Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Czwarta część Jurassic Park

Czwarta część Jurassic Park

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #3241

  Plany nakręcenia kolejnej części znanej serii o parku z prehistorycznymi gadami są opracowywane już od premiery Jurassic Park III w 2001 roku. O filmie jeszcze niewiele wiadomo poza tym, że reżyserią nie zajmie się Joe Johnston odpowiedzialny za nakręcenie poprzedniego filmu. Wśród obsady ma się pojawić Laura Dern, co oznacza powrót postaci dr Ellie Sattler. Premierę przewidziano na rok 2008.

  Informacja pochodzi z Scifi.com.

  Q__
  Participant
  #245580

  Tu, bo gdzie dać? Wielokrotnie nagradzany "Stegosaurus - A Jurassic Park Fan Film":

  I tu fani wychwycili ducha oryginału - w tym wypadku spielbergowskie zderzenie dzieci z dinozaurami, i dziecięcy (choć nie tylko przez małoletnich odczuwany) zachwyt nad tymi ostatnimi. A przy tym znaleźli miejsce na wartość dodaną, której - współodczuwający zawsze z młodszym pokoleniem - Steven S. by się nie powstydził - delikatne oskarżenie rodziców-pracoholików i telefonicznych zombie.

  Cross
  Keymaster
  #246110

  Q__
  Participant
  #246116

  Nawet miły zwiastunik (choć efekty - tradycyjnie - wyglądają gorzej niż w oryginale), fajnie też zobaczyć Sattler z Grantem, ale jakoś spisałem ten cykl na straty lata temu...*

  * Sądząc, że niepotrzebnie w ogóle stał się cyklem...

  MarcinK
  Participant
  #248415

  Dominion leży na całej linii.
  Początek daje jakieś tam nadzieje, mamy fajną narrację o wpływie dinozaurów na środowisko, później jest już tylko gorzej.
  Fabuła wogóle się nieklei, bohaterowie skaczą z lokacji do lokacji podświadomie czując gdzie mają się spotkać. Nawet Doktor Wu to wyczuł i polazł w nocy z teczką przez płonący las pełen dinozaurów bo budynku-grzybka, by stać w ciemnym koncie z którego się wynurza akurat gdy reszta ekipy jest gotowa do ewakuacji.
  Poza tym marne lecenie na nostalgii, gruby informatyk, krzyk podczas biegu, difolozaury, indominus i indoraptory pod zmienionymi nazwami.

  Efekty specjalne też leżą. Dinozaury jednego gatunku to jeden powielony model z lekko zmienioną teksturą/rozmiarami, wykonujący 2-4 animacje na krzyż jak postacie z GTA San Adreas (widać to wyraźnie po parazaurolofach). Jest ich za dużo, żaden nie pełni jakiejś istotnej roli. Nawet reklamowany Giganotozaur po prostu jest, nie jest uwzięty jakoś specjalnie na bohaterów, nie jest psychopatą jak idominus, po prostu jest by Rexy mogła sparodiować finałową walkę z pierwszego Jurassic World.

  Q__
  Participant
  #248417

  Dominion leży na całej linii.

  Czyli, że bez niespodzianek ;]

  Q__
  Participant
  #249662
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram