Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Inne filmy fantastyczne

Inne filmy fantastyczne

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 210 total)
  • Author
    Participant

Właśnie dzisiaj obejrzałem w kinie Battleship: bitwa o Ziemię 🙄 Takie sobie połączenie filmu wojennego i sf. Oczywiście jak zwykle bohaterscy żołnierze USA pokonują nawet kosmitów i to nawet rozwalają ich statek przy pomocy 70-letniego pancernika. Coś jak akcja z Battlestar Galactica w morskim wydaniu 😀

A tak przy okazji - ten serial jeszcze pamiętacie ? 🙄

Jak by nie było to taki europejski Star Trek 🙄

Reyden
    Participant

Wiesz - prawie 11 ton* metalu poruszające się z prędkością ponad 2 Ma potrafi namieszać .A w dodatku Iowy mają zdolność do wystrzeliwania pocisków Tomahawk . * - Mniej więcej taką masę ma salwa burtowa pancernika typu Iowa .

Match
    Participant

Z pancerników Iowa nie ma się co śmiać - nic równie potężnego już później nie powstało, a mimo że to konstrukcja z lat 40 to przetrwała ponad 50 lat w czynnej służbie (oczywiście przy wielu modyfikacjach).Choć walka z obcymi to oczywiście coś zupełnie innego ;)Aż się przejdę, wygląda na dobrą kinową rozrywkę.

Reyden
    Participant

Akurat o to czy nie powstało nic równie potężnego lub potężniejszego od pancerników typu Iowa to bym się spierał - bo takich konstrukcji trochę powstało choćby krążowniki rakietowe typu Ticonderoga czy lotniskowce typu Nimitz .Ich zdolność projekcji swojej siły jest dużo większa , choć efekt psychologiczny już mniejszy . Co do modernizacji - w zasadzie jedyną większą modernizacją było dodanie systemu Phalanx CIW i montaż wyrzutni rakiet Tomahawk / Harpoon w latach 80 .

Match
    Participant

Właśnie m.in o efekt psychologiczny mi chodziło - Ticonderogę mimo jej potęgi trudno porównać do pływającej, stalowej twierdzy.Nimitz to lotniskowiec - nieco inna para kaloszy.No i Yamato z IIWŚ, też chyba był/będzie o nim jakiś film sci-fi, tak?

Reyden
    Participant

Nie jeden a kilka a chyba nawet serial do tego - Spaceship Yamato , japoński serial o tym jak Yamato został przerobiony na kosmiczny pancernik .

Dalek
    Participant

Żeby to jeden.

Animacji było od cholery:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=1771

Cross
    Keymaster

Eva - hiszpański dramat SF o skutkach robotyzacji i rozwoju emocjonalnego androidów.

eve
    Participant

Hej 🙂 Znacie może taki starszy film, w którym na świcie żyły prawie same kobiety a kilkunastu ocalałych mężczyzn było odizolowanych od świata ? W tym filmie jedna kobieta, która w przeciwieństwie do innych, była hetero, "wyprodukowała" sobie mężczyznę (tak powstawały dzieci - w próbówkach, noworodkami stawały się po kilku tygodniach). no i oczywiście się w nim zakochała 😉 Nie jest to może taki typowy film sci-fi, ale mam nadzieję, że może ktoś z was go kiedys oglądał i mógłby mi podać tytuł 🙂

The D
    Participant

Jedyne co mi przychodzi do głowy to oczywiście seksmisja 😉

Melnikor
    Participant

No tak trochę niezbyt fabuła zgadza się z Seksmisją

Elvenking
    Participant

Właśnie m.in o efekt psychologiczny mi chodziło - Ticonderogę mimo jej potęgi trudno porównać do pływającej, stalowej twierdzy.

Nimitz to lotniskowiec - nieco inna para kaloszy.

No i Yamato z IIWŚ, też chyba był/będzie o nim jakiś film sci-fi, tak?

Taki sobie, da się obejrzeć 😛

Romek 63
    Participant

Chyba jeszcze nikt o tym filmie tu nie wspomniał więc załączam informację. Moim zdaniem ten film zapowiada się ciekawie 🙄 Oto artykuł na temat filmu Elysium którego premiera będzie 1 marca 2013 r.

http://www.filmweb.pl/film/Elysium-2013-558960

Gdy kino SF wreszcie ma sens. Niesamowita baza Elysium

http://gadzetomania.pl/2012/07/12/gdy-kino...ta-baza-elysium

Elysium nie jest zwykłą stacją kosmiczną dostępną dla każdego z pojazdem kosmicznym. Mamy rok 2159 – planeta Ziemia jest prawie całkowicie zdewastowana, a jej najbogatsi mieszkańcy uciekli w przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu bardziej luksusowego miejsca do życia. Takim właśnie miejscem jest Elysium, azyl dla miliarderów, gdzie najtańsza posiadłość, Sunrise Terrace, kosztuje bagatela 250 milionów dolarów.

Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać premiery filmu. Za produkcją stoi Neill Blomkamp, którego wielu z Was zna z genialnego District 9. Możemy spodziewać się niesamowitych efektów specjalnych i mocnego komentarza na temat nierówności w wysoko rozwiniętych społeczeństwach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Piotr
    Keymaster

A o czym Twoim zdaniem świadczy fakt, że opis mówi o jednym, trailer, będący zlepkiem powtarzających się ujęć, o drugim, a plakat ma wmontowane ujęcie z filmu Kontakt? 😉

Romek 63
    Participant

Pewnie o tym, że ten trailer i plakat to tylko jakaś prywatna twórczość 😆 Ale nie zmienia to faktu że opis filmu jest ciekawy.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 210 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram