Forum Trek.pl Newsy Star Wars Zapowiedziano kolejne filmy i książki Star Wars

Zapowiedziano kolejne filmy i książki Star Wars

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8253

  JwGU9Jy.jpg

  Ciekawe wieści o gwiezdnowojennym świecie. Zapowiedziano nowy film - nie kolejny epizod - który trafi do kin w grudniu 2016. Będą też nowe książki oraz komiksy - już tej jesieni.

  [more]Tytuł filmu ma brzmieć "Rogue One", a zdjęcia mają ruszyć tego lata. Nic jeszcze nie zdradzono na temat fabuły, ale można domniemywać, że będzie dotyczyła elitarnej eskadry myśliwców stworzonej za czasów Rebelii. Jej dowódcę określano właśnie jako Rogue One. Scenariusz ma napisać Chris Weitz, a reżyserią zajmie się Gareth Edwards. Ogłoszono też, że w obsadzie znajdzie się Felicity Jones.

  Potwierdzono również, że następny film, Epizod VIII napisze i wyreżyseruje Rian Johnson. Premierę wyznaczono na 26 maja 2017.

  Wydań książkowych będzie wiele. Mówi się o 20 pozycjach, w tym również komiksach, które wprowadzą fanów w wydarzenia pomiędzy "Powrotem Jedi", a "Przebudzeniem mocy". Spośród ujawnionych tytułów zapewne najlepiej zrobią to powieść "Star Wars: Aftermath" i komiks "Star Wars: Journey to the Force Awakens". Będą też historie dla pokoleń, które nie znają zbyt blisko starej trylogii - "Moving Target", "The Weapon of a Jedi" i "Smuggler’s Run" przybliżą postaci Lei, Luke'a i Hana.

  Czy znajomość nowych tytułów będzie konieczna przed premierą Epizodu VII? Zapewne nie, ale niewątpliwie doda to filmowi uroku. Poza tym warto pamiętać, że staną się one częścią oficjalnego kanonu - w przeciwieństwie do odrzuconego niedawno Expanded Universe, który nią nie był.

  Źródła: Comingsoon.net, Ew.com[/more]

  snowman
  Participant
  Smok Eustachy
  Participant
  Q__
  Participant
  #244569

  Przyznać muszę - solidnie to wygląda, Choć zasadniczo nie zaskakuje (także na plus), poza nieco bardziej fikuśną, a pewnie epizodyczną, Imperialną maszynką, nie wykraczając poza nasuwające się, standardowe, wyobrażenia o dobrowolnym wygnaniu Obi-Wana.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram