Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Wiadomość

Wiadomość

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 147 total)
 • Author
  Posts
 • drupi
  Participant
  #2233

  link do artykulu

  Polecam wszystkim przeczytanie, moze to byc najwazniejsze wydarzenie w dziejacyh ludzkosci. Takze polecam.

  Krusty
  Participant
  #21445

  Zapewne ta jakieś nieznane zjawisko, ale może jednak to coś więcej – cóż poczekamy zobaczymy.

  Ixion
  Participant
  #21447

  Zaczekam przynajmniej rok, zanim zacznę na poważnie myśleć o tym problemie. Jak na razie to tylko ciekawostka naukowa, jakich wiele. Istnieje mnóstwo możliwości wytłumaczenia tego zjawiska. Program identyfikacji sygnałów pozaziemskich bada tyle danych, że trafił wreszcie na takie, które odpowiadają wymyślonym przez naukowców parametrom wiadomości od Obcych. Nic nadzwyczajnego, jeśli losowo będziemy uderzać w klawiaturę, po pewnym czasie napiszemy wszystkie dzieła Mickiewicza.

  Thengel
  Participant
  #21449

  Czytałem to wczoraj w New Scientist i wydaje mi się że tam podchodzili do tego z podobną rezerwą co Ixion. Tyle że twierdzili że na razie nie ma wytłumaczenia na podobne zjawiska i być może jest to nowy fenomen.

  Piotr
  Keymaster
  #21450

  Od razu mi sie przypomnial film Contact. 😉 Ale tak jak mowi Ixion, z otwieraniem szampana trzeba jeszcze poczekac. Juz nie raz naukowcy mysleli ze cos maja, a okazywalo sie ze to falszywy alarm - chocby ten pulsar wspomniany w artykule.

  drupi
  Participant
  #21451

  Tez sie specjalnie nie napalam, ale jednak jest to jakis pozytywny ruch w seti, ktore umieralo z dnia na dzien i w niedlugim czasie pewnie w ogóle by zniknelo. Nalezy sie cieszyc, ta wiadomosc moze zwiekszy zainteresowanie i fundusze na poszukiwania.

  Dalek
  Participant
  #21452

  Ee tam Seti ma podobnych sygnałów 20 w miesiącu...

  Gosiek
  Participant
  #21457

  Tęcza - gdyby podobnych sygnałow było, jak sugeruesz, po 20 miesięcznie to nikt by tego nie roztrząsał na łamach prasy światowej - bo i po co pisać o czymś, co zdarza się niemal codziennie? W tym przypadku mamy jednak do czynienia z nowym zjawiskiem i stąd taki szum medialny. Oczywiście, szanse że to obcy są minimalne, ale być może czeka nas jakieś ciekawe odkrycie naukowe?

  ---===edit===---

  Dla zainteresowanych linki do wspomnianych przez Thengela artykułów w "New Scientist":

  -> Unexplained signal from outer space

  -> Extraterrestrials should not use radio

  Zarathos
  Participant
  #21458

  Tia. Takze jestem dosc sceptycznie nastawiony. Jednak nie powiem, zebym mial cos przeciwko malym zielonym ludzikom. Gorzej jak ludzikowie beda duzi i wcale nie zieloni :DSzanse na to, ze jest to obcy sa minimalne, a nawet jak bedzie, to pewnie sie o tym nie dowiem. Smutni czarni panowie zadbaja, zeby to byl 'tylko' nowy fenomen.

  Krusty
  Participant
  #21459

  Uważaj bo znowu cię odwiedzimy ;).

  mattik
  Participant
  #21460

  Również jestem sceptycznie nastawiony, ale nawet taka informacja mnie cieszy :). Może uda nam się wcześniej spotkać te wulkany :P.

  Dalek
  Participant
  #21461

  Tyle sygnałów niewyjaśnionego pochodzenia odbiera Seti w miesiącu. Ten jest bardziej nietypowy od innych i tyle o nim wiemy 8) . Nikt im kasy ostatnio nie chciał dawać to musieli mieć sukces jakiś.

  Romek 63
  Participant
  #82158

  Bułgarscy naukowcy rozmawiają z kosmitami 😉

  http://wiadomosci.onet.pl/2086691,12,bulga...itami,item.html

  Wicedyrektor Instytutu Badań Kosmicznych Bułgarskiej Akademii Nauk - no proszę :huh:

  Galactica
  Participant
  #82224

  Nie czytałem tego artykułu na początku bo jest jakiś błąd. Ale z tego co przeczytałem to niby jakaś wiadomośc z Kosmosu. Jeżeli to obcy to nieźle nie jesteśmy sami w kosmosie. 😀 Tylko kto to powie? Wiecie jakie by to zamieszanie zrobiło? A co do Bułgara to zostawie te bujdy bez komentarza.

  Galactica
  Participant
  #83952

  http://www.tvn24.pl/-1,1636314,0,1,uciekaj...,wiadomosc.html

  Wiadomość z tego świata a raczej spod jego powierzchni.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 147 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram