Forum Trek.pl Newsy Fantastyka World Fantasy Award dla Sapkowskiego

World Fantasy Award dla Sapkowskiego

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #8555

  Tę prestiżową nagrodę (w kategorii Lifetime Achievement Awards) Andrzej Sapkowski odbierze podczas październikowego World Fantasy Convention w Columbus (stan Ohio). Statuetka (o jeszcze niewiadomym kształcie - po zeszłorocznej aferze z figurką Lovecrafta) została przyznana polskiemu autorowi za całokształt twórczości.

   

  z12346830Q.jpg

   

  Źródło: http://www.locusmag.com/News/2016/07/11044/

  kotek
  Participant
  #122879

  To ogromne wyróżnienie dla p. Sapkowskiego jak i ukłon w stronę polskiej literatury fantasy (scifi), która naprawdę stoi na wysokim poziomie. Żałuję tylko, że po za Stanisławem Lemem i częściej obecnie wspominanym Andrzejem Sapkowskim nie mówi się o innych. A co z Januszem Zajdlem, którego osobiście uwielbiam i uważam, że pisał znacznie lepiej niż Lem? Co z Andrzejem Ziemiańskim? Z Kubą Ćwiekiem? Co z Mają Lidią Kossakowską? Czy oni kiedyś doczekają się takich wyróżnień?

  Cross
  Keymaster
  #122887

  Nie 🙂 A Zajdla bardzo lubię...

  Cross
  Keymaster
  kotek
  Participant
  #122939

  Nie 🙂 A Zajdla bardzo lubię...

  Zajdel ma przynajmniej nagrodę swojego imienia, chociaż w Polsce. 

  Melnikor
  Participant
  #122940

  Nie ujmując nic Sapkowi, ale jestem mocno ciekaw ile w nagrodzie faktycznie zasługi Sapkowskiego, a jak dużo faktu że Witcher od CDProject ma tak dużą sprzedaż na świecie.

  kotek
  Participant
  #122941

  Wszyscy chyba znają odpowiedź 😉

  Dobre jest to, że wreszcie polskie firmy czerpią z potencjału drzemiącego w naszym rynku i wśród naszych twórców. Budujące.

  Cross
  Keymaster
  I. Thorne
  Participant
  #123056

  Niedawno ten "wielki" autor stwierdzil, ze trylogia gier narobila mu "smrodu i g...". A teraz dostaje nagrode. Teraz, nie kiedy pisal ksiazki, tylko gdy Wiedzmin: Dziki Gon byl najlepsza gra poprzedniego roku. Przypadek? Nie sadze...

   

  Moze powinien byc honorowy i odmowic przyjecia nagrody?

  domirex
  Participant
  #123057

  Znaczy chodzi prawdopodobnie o to, że ludzie (na zachodzie głównie) myślą, że pisze na podstawie gry, co ujmuje Sapskowskiemu jako autorowi. Ten konflikt, mam nadzieję, nie jest o kasę.

  I. Thorne
  Participant
  #123061

  Oczywiscie, ze chodzi o kase.

   

  Zapewne autor podpisal umowe na konkretna kwote i bez okreslenia ilosci gier. I sie przeliczyl, gdyby wzial procent od zysku to mialby spoooro pieniedzy. Zreszta zdaje mi sie, ze juz ma duzo, nie pisal tylko o Bialym Wilku.

  Melnikor
  Participant
  #123062

  Sapkowski już na długo przez grami pokazywał że jest delikatnie mówiąc bucem. Światowy sukces CDP Red mógł co najwyżej dać ku temu nową pożywkę.

  The D
  Participant
  #123064

  Buc, ale świetnie pisze.W jury nagrody raczej nie siedzą gimnazjaliści, literatura Sapkowskiego broni się sama, aczkolwiek gdy na pewno ułatwiły mu przebicie się na trudnym angielskojęzyczny rynku.

  Melnikor
  Participant
  #123065

  D ja nie przeczę że dobrze pisze, po prostu talent nie zawsze idzie z kulturą w parze.

  kotek
  Participant
  #123076

  Wielcy ludzie mogą mieć swoje słabostki i wiele się im wybacza. Nie dowodzę przy tym wielkości Sapkowskiego, ale chylę czoła przed nim jako twórcą, bo jego uniwersum należy do jednego z moich ulubionych. 

   

  Podejrzewam, że prawda leży gdzieś po środku, między konfliktem finansowym, bo któż przewidziałby światowy sukces gierki wyprodukowanej przez niewielką polską wytwórnię, a urażoną dumą twórcy gdy traktuje się go jako odtwórcę i w najlepszym wypadku autora fanfików. 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram