Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Weekend testów na serwerze Tribble

Weekend testów na serwerze Tribble

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #6855

  Dołączona grafika

  W nadchodzący weekend twórcy Star Trek Online planują na serwerze Tribble wielkie testy nowych funkcjonalności związanych z nadchodzącym sezonem 6: "Under Siege" - o nadchodzących nowościach pisaliśmy już w serwisie. Za udział w testach przewidziane są nagrody, co ma zachęcić graczy do logowania się na serwer Tribble i współudziału w testach. Całość testów przewidziana jest od najbliższego uaktualnienia serwera Tribble do poniedziałku (09.07.2012), do godziny 19:00 polskiego czasu. Developerzy proszą, aby zauważone w tym czasie błędy i sugestie zgłaszać na oficjalnym forum gry.

  [more]Za udział w testach przewidziane są dwie nagrody, pierwszą z nich jest Fleet Tribble. Otrzymają go gracze, którzy spędzą w weekend na serwerze Tribble przynajmniej godzinę.

  Dołączona grafika

  Drugą z nagród jest oficer pokładowy (duty officer), którego można otrzymać za ukończenie przynajmniej jednej misji na mapie "Tholian Incursion" (misję można znaleźć na Nukara Prime w sektorze Eta Eridiani).

  Dołączona grafika

  Obie nagrody będzie można odebrać z C-Store podczas gry na zwykłym serwerze (Holodeck). W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy to będzie, ale z pewnością po starcie sezonu 6.

  Jak zagrać na serwerze Tribble? Po pierwsze trzeba przenieść na serwer testowy swoją normalną postać. Po tej operacji podczas startu gry będzie można wybrać, czy chcemy grać na serwerze zwykłym (Holodeck), czy też jednym z dwóch testowych (Tribble i Red Shirt). Dokładniejsze informacje można znaleźć w FAQ serwera Tribble.

  Źródło: StarTrekOnline[/more]

  Supplemental:

  News zawiera oficjalne informacje, poniżej dwie nieformalne uwagi ode mnie. 🙂

  Po pierwsze: testy mogą oznaczać rychły start sezonu 6 dla wszystkich graczy. Do tej pory wyglądało to tak:

  - sezon 1 (2010): testy 19-23. marca, start: 24. marca (środa), po 1 dniu,

  - sezon 2 (2010): testy 23-26. lipca, start: 27. lipca (wtorek), po 1 dniu,

  - sezon 3 (2010): testy 24-26. listopada, start: 9. grudnia (czwartek), po 13 dniach,

  - sezon 4 (2011): testy 1-5. lipca, start: 7. lipca (czwartek), po 2 dniach,

  - sezon 5 (2011): testy 29. września-30. listopada, start: 1. grudnia (czwartek), po 1 dniu,

  - sezon 6 (2012): testy 6-9. lipca, start: ???

  Może to płonne nadzieje, ale jest duża szansa, że sezon 6 wydany zostanie w czwartek, 12. lipca. 🙂

  Po drugie: osobiście uważam, że darmowy doff jest świetny. Nie dość, że daje bonus do walki z Tholianami, to jeszcze ma traity "Resolve" i "Efficient", co czyni go bardzo pożądanego w kontekście produkcji konsolek Mk XII. 🙂

  Z niecierpliwością czekam na weekend.

  Anonymous
  Guest
  #106142

  jestem ciekaw czy ten twój typ się sprawdzi 😉 też się nie mogę doczekać :)Duty super 🙂

  Jamjumetley
  Participant
  #106143

  Jak wygląda sprawa Fleet Marków na serwerze testowym jeżeli chodzi ich ilość wymaganą do ulepszania baz i zakupów? Mówiąc wprost - czy jeden znaczek na godzinę od tego nowego tribble'a to ilość mająca realny wpływ na grę, czy raczej rzecz marginalna?

  Piotr
  Keymaster
  #106144

  Dilitowy tribble daje 5 ore na godzinę - podejrzewam, że tu zysk będzie równie "wielki".

  Ugand
  Participant
  #106145

  raczej marginalna. do projektów T1 potrzeba, jeżeli dobrze pamiętam, blisko 100. Dla porównania, za powiedzmy Colony Invasion, czy Starbase Incursion dostaje sie około 30, podobnie z misjami space

  Lafiel
  Participant
  #106147

  Zawsze to jakiś "bonus" 🙄 Widzę że trzeba będzie posiedzieć chwilę na Tribblu w weekend.

  Slawek
  Moderator
  #106149

  1 Fleet Mark na godzinę (czasu gry, a cooldown maleje tylko kiedy postać jest na ground) to oczywiście bajer większy niż nagroda, ale i tak wypada znacznie lepiej niż wspomniane 5 dilithium ore od Radan Tribble. Przeciętna misja zajmująca około kwadransa daje obecnie nawet do 30 Fleet Marks (zwykle mniej), podczas gdy znajdujący się w bazie Daily tylko 5 marków. Jeśli ktoś zamierza na tym "wzbogacić", to się trochę rozczaruje, ale i tak nie zaszkodzi użyć okazyjnie. Ten minus, że pozostałe bonusy nie są tak dobre jak te oferowane przez Radan Tribble, który obecnie jest moim głównym "buffem" u wszystkich postaci.Niemniej jednak doff warty uwagi. Fiolet z 4 traitami, w tym resolve i efficient? Ekstra. A i w przeciwieństwie do poprzedniego Tribble Test nie trzeba się szczególnie męczyć by go zdobyć.Uprzedzając jednak pytania i marudzenie - nagrody przyznawane są indywidualnie, co może trochę potrwać, tak więc gdy już S6 wyląduje, to nie panikujcie od razu, jeśli trochę przyjdzie Wam na te itemy poczekać.

  Losstarot
  Participant
  #106154

  "Tribble has been patched, so "Tribble Test Weekend" begins now."

  zaczęło się 🙂

  PS. na misję w Eta ... nie zapomnijcie kombinezonu ochronnego zabrać.

  Jamjumetley
  Participant
  #106157

  Chociaż Tholian mało było w serialach, zawsze coś mi się w nich podobało. W grze, uważam, wypadli całkiem dobrze.Rzeczywiście - przy 5-15 fleet markach za proste zadania polegające na rzezi powyższych, uwalnianiu ziomków z sieci energetycznych i wydobywaniu kryształów, ten jeden punkt na godzinę jest śmieszny. Czy fleet marks dostaje się za dowolne misje w grze czy jest jakaś pula zadań nagradzanych tą "walutą"?

  Slawek
  Moderator
  #106158

  Fleet Marks dostaje się za zadania w tym nowym Invasion Zone, a także za misje typu Colony/Starbase Defense i temu podobne, do znalezienia w odpowiedniej zakładce PvE Queue. Generalnie jest tego sporo, ale w stosunku czas-ilość zdobywanych marków najlepiej wypadają chyba misje naziemne, o ile nic się nie zmieniło.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram