Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • IRU
  Participant
  #28924

  Hmm... A co do finalu, mi bardziej juz by odpowiadalo, gdyby chociazby ten USS Titan odnalazl wrak entka (tu mala satysfakcja widzow, ze entek sie rozbil na dobre  ) w poblizu jakiejs dawno opuszczonej stacji z czasow np. wojny romulansko-ziemskiej i Riker z Troi odczytywal dzienniki pokladowe i na holodeku starali sie odtworzyc te wydarzenia... a nie, ze siwiejacy Riker z brzuszkiem gra oficera, ktory 12 lat wczesniej (wzgledem tng pegasus) byl mlodym chorazym - sternikiem tuz po akademii

  No to by było ciekawsze zakończenie albo może takie że:

  na jakieś bardzo mroźnej planeci (jakieś minus 95 stopni celsjusz albo i minus 107 🙂

  ) Riker znajduje rozbity wrak NX01 z zamrożonymi członkami załogi i prowadzi śledztow w tej sprawie, przeglądając zapisy bazy danych.

  A może przy okazji mogliby poodmrażać mniej uszkodzonych załogantów bo nasz Denobulański doktorek w ostatniej chwili wstrzyknął załodze jakiś preparat konserwujący i zapobiegający zniszczeniu komórek przy nagłym zamrażaniu. 😀

  IRU
  Participant
  #28852

  Pooglądałem odcinki 4x18 i 4x19 i nie były takie całkiem złe.Efekty i scenografia mogą być , gra aktorów ujdzie w tłumie ale jedno mnie zastanawia:własciwie po co je nakręcili i co to ma wspólnego do całej reszty Ent-ka ?Nagle ni z tego ni z owego na dwa odcinki akcja jest przeniesiona w inny wymiar. Żeby choć troszkę miało to związek z całym serialem to by było OK, ale te odcinki z niczym się nie łączą. Powiem tak : zmarnowali dwa odcinki na jakąś nic nie znaczącą historyjkę.Mogli sobie darować losy zaginionego statku z TOS-a.W dodatku odcinek własciwie nie ma zakończenia. Po prostu bezsens.

  IRU
  Participant
  #28757

  Nie ma co się za bardzo kierować tymi wskazówkami zawartymi w na przykład w odcinkach ENt-ka bo tam Archer mówi że na Kronos z Ziemi dotrą za 80 godzin 😀 czyli przy wtedy osiąganej prędkości to Kronos byłby jakiś rok albo 2 lata świetlne od Ziemi. Cyba że Archerowi się godziny z dniami popierniczyły. Więc trudno będzie z tym tworzeniem mapki.

  IRU
  Participant
  #28670

  Zarathos czy dostłeś próbkę mojej mapki i czy myślisz że coś w tym guście byśmy sklecali ?? Czy raczej mapka powinna być inna ?

  IRU
  Participant
  #28667

  Riri jak coś piszesz to rób to tak żeby wszyscy zrozumieli o co chodzi albo podaj linka 🙂

  IRU
  Participant
  #28554

  A kto powiedział że ma być wszystko kanoniczne 🙂 Jak się czegoś nie wie to z udzialem dedukcji można stworzyć przybliżony obraz. Wiadomo że więcej jest rzeczy których nie wiemy niż tych które wiemy , dlatego trzeba troszkę pozmyślać. Ważne żeby stworzyć jakieś ramy a reszte się dopowie tak aby pasowało.

  IRU
  Participant
  #28531

  Jest jeszcze taki problemik że jeśli to mapa dwuwymiarowa to patrząc na występowanie ras na przykład z kierunku standardowego czyli "z góry" może się zdażyć że obszar jednej rasy znajduje się nad obszarem drugiej rasy i wtedy jest klops 🙂 bo obie rasy widziane "z góry" zajmują ten sam obszar. No chyba że przyjmiemy że nie komplikujemy mapy i umieszczamy rasy po prostu obok siebie. Trzeba to rozstrzygnąć bo inaczej to będzie to jeden wielki bełt .Może po prostu wzorując się na jakiejś mapce z netu poprzycinać i pozmieniać troszkę granice,poprzesuwać je odrobinkę 🙂 tak dla naszych potrzeb. Tylko trzeba zebrać wszystkie podstawowe rasy i ustalić gdzie i jaki przypuszczalnie zajmują obszar.

  IRU
  Participant
  #28457

  Pomysł wspaniały! Jest jednak problem taki, że trzeba by zdecydować czy ta mapa byłaby tworzona jako dwuwymiarowa czy trójwymiarowa. Jeśli by to była mapa dwuwymiarow z racji większej prostoty wykonania to byłby kłopot z uwidacznianiem prawdziwych odległosci między poszczególnymi układami gwiezdnymi.Ma to jednak taką zaletę że można umieszczać układy z mniejszą precyzją 🙂 Sam bardzo się tym interesuje i próbuję stworzyć taką mapkę z materiałów powszechnie dostępnych w necie ale jest to zadanie niezwykle trudne bo jest wiele wersji map i raczej większość jest niedokładna. Proponowałbym najpierw stworzenie listy odległosci poszczególnych układów gwiezdnych od ziemi zgodnych z kanonem oraz trzeba by było wybrać jedną już istniejącą wersję mapy występowania ras i na podstawie tej nazwijmy to "matrycy" zacząć opracowywać coś bardziej dokładnego i z biegiem dalszych prac modernizowanej do wesji ostatecznej mapy.Czekam z niecierpliwością co z tego wyniknie. 🙂

  IRU
  Participant
  #28250

  Przecież ten film to fikcja. I stacja kosmiczna Ruskich też była fikcyjna 🙂 No i promy też jakby nie dzisiejsze. hehehee no i kometa po prostu całkiem fikcyjna hihihiTo i na stacji mogli zrobić grawitację. Żeby faktycznie zrobić grawitację na takiej stacji jak Mir to trzeba by ją nieźle poobracać, conajmniej jak karuzelę na wesołym miasteczku 🙂

  IRU
  Participant
  #28235

  Po oglądnięciu ostatnich odcinków ENT-ka stwierdzam że zaczyna się rozjasniać sytuacja tutaj omawiana. Po odnalezieniu Pism Suraka Volkanie pewnie pod ich wpływem trochę się zmienią na bardziej opanowanych i logicznych 🙂 tak jak w TNG czy VOY-u, ale to potrwa bo trzeba te dzieła przetłumaczyć i opublikować. Wiadomo że oryginał różni się znacznie od późniejszych kopi , które znieksztaucały interpretację myśli Suraka. Może to sprawi że Volkanie będą dla Ziemian bardziej mili i pomocni.A jeśli chodzi o tworzenie Federacji to też widać pierwsze światełko w tunelu.I chociaż Entek jest zaburaczony na maxa to akurat tutaj sytuacja jest jak na razie ciekawie pokazana i prowadząca w dobrym kierunku.Mówie tu o docinku "United" i "The Aenar">SPOILER

  IRU
  Participant
  #25854

  Moim zdaniem sytuacja będzie się pogarszala w stosunkach z Rosją bo Putin się raczej bardzo wkurzyl naszą akcją na Ukrainie. Teraz się dopiero zaczyna gra rosyjskich służb tak dyplomatycznych jak i wywiadu. Na pewno będą chcieli nam dopiec, a początek już mamy w postaci tych zagrywek Putina o Jaucie i wyzwoleńczej armii ZSRR.

  Widać już działania w sferze dyplomacji ale można się spodziewać już niedługo jakiejś mocnej prowokacji ze strony Rosyjskich służb wywiadowczych. Na pewno knują jakieś niecne plany.

  Zresztą co się dziwić gdy zagraliśmy na nosie ich przywódcy HEHEHEHEHE.

  Lecz najbardziej mnie martwi to że mogą nam wyciąć jakiś wredny numer taki jak z tym brakiem gazu w rurociągu.

  Trzeba wszystko zrobić żeby się uniezależnić od Rosji w stu procentach, bo inaczej zawsze nam bedą dogryzać.

  IRU
  Participant
  #24577

  Rocznik 1972.Zaczynałem od Serialu "Kosmos 1999" na czarno-białym telewizorze jeszcze z ery kamienia łupanego 😀 Potem było oczywiście SW które otworzyło mi oczy na SF. Czekając na następne odcinki SW i doznając głodu za czymś ciekawym z tego gatunku , złapałem się za czytanie książek. Było wiele naprawdę wspaniałych. No i nadszedł wreszcie czas gdy zaczęto w naszej telewizji wyświetlać StarTrek.Wtedy miałem "Burzę Mózgu" bo zrysowałem wiele zeszytów planami statków kosmicznych,bazami i innych rzeczy związanych z kosmosem i SF. Z perspektywy czasu mogę osądzić że własnie ST jest najbardziej dla mnie interesujący. ST jest dziełem najbardziej rozbudowanym, są w nim poruszane tematy z wielu dziedzin nauki i życia. Zawsze jest w nim coś ciekawego i co najważniejsze serial ten się nie kończy ! Od czasu gdy zacząłem oglądać ST czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. ST ma po prostu niepowtarzalny klimacik i choć mam 32 lata to jestem fanem STAR TREKA. Inni mogą mnie uważać za dziwaka , ale ja wiem swoje i prostakami się nie przejmuje.

  IRU
  Participant
  #23306

  No z Songiem to raczej nie mieli wiele do gadania bo wiadomo że jegojakiś tam potomek skierował się w stronę DATY wiec musieli jakoś tę historię skierowć w tą stronę. Choc przyznam że trochę to prostacko zrobili bo przecież mogli ten temat ciągnąć przez parę odcinków, a w międzyczasie rozgrywać inne historyjki. I tu jest pies pogrzebany, bo jeśli piszą scenariusz to mogliby go rozwinąć na więcej odcinków. W wielu wątkach zazębić to, połączyć i wtedy wyszedłby z tego jakiś ciekawy serial. No ale sami widzimy że wszystko to składa się z oddzielnych odcinków bez dalszych konsekwencji. Zamiast napisać epopeję, odwalają zadanie jak klasówkę z matmy. Ja bym takim palantom za scenariusz po prostu nie zapłacił 🙂 Pomyślcie , historia która trwa przez parę odcinków zmusza oglądających do dalszego wyczekiwania na następny odcinek serialu więc ciągłość to podstawa.No i ten czas Entka. Mineło 3 czy 4 lata a brak obrazu jak rozwija się ziemska cywilizacja. Gdzie doświadczenia. Załoga Entka działa jakby w jakiejś pustce. Nic nie wiemy jaki teren zbadali, ile cywilizacji poznali, jakie są tego skutki. Jednym słowem brak jakiejś głębi w tym serialu.A tak bym chciał żeby coś się naprawdę zaczęło w Entku dziać. Z ostatnich odcinków jakby coś się zaczynało większego wyłaniać ale nadal jeste pesymistą.

  IRU
  Participant
  #23296

  Wprawdzie nie oglądałem jeszcze odcinka 4x08 ale mam nadzieję że będzie ciekawy. Wydaje się że Entek zaczyna iść w dobrym kierunku lecz czy na długo ? No i sprawa mnie interesująca czy jeśli to prawda że czwarty sezon ma być końcem Entka to muszą to jakoś zgrabnie zakończyć . Może ktoś ma na ten temat jakieś przypuszczenia lub informacje.

  IRU
  Participant
  #23076

  Śiągnąłem napisy do Entka i nie wczytują się, nie widać ich. Czy to wina pliku z napisami ? Nie wiem kto zamieszcza te tłumaczenia Entka ale zawsze mam problemy z tymi plikami. Albo napisy nie działają , albo są źle ustawione. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi napisy dobrze działały. 🙁 Nie wiem co jest nie tak. Czy wy też macie takie problemy ???????

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram