Forum Fantastyka Gry World of Tanks

World of Tanks

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
 • Author
  Posts
 • Reyden
  Participant
  #6020

  Od jakiegoś czasu pogrywam w wymienioną w tytule grę.

  http://www.worldoftanks.com/ .

  Do gry potrzeba cd-keya , sama gra jest w fazie beta , klucz można zdobyć albo na oficjalnej stronie ( ostatnio idzie wolno ) albo rejestrując się na forum CDA i pobierając kluczyk z zasobów serwisu .

  Klient waży 1,7 GB .

  Wymagania sprzętowe ( minimalne ) :

  CPU: 2 GHz

  RAM: 1 GB

  Video: GeForce 6600GT (128 M:cool:

  HDD: 2GB

  Connection rate: 128 Kbps

  Niestety gra cierpi na brak optymalizacji - na E5200@2,5 Ghz + 2GB ram + HD4850 mam od 25-40 fps @ Win 7 Ultimate .

  Tyle info technicznego - teraz trochę o samej grze .

  Gramy pojazdami - bo mamy nie tylko czołgi do dyspozycji ale także niszczyciele czołgów i artyleria samobieżna - od połowy lat 30 po przełom lat 40 i 50 ( ostatnie serie IS itp. ) .

  Czołgi są pogrupowane w 3 zestawienia - lekkie , średnie i ciężkie czołgi .

  Dodatkowo całość jest pogrupowana w Tiery - mamy ich 10

  Każdy typ pojazdu ma ikonkę swojej kategorii - SPG ( arty ) ma kwadrat , niszczyciele trójkąt skierowany w dół , czołgi mają romb - pełny romb to najsłabsze i najlżejsze czołgi , romb z jedną kreską te lepsze light , czołgi średnie mają 2 kreski a ciężkie mają 3 .

  Dodatkowo ma tablicy wyników i podczas ładowania gry poszczególne typu pojazdów są oznaczone kolorami - czołgi na szaro , niszczyciele na niebiesko , w kolorze brązowym jest ikona SPG .

  Mamy kilka map do dyspozycji - 10-15 w różnym terenie - mapy pustynne , mapy miejskie , mapy z lasami , oraz mapy pełne otwartych terenów .

  Na obecnym etapie mamy do wyboru pojazdy 3 nacji - Niemcy , ZSRR i USA , choć nie ma podziału na kraje , czasami występują też czołgi z innych krajów ( w drzewku USA trafiają się pojazdy brytyjskie ) .

  Pojazdów jest masa - od lekkich BT-x , Panzer II/III , poprzez T-34/M4 Sherman , Panzer IV / Pantera po Tygrysy ( I i II ) , KV ( KV , KV1S , KV-3 ) , IS-y ( IS , IS-3 , IS-7 ) , SU-76 , SU-85 , SU-100/SU-152/ISU-152 , jest nawet niemiecki Panzer VIII Maus - mamy pojazdy seryjne , prototypy oraz takie które pozostały tylko na deskach kreślarskich .

  Mamy 2 rodzaje waluty - kredyty - dostajemy je za bitwy - ich ilość zależy od naszych osiągnięć , oraz mamy też gold - waluta premium , obecnie przyznawana raz na 24 h w wysokości 150 g ( w obecnym okresie świąteczno-noworocznym gold jest dodawany po 500 j na dzień ) .

  Pojazdy możemy modyfikować - zmieniać zawieszenie , wieżyczkę , działa , silniki , radio .

  Mamy 2-3 typy ammo - z reguły jest zwykły pocisk , pocisk HEAT za gold ( waluta specjalna ) , rzadziej ( ale nie wiele ) jest też amunicja HE - uszkodzenia kosztem penetracji .

  Do tego możemy kupować dodatkowe moduły i ulepszenia do czołgów , trenować załogę itp.

  Same czołgi , moduły oraz wspomniana amunicja dzielą się na 2 rodzaje - te które można kupić na kredyty oraz wersje premium za gold .

  O ile czołgi premium są nic nie warte , to moduły i ammo dużo dają - szczególnie ammo HEAT .

  Generalnie jest masa opcji .

  Tyle jeżeli chodzi o plusy .

  Teraz trochę o minusach - gra niestety trochę ich ma .

  Pierwszy to wspomniany brak optymalizacji co za tym idzie duże wymagania dot. komputera .

  Drugi to wysokie pingi ( 150-200 ms to standard ) - serwery stoją chyba gdzieś w Rosji .

  Gra jest także rosyjska więc strona ZSRR jest mocno faworyzowana w grze - ruskie czołgi są lepsze niż to co mają Niemcy czy Amerykanie .

  Kolejnym dużym minusem jest dobieranie graczy podczas bitew - to tragedia - czołgi / TD / SPG z niższych tierów często walczą z KV , teir 4 natrafia na IS-y , Tygrysy , Pantery itp.

  Sam grając SU-85B trafiłem na Tiger II .

  cinus
  Participant
  #95591

  polecam grę ruskimi ciężkimi, niemieckie ssą ogólnie rzecz biorąc

  Erixin
  Participant
  #97815

  Poprzednio uczestniczyłem w beta testach tej gry. W tej chwili jest dostępna całkowicie za darmo pełna wersja gry. Serdecznie polecam. Tutaj link http://www.worldoftanks.com/

  Erixin
  Participant
  #97884

  Gram już kilka dni. Gra jest naprawdę super!!!

  Lasek
  Participant
  #98309

  Witam

  Niedawno założyłem z Uchim klan w tej grze.

  Nazwa klanu: Iron Horses, Tag IHA

  Strona klanu http://www.wotiha.fora.pl/

  Mój nick w grze to Lasek666

  Zapraszam każdego kto ma ochotę wspólnie pograć.

  Obecnie pracujemy nad klanem i poszukujemy osób, które pomogą w jego tworzeniu.

  Pozdrawiam

  Erixin
  Participant
  #98628

  I jak rozwija się klan? Ja nadal się bawię dobrze, załoga wypasiona. Mój nick w grze taki sam jak na forum.

  Elvenking
  Participant
  #99453

  Ja się wciągnąłem po uszy, choć sprzętowo stoję słabo na razie - Stug III 7,5cm L/70, Pz IV 7,5cm L/48, dla hecy zostawiłem sobie PzIII 5cm L/60, niedługo uzbieram na VK3601 i jakoś będzie trzeba przezimować na tym złomie dopóki na Tygrysa nie uzbieram 😉

  Silver Phoenix
  Participant
  #99457

  Grindowanie jest upierdliwe. Utknąłem na Hetzerze i wygląda na to, że szybciej będę miał kasę niż exp na STUG-a ;)Z pozostałych sprzętów bawię się jeszcze SU-26 i M2, ale ogólnie... To nudne na dłuższą metę 🙂 Zwłaszcza, że od epoki Mardera ciągle trafiam na drużyny z ciężkimi czołgami (Tygrys i KW). Chyba mój problem skończy się dopiero w momencie, gdy dochrapię się maksymalnego tieru 😉

  Elvenking
  Participant
  #99458

  Tak, system doboru przeciwników jest frustrujący... Bardzo często ginę od jednego strzału. Bardzo ważna jest taktyka, chowanie się i kampienie ;)Ja szczerze mówiąc do najwyższego tieru zamierzam dojść w niszczycielach czołgów (Jagdtiger 😉 ), natomiast w czołgach chyba skończę na Tygrysie Królewskim, bo go uwielbiam, a dwustutonowy ruchomy bunkier jakim jest Maus chyba jednak do mnie nie przemawia. Coś tam przebąkiwali, że chcą dodać E-100 i zastanawiam się czy może zamiast tego bądź co bądź dziwnie wyglądającego VK4502.Najfajniej gra się z kimś. Mój kuzyn kupił sobie premium więc może zakładać pluton, do tego jakiś program do komunikacji głosowej i całą noc można przejeździć razem 😉

  Silver Phoenix
  Participant
  #99459

  Z tego co znalazłem, wystarczy po prostu nie montować najlepszych elementów. Gra powinna wtedy częściej wystawiać nas przeciw niższym tierom.Zmian szykuje się sporo: niedługo mają dodać czołgi francuskie, w 2012 japońskie i brytyjskie (choć jeden w sumie już jest - Churchill u Rosjan)... Dużo tego.Do tego pracują nad World of Warplanes - czyli samolotowym odpowiednikiem WoT. Co ciekawe, doświadczenie i gold mają być wspólne dla obu gier. Zarabiasz kasę samolotem i przeznaczasz ją na czołg, albo odwrotnie 😉

  Erixin
  Participant
  #99488

  Mam konto premium. Mam teraz T44 i Jagpz IV( tak się chyba pisze). Rozwiązaniem waszych problemów jest konto premium. Kasa i pkt. doświadczenia lecą bardzo szybko.Czy moglibyście podać swoje nicki w grze?

  Silver Phoenix
  Participant
  #99503

  Moonstorm, klan -=BAS=- 😉

  Erixin
  Participant
  #99517

  Mój klan to: [-VU-]Viribus Unitis jeszcze mało zorganizowani. Małe sukcesy już są. mieliśmy dwie prowincje.

  Reyden
  Participant
  #99611

  Jak ktoś nie wie to został uruchomiony serwer testowy dla graczy z Europy .

  Wystarczy spatchować grę do wersji 6.6 ( Link ) , nie koniecznie główny katalog , można zrobić kopię i dopiero patchować .

  Bazy danych graczy są chyba z 28 lipca , więc jak ktoś się zarejestrował po tej dacie to nie zagra , to samo tyczy się pojazdów , załóg , odkryć dokonanych po 28 lipca , nie ma ich i trzeba na nowo odkrywać .

  Na pocieszenie ( a w zasadzie wisienka na torcie ) mamy 10k złota i Exp/Credit Rate x10 ( za każdą walkę mamy 10x tyle expa i kasy co normalnie ) - więc dość szybko można dojść do najwyższych tierów i popróbować jak się nimi gra .

  Niestety osiągnięcia i pojazdy zdobyte na serwerze testowym nie przechodzą do głównej gry , serwer EU 6.5 działa nadal , dla wersji 6.6 jest osobny serwer .

  Na razie jest mało ludzi przez co trochę czeka się na grę ( raz 5 s a raz po kilka minut ) , do tego nie pełne składy - miałem bitwę 11 vs. 10 ludzi .

  Silver Phoenix
  Participant
  #99612

  Dzięki za zaproszenie, Erixin - niestety, trening w klanie był.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram