Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Republic of Rome Imperium maius

Imperium maius

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 187 total)
  • Author
    Participant

Za.

gigant
    Participant

Za

Eric Keitel
    Participant

Za

fluor
    Keymaster

Wniosek (5) - nominacja dożywotniego konsula dla Atiliusa.Princeps - konsul Rzymu Furius z Biggus DiccusPRI +12TER +3QUA +8BIG +38Wniosek został przyjęty jednogłośnie (+61).Senat, mocą i autorytetem nadanym przez bogów olimpijskich zdecydował się powołać Atiliusa, byłego dyktatora i konsula na stanowisko dożywotniego konsula. W ten sposób opieka nad stanem Republiki została oddana jednemu człowiekowi, tworząc podwaliny pod system pryncypatu i cesarstwa.Z chaotycznego i podzielonego na jednostkowe interesy Senatu udało się utworzyć sprawny aparat administracyjny, który stracił swoje pierwotne znaczenie i nie decydował już o najważniejszych sprawach państwa.Atilius miał prawo powiedzieć - Rzym to ja.

Lamsen
    Participant

Dumny wódz Atilius wkroczył na salę obrad w swojej zdobycznej, paradnej kartagińskiej zbroi. Złożył ukłon Senatorom i Princepsowi - wpływowemu i potężnemu Furiusowi. Wspomniał swoje ostatnie przemównienie z mównicy cenackiej, na stanowisku dyktatora. Spoczął na ławie pośród jemu równych.Wysłuchał wniosku i zachował kamienną twarz, czekając na wyniki głosowania. Gdy princeps ogłosił wyniki, wstał i serdecznie uściskał przywódców pozostałych stronnictw. Na końcu podszedł ze łzami w oczach do Furiusa:- Mój przyjacielu... Dziękuję.Mężowie stanu, dwaj najpotężniejsi politycy na całym znanym świecie... Atilius był świadom, że dowodząc wojskami Rzymu przeciwko Kartaginie, Furius mógł bez problemu zachować to stanowisko dla siebie. Ale znał go i wiedział, że ten nigdy nie działa w swoim interesie. Razem wiele przeżyli: ucieczki przed mordercami, wyprawy wojenne, nudy na ławach opozycji.Wielką niespodzianką była dla niego bezstronna ufność pozostałych senatorów. Wykazali się niebywałym jak na polityków rozsądkiem i odpowiedzialnością. Okazało się, że nie będzie musiał nawet użyć swoich niemałych przecież wpływów i popularności wśród plebsu.Na szczęście pozostałe stronnictwa, poza obecnymi już tylko na cmentarzu wywrotowcami, nie widzieli w tej parze zagrożenia dla Republiki. Z ufnością powierzyli ster państwa w ręce zdolnych i śmiałych synów Romulusa. W swojej mowie dziękczynnej zwrócił na to uwagę i poprosił czcigodnego Pontifexa o złożenie odpowiednich ofiar Bogom. Wierny Tullius został mianowany dowódcą Pretorian, natomiast wszyscy żywi senatorowie cieszyli się spokojnymi karierami w państwowej administracji.Juliusz Cezar został desygnowany na dożywotniego gubernatora Syrii, był pilnowany przez wiernego konsulom Gaiusa Serviliusa Glaucię, prowadzącemu sąsiednią, bogatszą prowincję Bitynii i Pontu.Atilius zebrał wojska i przemierzył morze Śródziemne, aby w końcu zrównać Kartaginę z ziemią (wspomniał nieśmiertelnego tylko symbolicznie Katona). Dowodząc flotą, blokował porty i szlaki handlowe Kartagińczyków, podczas gdy Flaminius miał szanse zrewanżować się Republice za stracone żywoty legionistów podczas walk z barbarzyńskimi Galami.Furius pod nieobecność Atiliusa reformował administrację i gospodarkę rzymską. Dzięki jego reformom, Imperium Romanum miało za co wystawiać kolejne zwycięskie armie. Łupy płynęły szerokim strumieniem do kasy państwowej.

Alen
    Participant

Oh, ani Gigant ani Lamsen nie mieli problemów z dogadaniem się ze mną. Najwyraźniej nie olewałem wszystkiego. Ani wszystkich. Tylko Ciebie.

No więc właśnie , takie zachowanie jest żałosne ale i zabawne zarazem bo chyba się domyślam czemu tak było. Nie czytało się instrukcji , chciało się wymiany senatorów ale niestety klapa... senator był już zagrany, więc nie było możliwości wymiany. W związku z tym mały foch i nie będę się do niego odzywał - ok wszystko jasne. 😀

koniec tematu 😉

Eric Keitel
    Participant

Oh, chyba się źle domyśliłeś. Ale nigdy o wybitne zdolności Cię nie posądzałem, więc Twoja pomyłka jest dla mnie w pełni zrozumiała. Jakoś nikt inny problemów z rozmową, o ile miał sensowne propozycje nie miał, tylko ty ^^ Pożebrało się chwilę tylko o ochronę osobistą i też mały foch... I wszystko jasne Istotnie. Koniec.

Alen
    Participant

Oh, chyba się źle domyśliłeś. Ale nigdy o wybitne zdolności Cię nie posądzałem, więc Twoja pomyłka jest dla mnie w pełni zrozumiała. Jakoś nikt inny problemów z rozmową, o ile miał sensowne propozycje nie miał, tylko ty ^^ Pożebrało się chwilę tylko o ochronę osobistą i też mały foch... I wszystko jasne

Istotnie. Koniec.

Tak to sobie tłumacz, od razu odpisałem że nie ważne żebyś się nie fatygował (Wybitne zdolności, ha... dać się wyrolować, i koniec końców nic za to nie mieć ) End.

Lamsen
    Participant

W mojej ocenie takie zakonczenie jak teraz jest lepsze niz poprzednie - zamiast wymordowac senatorow opozycji po zdobyciu wladzy, zajmuja funkcje kierownicze w panstwie.

Alen
    Participant

W mojej ocenie takie zakonczenie jak teraz jest lepsze niz poprzednie - zamiast wymordowac senatorow opozycji po zdobyciu wladzy, zajmuja funkcje kierownicze w panstwie.

Zgadzam się że zakończenie Imperium maius będzie lepsze niż poprzedniego, ale nie zmienia to faktu że w zasadzie nic z tego nie mają. praktycznie żadnych korzyści, wpływów.

Eric Keitel
    Participant

Z pewnością znacznie więcej od Ciebie - skoro jako jedyny odpadłeś ^^

Eh..... zdrajca. sad.gif (jak się pytałem to nie miał O.O.)

Cóż, ośmieszasz się coraz bardziej - najwyraźniej jednak chciałeś żebym się 'fatygował'

Szczere brawa... Wśród pokojowych graczy śmiało prowadzących Republikę ku przyszłości jedyny dał się zabić ^^

Lamsen
    Participant

Byc moze Alen zrozumiesz ze celem jest wygrana, a nie spowodowanie czyjejs przegranej.

Eruen
    Participant

Cut it out, wszyscy.Paweł, ten temat już można chyba zamknąć, jak chcecie dalej 'dyskutować', róbcie to na gg.

Lamsen
    Participant

ja chce epilog z wojen :<

Alen
    Participant

Z pewnością znacznie więcej od Ciebie - skoro jako jedyny odpadłeś ^^

Cóż, ośmieszasz się coraz bardziej - najwyraźniej jednak chciałeś żebym się 'fatygował'

Szczere brawa... Wśród pokojowych graczy śmiało prowadzących Republikę ku przyszłości jedyny dał się zabić ^^

hm... może i znacznie więcej, ale nie przypominam sobie żebyś grał w poprzedniej grze, a jeżeli tak to pewnie gdzieś na szarym końcu wpływów. 😉

Napisałem

tylko dlatego , że faktycznie jak się pytałem to nic nie odpowiedziałeś nic, olewka... zamiast napisać, mam - nie użyczę, brak odpowiedzi. Zresztą jak na większość wiadomości po powyższej wpadce z wymianą.

Ale koniec, bez urazy... chcemy napisy końcowe z wojen 😀

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 187 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram