Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Założenia kolejnych bitew

Założenia kolejnych bitew

Viewing 15 posts - 751 through 765 (of 823 total)
  • Author
    Posts
  • I. Thorne
    Participant
    #58846

    Gracze ze strony Romulańskiej dostaną "wolną rękę" mogą sami decydować, co będą robić i komu pomagać. W ramach, rzecz jasna, rozkazów "z kwatery głównej".

    To dość dziwaczne. Jeden admirałek pójdzie walić w Kardazjan, a inny spopieli flotę Klingonów???

    Dominium nigdy (oczywiście przed wypowiedzeniem im wojny przez Romulan) bez zgody IR nie naruszało ich terytoriów, ponieważ nie chcieli dawać podstaw do rozpoczęcia walk. Taka akcja Romulan typu rozwalenie stacji będzie zaprzeczeniem traktatu o nieagresji czyli sprzeciwieniem się układowi podpisanemu przez romulański Senat czyli po prostu zdradą, a za to się wiesza.

    Zarathos
    Participant
    #58882

    A nie, będą się musieli dogadać między sobą, ilu ich tam będzie, z kim i przeciwko komu. Inaczej "polecą głowy" jak Tal'shiar zacznie śledztwo dlaczego flota nie może się dogadać. Thorne, wojna podjazdowa. Stacji nie da się zaatakować (anie UFP/KSO ani Dominium), ale już "zniknąć" jakiś konwój czy "wywołać awarię reaktora" jakiegoś okrętu wojennego - jak najbardziej. Romulanie są podobno w takie klocki nieźli.

    Reyden
    Participant
    #58883

    @ Zarathos , I.Thorne .A czy musi być to konkretnie regularna Flota IR ??Może równie dobrze to być niewielka grupka okrętów Tal'Shiar/Tal'Dian czy innej komórki wywiadu cywilnego/wojskowego . Bo raczej IR nie może sobie pozwolić na podobne akcje jak w czasach sojuszu z IK .

    Hemrod
    Participant
    #58884

    Skoro de facto będą osobną siłą, będą mieli innego dowódcę? To może zrobisz też siły wolnej Cardassi? 😀 Działające na takiej samej zasadzie jak IR 🙂 ja bym chętnie się w Cardassian Rebelion pobawił 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #58885

    Na początku wojny wszyscy kochali Założycieli i żadnej rebelii nie było. To juz naprawdę zaczyna być alternatywną historią.

    Hemrod
    Participant
    #58886

    Z kochaniem założycieli to bym się kłócił 🙂 po prostu nie było szans, ale skoro Romki mają walczyć w 74, to czemu nie miałyby tego robić siły wolnej Cardassi? :)Jacyś kumple Legata Ghemora :> Jak alternatywa to na całego 😛

    Zarathos
    Participant
    #58887

    Naczelny dowódca będzie jeden - ja dla wszystkich 3 frakcji: UFP/KSO, Dom/Kard, Romulanie. To, czy będzie jeden dowódca "liniowy" dla tych sił, i kto nim będzie to już sprawa graczy (sami sobie będą mogli po paru pierwszych zadaniach wybrać). Koniec końców (po tych paru pierwszych misjach) Romulanie też będą musieli sobie wybrać jednego z sojuszników, ale którego, to już zostawię graczom romulańskim do wybrania - nie wszystko musi być tak jak w "rzeczywistości".Sił w Kardassi "anty-Dominium" nie ma i jak się gracze dobrze spiszą - to może i nie będzie 😀

    I. Thorne
    Participant
    #58888

    Hemrod przypominam, że Dominium było dla Unii zbawieniem. Wyrżneli Maquis, skopali tyłki Klingonom i przywrócili wiarę z zwycięstwo. Dlatego siły antydominiońskie nie są silniejsze niż demokratyczne.Romulan trzeba przekupić. Na początek gdy Dominium wygra damy im Ziemię i Wolkan na własność. Możemy też zaoferować więcej jak rozwalicie trochę Klingonów 😀

    Hemrod
    Participant
    #58895

    Nie chcę się kłócić, ale nie można powiedzieć, żeby Cardassianie kochali Dominium 🙂 vide odcinki o okupacji DS9, słowa Damara czy samego Dukata, po prostu widzieli ich jako jedyną szansę powrotu do wielkiej unii 🙂 a co by było po wojnie :>

    lszekg
    Participant
    #58896

    Wojna zostawia długie cienie. Jeśli Kardazjanie uważają że fedki ich zbuźnili, sojusz z Dominium był dla nich najlepszym rozwiązaniem (powiększenie terytorium, powrót imperium itd.). W takim wypadku każda komórka oporu (kardazjańska czy nie) była by od razu potępiona, powieszona i wytarta z kart historii.

    cinus
    Participant
    #58912

    Ja tak przebrnąłem przez te dwadzieścia ostatnich stron tematu i dochodzę do wniosku, że przy statkach Federacji brakuje Peregrinów 😀 W dużych ilościach. Jak już zgłosiłem w odpowiednim temacie - zgłaszam się do gry Federacją 🙂 Btw. Trochę temat wolno się rozwija :> kiedy jakieś konkretne informacje będą, tj. ostateczny spis statków, określony obszar itd? Z tego co wywnioskowałem omijamy łukiem DS9, a co z korytarzem, bo coś mi się wydaje, że to główny cel Dominium?

    Zarathos
    Participant
    #58913

    Też omijamy. Wojna będzie toczyć się w "przesmyku Kardassiańskim" czyli na obszarze Federacji i granicach między Unią, Klingonami i Romulanami. Mapa główna będzie pokazywała ten obszar dokładnie (będzie aktualizowana w miarę rozgrywki) i powinna pojawić się (znaczy link, bo sama mapa jest jednak za duża do umieszczenia na forum) jeszcze dzisiaj. Mapa będzie bazowała na mapach z plakatu "Star Trek Maps - United Federation of Planets), a zdarzenia z oryginalnej lini czasowej będą odpowiednio modyfikowane, zależenie od rezultatów działań graczy - Dominium może np. wygrać, jak się gracze tej strony postarają :DRozpiska okrętów: dane techniczno-taktyczne powinny pojawić się także dzisiaj, podobnie jak ogólne zasady poruszania się, walki i logistyki. Szczegółowe mapy pojawiać się będą gdy gracze otrzymają zadanie i będą obejmować teren jego wykonania (dla wszystkich stron zainteresowanych danym zadaniem), wraz z pierwotną lokalizacją okrętów dla wszystkich graczy. Na początku będzie to jedno zadanie naraz, ale potem... heh, trenujcie podzielność uwagi :DSkładów flot dla poszczególnych graczy jeszcze nie ustaliłem, ale nie spodziewajcie się fajerwerków.Rozpoczęcie gry planowane na pierwszy tydzień czerwca, chociaż może się coś zmienić - będziecie informowani.

    Hemrod
    Participant
    #58914

    Oczywiście można jeszcze zmienić stronę jakby coś? 🙂

    Zarathos
    Participant
    #58915

    Na razie tak, ale po opublikowaniu tego co jaki gracz dostaje - już nie.

    I. Thorne
    Participant
    #58918

    Jak tak wszyscy będą zmieniać stronę konfliktu na jedyną, słuszną (oczywiście tak uważają fedki) to na końcu będę sam kontra 10 graczy. Wtedy poznacie gniew Dominium 😀

Viewing 15 posts - 751 through 765 (of 823 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram