Forum Trek.pl Konsola Informacyjna Ważny komunikat bezpieczeństwa – prośba o zmianę haseł na forum trek.pl

Ważny komunikat bezpieczeństwa – prośba o zmianę haseł na forum trek.pl

Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • Piotr
    Klucznik
    #254992

    Drodzy Foumowicze,

    chcę Was poinformować o incydencie bezpieczeństwa, który miał miejsce na naszym forum. W wyniku nieautoryzowanego dostępu do serwera istnieje prawdopodobieństwo, że osoby niepowołane mogły uzyskać dostęp do bazy danych naszego serwisu.

    Baza ta zawiera dane rejestracyjne, w tym nazwy użytkowników, adresy e-mail oraz zaszyfrowane hasła. Chociaż hasła nie są zapisane otwartym tekstem (są zabezpieczone kryptograficznie), w trosce o Wasze bezpieczeństwo prosimy o podjęcie następujących kroków:

    1. Natychmiastową zmianę hasła do swojego konta na naszym forum. Możecie to zrobić po zalogowaniu się, wchodząc w ustawienia swojego profilu.
    2. Zmianę hasła na innych serwisach i portalach, jeżeli używaliście tam takiego samego hasła jak na forum trek.pl. Używanie tych samych haseł w wielu miejscach w sieci znacząco zwiększa ryzyko przejęcia innych kont w przypadku wycieku.

    Od bardzo dawna nasz serwis był zabezpeczany przed możliwością takiego zdarzenia i wciąż czekam na odpowiedź hostingu, by dowiedzieć się, jak dokładnie doszło do złamania zabezpieczeń, ale źródło problemu zostało usunięte.

    • Ten temat został zmodyfikowany 2 tygodnie przez Piotr.
Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram