Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Zapracuj sobie na rocznicowy "prezent"

Zapracuj sobie na rocznicowy "prezent"

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
 • Author
  Posts
 • Slawek
  Moderator
  #7734

  Dołączona grafika

  Spróbujmy sobie wyobrazić taką oto hipotetyczną sytuację:

  Rodzice obiecali Jasiowi na urodziny iPada. Jaś się ucieszył niezmiernie wiadomością o prezencie, ale jego mina szybko zrzedła po tym, jak rodzice powiedzieli mu, iż prezent dostanie tylko pod warunkiem, że codziennie każdego dnia przez dwa tygodnie będzie skakał na jednej nodze dookoła domu przez 5 minut. Jaś zapytał rodziców dlaczego ma to robić, ale oni odpowiedzieli, że to bardzo fajny iPad i musi on po prostu odrobinę na niego zapracować. "No trudno, ale to przecież tylko 5 minut dziennie!" - pomyślał Jasio. Po chwili rodzice pokazali Jasiowi pudełko z prezentem, gdzie się okazało, że to stara generacja iPada, podczas gdy na następny miesiąc zapowiedziana jest premiera najnowszej wersji. Jaś zapytał czy może dostać tą lepszą, ale rodzice zaprzeczyli. Jaś zaczął się zastanawiać czy stary iPad jest w ogóle wart zachodu i czy nie lepiej przeznaczyć swoje własne oszczędności od razu na lepszą edycję. W tym momencie rodzice poinformowali Jasia, że oczywiście nie musi skakać na jednej nodze dookoła domu jeśli nie chce i może sobie za miesiąc sam kupić najnowszego iPada, ale nie otrzyma on wtedy unikatowego skórzanego futerału, dostępnego tylko ze starym iPadem, a który nie będą dostępne dla nowego iPada przez najbliższy rok...

  Mniej więcej tak będzie wyglądała czwarta rocznica Star Trek Online, z tym, że to gracze wcielą się w postać Jasia, rodzicami będzie Cryptic, a zamiast iPada prezentem będą nowe okręty Solane Dyson Destroyers.

  [more]No ale do rzeczy - Q raz jeszcze nawiedzi Earth Space Dock, Qo'noS oraz New Romulus Command i raz dziennie oferować będzie misję polegającą na ganianiu za miniaturowymi Q w Starfleet lub Klingon Academy. Złapać trzeba będzie 5 małych Q, które będą albo uciekać, albo schowają się w jednym z trzech pudeł, a my niczym w grze w trzy kubki będziemy musieli wskazać odpowiednie. Uważać trzeba będzie także na innych graczy w instancji, którzy mogą podbiegać do tych samych Q co my.

  Za wykonanie zadania gracze otrzymają 40 sztuk Qmendations oraz, do wyboru, 500 dilithium, Festive Party Horn, lub skrzynkę z losowym przedmiotem. Qmendations potrzebne będą graczom w ilości łącznie 1000 sztuk jeśli będą chcieli zdobyć dla swej postaci rocznicową wersję nowego okrętu - Dyson Science Destroyer. Cryptic okazał się jednak wyjątkowo hojny i 400 Qmendations otrzymamy jednorazowo za ukończenie nowego Feature Episode - "A Step Between Stars", więc uzbieranie pozostałych 600 potrwa około dwóch tygodni.

   

  Dołączona grafika

  Rocznicowe wersje Dyson Science Destroyers nie będą jednak na tym samym poziomie co - dla porównania - okręty Breen z eventów zimowych, lub Risian Corvette z eventu letniego. Będą miały one tylko 9 slotów konsol i statystyki porównywalne do okrętów rangi Rear Admiral. Powód? Już teraz Cryptic zapowiedział wydanie pod koniec lutego trzech nowych bundli z ulepszonymi wersjami Dyson Science Destroyers, po trzy warianty dla każdej frakcji (łącznie 9 okrętów), każdy z unikatową dla siebie konsolą, lepszymi parametrami i 10 slotami na konsole.

  Dlaczego w takim razie gracze mieliby przez ponad dwa tygodnie wykonywać na każdej postaci z osobna misję oferowaną przez Q i zbierać Qmendations dla gorszego wariantu okrętu? Otóż tak to Cryptic sprytnie zaplanował, że rocznicowe wersje Dyson Science Destroyers będą wyposażone w unikatowy Warp Core/Singularity Core, stanowiący część większego seta, który nie będzie obecny na wariantach z C-Store ani nigdzie indziej w grze. Ponowna okazja na jego zdobycie powtórzy się dopiero za rok.

   

  Dołączona grafika

  Pozostałymi elementami wspomnianego seta będą nowe osłony, silniki oraz deflektor, wszystkie oferowane w ramach nagrody za misję "A Step Between Stars". W przeciwieństwie do Warp Core/Singularity Core, te itemy dostępne będą już na stałe. To samo tyczy się nowych EV Suits, dostępnych w trzech wariantach za wykonanie trzech różnych celów opcjonalnych nowego Feature Episode. Co więcej, pozyskanie kompletu pozwoli graczom na połączenie ich w jeden z dwóch znacznie potężniejszych EV Suit, ale wiązać się to będzie z wydatkiem 50 Lobi. Za sztukę, oczywiście...

  Tym razem Cryptic nie okazał oznak podekscytowania, ale mimo wszystko dziękuje graczom za ich dotychczasowe wsparcie...

  Źródło: Season 8 Dev Blog #45

  [/more]

  Diensdale
  Participant
  #116038

  Żeby te EV skompletować to trzeba by dwa razy po trzy razy opcjonala zaliczyć bo upgrade'y są dwa, a do każdego trzeba 3 suity. Więc w sumie to 100 lobi potrzeba. Podejrzewam, że po 6 przejściu misji rzygniesz nią na resztę życia. Bez sensu to, lepiej jakby dali 6 misji jedna po drugiej, a tak to 6 razy jak głupi będziesz ganiał.

  Slawek
  Moderator
  #116042

  Będą trzy optionale i na każdy przypadać będzie jeden EV Suit. Przypuszczalnie wszystkie można zdobyć za jednym zamachem.50 Lobi przypada na jeden z dwóch ulepszonych wariantów, czyli łącznie 100 Lobi, jeśli ktoś chce oba.

  rafstar
  Participant
  #116044

  hm, troche to wyglada tak, jakby robić caly ten event na zasadzie "sztuka dla sztuki", niby wszytko fajnie ale powsaje pytanie czy w ogóle warto

  Slawek
  Moderator
  #116045

  Dla okrętu powiedziałbym, że nie warto, gdyż lepiej ten sam czas przeznaczyć na zdobycie dilithium i późniejszą jego wymianę na Zen, skoro ulepszone wersje mają pojawić się w przyszłym miesiącu.Więc tak naprawdę dwutygodniowy grind będzie głównie dla nowego Warp/Singularity Core, którego dokładnych statystyk na chwilę obecną nie znamy. Wiemy tylko, że będzie on częścią seta oraz że pozyskać go będzie można tylko podczas rocznicy - tej lub przyszłorocznej.I owszem, sztuka dla sztuki. Na forum burza, bo Cryptic zdecydowanie przegiął tym razem pałę. Ja naprawdę rozumiem, że to jest biznes i kasę trzeba jakoś od graczy wyciągnąć, ale w tym przypadku cały ten rocznicowy grind jest kompletnie bezsensowny i niepotrzebny. Graczy można zachęcić do codziennego logowania wieloma innymi sposobami, co zresztą Cryptic już kilka razy robił ze względnym powodzeniem (event na Lobi lub Crystalline). Naprawdę nie wiem co im się w głowach poprzewracało i kto uznał, że ganianie za miniaturowymi Q raz dziennie na postać sprawi graczom jakąkolwiek frajdę... To samo zresztą mogę powiedzieć o zimowym wyścigu i letnim lataniem po Risie, ale tam przynajmniej można było jeszcze uznać, że nagroda jest warta zachodu.No i sam fakt, że to mimo wszystko czwarta rocznica gry, a Cryptic każe graczom pracować na prezent (dosłownie, sami to przyznali) wcale nie pomaga. Dwa lata temu był darmowy Odyssey, z ulepszoną wersją w C-Store, rok temu Ambassador, z ulepszonym wariantem we Fleet Store. A teraz nie dość, że dwa tygodnie grindu, to jeszcze trzy nowe bundle warte minimum 150$ za miesiąc.

  domirex
  Participant
  #116048

  Obraz tytułowy oddaje adekwatnie sytuacje

  I. Thorne
  Participant
  #116055

  Pytanie brzmi czy warto latac po ten rdzen warp/osobliwosc kwantowa. Bo i po kiego skoro i tak najlepsze sa sety z repki omegi? Ja latm na tym z Sphere of Influence, ale tylko dlatego, ze mi obniza cooldown na naped strumieniowy, a latam czesto/gesto po mglawicach by dorwac purpurowe doffy.

  Slawek
  Moderator
  #116060

  Statystyki rocznicowych "prezentów" - http://sto.perfectworld.com/news/?p=1088571

  Wygląda na to, że nie tylko Warp Core/Singularity Core będzie dostępny wyłącznie z tych rocznicowych wersji, ale także Solanae Secondary Deflector, który także będzie częścią zupełnie osobnego seta (przypuszczalnie trzech konsol z wersji bundlowych, które wyjdą za miesiąc).

  Not sure if want...

  Jedno przyznam - romulański okręt wygląda ciekawie i zapewne skuszę się na bundla C-Store, gdy już się pojawi.

  Diensdale
  Participant
  #116073

  No dobra, ale w sumie jak zrobi się misję do momentu dostawania EV w danym wariancie, a potem się z niej wylezie i wlezie znowu to można kolejny wariant, a EV chyba zostaje już? Jutro potestuję czy nie pójdzie tak szybciej całego kompletu klepnąć.

  Tom6ek
  Participant
  #116074

  no i juz serwery padły

  Silchas
  Participant
  #116076

  Nie wytrzymały tej ciągłej ekscytacji 🙂

  FAB
  Participant
  #116077

  Voth zaatakwali Krypte, gdyż Krypta zagrażała ich interesom w Dyson Sphere.

  Tom6ek
  Participant
  #116078

  We're working on bringing #STO back up. Our current ETA is 70 minutes. We'll either tweet that we're back up or if ETA changes. Thanks!

  napisali 30 minut temu

  Smiecho
  Participant
  #116079

  Serwery wróciły do życia. Można grać.Edit: Prawie. Można się logować, ale to jeszcze nie oznacza grania.

  Tom6ek
  Participant
  #116080

  i znowu padły 😆 ehh chyba nie skoncze dzis tej nowej misji

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram