Wymiana - jak to się je?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • T'Tom
  Participant
  #6638

  Ostatnio zacząłem intensywnie korzystać z wymiany (bo to daje zazwyczaj więcej niż utylizacja w replikatorach), ale zauważyłem, że niektórych rzeczy po prostu nie można sprzedawać. Jest jakaś reguła na to? Jednocześnie witam na forum;-)

  Melnikor
  Participant
  #103970

  Mówisz pewnie o itemach które są "bound" czyli przypisane tylko do użytku Twojej postaci.

  Reyden
  Participant
  #103971

  Wydaje mi się że rzeczy oznaczone jako bound nie da się sprzedać , handlarze nie chcą ich przyjmować a replikator daje 0 EC .Co prawda można je wystawić na wymianę ale też mi się nie udało ich sprzedać .

  Melnikor
  Participant
  #103972

  Rzeczy bound nie możesz wystawić na Exchange'u, ale możesz normalnie sprzedać vendorom albo zutylizować w replikatorze za jakieś 30-40% wartości bazowej.

  Dr Bobaz
  Participant
  #103975

  Wydaje mi się że rzeczy oznaczone jako bound nie da się sprzedać , handlarze nie chcą ich przyjmować a replikator daje 0 EC .

  zutylizować w replikatorze za jakieś 30-40% wartości bazowej

  Rzeczy przypisane do postaci, czyli bound nie można sprzedać na Exchange (czyli na aukcji) ani wymieniać w okienku handlu (trade) z innymi graczami. Nie da się ich przeciągnąć do okienka sprzedaży wcale (są zacienione).

  Można je sprzedać u vendorów (najlepsi oferują 50% wartości, na przykład barman w klubie 47 w ESD czy Azura), a replikator zwraca równo 40% wartości, ale zawsze jest pod ręką.

  Przedmioty o wartości 0 EC to zwykle standardowe wyposażenie okrętów (to które dostaje się ze statkiem w zestawie) i standardowy ekwipunek nowo przyjętego oficera. Niektóre przedmioty z questów też warte są 0 EC.

  Również przedmioty do crafta (Sample) są u vendorów warte 0 EC, ale na Exchange potrafią osiągać zawrotne ceny.

  Przedmioty są bindowane (przypisywane do postaci) na kilka sposobów:

  • Bind on Equip - najwygodniejszy sposób, można odsprzedać przed założeniem do slotu postaci/statku. Po założeniu i potwierdzeniu komunikatem o bindowaniu nie da się odsprzedać przedmiotu na Exchange (można u vendora)
  • Bind on Pickup - gorszy sposób - przedmiot jest przypisywany do postaci już po podniesieniu, czyli nie można go wcale odsprzedać innym graczom.

   Oddać w trade też.

  T'Tom
  Participant
  #103976

  To wiele wyjaśnia. Dziekuję;-)

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram