiedzą podzielić.

   

  Wniosek:

  Nie umiecie udzielać rzeczowych i merytorycznych odpowiedzi.

  Melnikor
  Participant
  #122505

  Czyli że co, nowy gracz jest na przegranej pozycji bo nie dostał dwa lata temu okrętu T4 jak starzy gracze którzy wtedy grali, mimo że teraz dostał tak jak każdy inny T6. Żeby "równać" z długoterminowymi graczami nie musisz mieć każdego możliwego itemku jaki jest w grze. Sprzęt to jakieś 20% sukcesu, liczy się głównie doświadczenie. Przy ostatnim darmowym okręcie wbijając mastery latałem nim na zupełnie odmiennym buildzie niż moje standardy, tak więc nie miałem założone tam nic więcej niż zielone/niebieskie mk X/XI z dropu (czyli tak jak "nowy" gracz) i mimo to wyciągałem x5 lepszy wynik niż przeciętny PUG tylko dlatego że wiedziałem co robię i jak poszczególne elementy buildu ze sobą współgrają.

  domirex
  Participant
  #122511

  @glouver

  Nowy gracz jak chce naprawdę się czegoś dowiedzieć to wpierw czyta odpowiednie artykuły. Po drugie pytanie typu: jaki okręt dla taktyka ma dwa aspekty; 1 mając na uwadze, że gra trochę ma już lat raczej ktoś zadał to pytanie więc i odpowiedź też już była.2. w tej grze latasz czym chcesz(w obrębie swojej frakcji), kim chcesz, z czym chcesz, jak chcesz, a nawet możesz z kim chcesz. Dodatkowo każdy tu zachęca do eksperymentów i podpowie owieczce co z czym współgra, owieczka z tą wiedzą idzie i się bawi pomysłami.

  FAB
  Participant
  #122517

  Drogi są dwie:

  1. kopiujesz coś, co zrobił ktoś inny, dzięki temu masz taki sam sprzęt i wyposażenie, ale i tak jesteś cienki, bo nie wiesz jak to wykorzystać

  2. próbujesz sam różnych rozwiązań, zasięgając języka co do szczegółów. Dzięki temu odkrywasz co Tobie leży najbardziej i dzięki temu zaczynasz się liczyć.

   

  I powtórzę to o czym wspomniał Melnikor powyżej, to że będziesz miał "najlepszy" okręt (który swoją drogą nie istnieje), to że będziesz miał wypasione bronie i set, to wcale nie znaczy, że będziesz kozakiem. Fakt jest taki, że trzeba swoje wylatać, by być dobrym. Wtedy nawet na kiepskim sprzęcie można być kozakiem.

  domirex
  Participant
  #122532

  Drogi są dwie:

  1. kopiujesz coś, co zrobił ktoś inny, dzięki temu masz taki sam sprzęt i wyposażenie, ale i tak jesteś cienki, bo nie wiesz jak to wykorzystać

  Tak nie do końca się zgodzę. Jeśli kupujesz rzeczy pod swój build to twoje stwierdzenie jest bzdurą. Jednak kiedy kopiujesz pomysł kogoś innego, to się zgodzę, że przez jakiś czas, taki gracz będzie myślał że go w konia zrobili(zwłaszcza przy bardziej wymyślnych).

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram