Forum Fantastyka Star Trek Deep Space Nine

Deep Space Nine

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 280 total)
  • Author
    Participant

Komandor-porucznik byłby bez sensu, chodziło mi o tłumaczenie w kontekście zamiany komandora z kapitanem.A na podporucznika i porucznika w gwiezdnej flocie są osobne stopnie, więc również odpadają. Pamięta może ktoś jak w TVNie rozwiązali ten problem?

Diabeu
    Participant

Co do Kiry- w tym serialu jeśli mówiło się o kimś oficjalnie razem z rangą, to zawsze mówili po nazwisku a nie po imieniu, więc 'this is major/colonel Kira' jest poprawne.Skończyłem wczoraj serial. Był bezbłędny, druga połowa ostatniego sezonu to już jazda bez trzymanki i spektakularne widowisko sci-fi.No piękny serial i w paru przypadkach wyniósł się na poziom, o którym inne Trekowe seriale mogły tylko pomarzyć (zawiłość całej fabuły, relacje między ludzkie, aktorstwo, rozmach).Ech, szkoda, że to już koniec, ale zawsze pozostają książki, które kontynuują wydarzenia po finale DS9 (tak, wiem, że są niekanoniczne).

r_ADM
    Participant

(tak, wiem, że są niekanoniczne)

Co z tego skoro sa lepsze niz wszystko kanoniczne co powstalo po ds9 🙂

Krusty
    Participant

No niestety to prawda ba są lepsze niż inne seriale scifi. 😉

Eviva
    Participant

Oglądam i oglądam, i choć dalej uważam TOS za najlepszy, to jednak przyznaję, że kiedyś źle oceniłam DS9. Widziałam parę odcinków wyrwanych z kontekstu i nic z nich nie rozumiałam, bo miałam takiego pecha, że przeważnie traktowały o problemach Ferengich.Teraz, gdy już oglądam "padrobno", wciągnęłam się i przyznaję, serial jest dobry. Choć i tak wolę "Voyagera"

Krusty
    Participant

Poczekaj do końca gwarantuje ci że zmienisz zdanie.

Diabeu
    Participant

(tak, wiem, że są niekanoniczne)

Co z tego skoro sa lepsze niz wszystko kanoniczne co powstalo po ds9 🙂

Znowu aluzja do Enterprise, który przecież jest świetnym serialem.

Przeczytam te nowele niedługo.

Match
    Participant

Nie jest, tak samo jak Voyager 😈

r_ADM
    Participant

Enterprise, który przecież jest świetnym serialem

Z pewnoscia dlatego byl pierwszym trekiem po Tosie, ktorego skasowali 🙂

Diabeu
    Participant

Znowu się zaczyna.Mam Ci wymienić ile świetnych seriali skasowano w ostatnich latach po jednym sezonie albo wcześniej?W dziesiątkach trzeba je liczyć.

r_ADM
    Participant

Oczywiscie biedy enterprise to nie tlumaczy, ale z checia poczytam tytuly tych dziesiatkow (czyli 20+, co nie?) swietnych seriali skasowanych po jednym sezonie albo wczesniej.

Dalek
    Participant

Entka nie skasowali po 1szym sezonie. Maił swoją szansę.Przez 2 próbowali go reanimować, ale trup już był zimny.

Cross
    Keymaster

Dla mnie jak na trupa to całkiem nieźle się ruszał.

Diabeu
    Participant

Dokładnie, nie jeden trup chciałby mieć takie 2 zajebiste ostatnie sezony jak Entek.

r_ADM
    Participant

A co z ta lista dziesiatkow swietnych seriali skasowanych po pierwszym sezonie albo wczesniej?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 280 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram