Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Wasz pomysł na fabułę filmu/serialu

Wasz pomysł na fabułę filmu/serialu

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • Lord Fixer
  Participant
  #5176

  O jakiej fabule chcielibyście zobaczyć film/serial.Mi osobiście znudziło się oglądanie filmów o biednej ludzkości najeżdżanej przez potężnych kosmitów. Chciał bym zobaczyć serial, który dzieje się w odległej przyszłości i opowiada właśnie o ludziach, którzy najeżdżają inne, inteligentne rasy.

  cinus
  Participant
  #81272

  Hm, podobny był chyba Silver Surfer. Ja bym chciał obejrzeć coś o IIIWŚ (ale serial) - przy użyciu broni konwencjonalnej - chociażby na podstawie gry World in Conflict, albo też coś o podróżnikach w czasie, może być w oparciu o ST. Jakąś straż temporalną czy cuś.

  Manul
  Participant
  #81273

  Jak na przykład Star Trek - tylko z zabijaniem tych co nie wymyślili napędu warp? :glare: A po co o zabijaniu? Ja postawię nie na walkę, a na miłość. Taki "Naked now" rozłożony na cały serial niewątpliwe wielu by znudził, ale skoro to czysto hipotetyczna rozmowa to sobie mogę pomarzyć.

  Barusz
  Participant
  #81274

  Dobrze zrobioną, serialową antyutopię bym obejrzał. Jest rok 2115, światem rządzą wielkie kolporacje nie tylko podporządkowujące sobie rządy, ale i chcące coraz głębiej ingerować w życie codzienne konsumentów. Równolegle coraz więcej ludzi zastanawia się czy istotnie tak być musi. W ostatnim nie w pełni ocenzurowanym medium - internecie - rodzi się ruch oporu. Wątek miłosny też by był ;)Puntkem wyjścia mogłyby być "Mroczne Oceany" Jacka Dukaja, tylko scenarzysta musiałby zmienić 90% tekstu 🙂

  Manul
  Participant
  #81277

  Wątek miłosny też by był 😉

  Łee? Tylko jeden?

  Come on Barusz, free your mind! Make love not war i w ogóle. 😀

  Erixin
  Participant
  #85018

  Wyobraźcie sobie świat w którym jakaś rasa jest na poziomie wczesnego średniowiecza, są nie świadomi że zasoby ich planety są wyjątkowe. Dwa kosmiczne imperia walczą o planetę, ale jakiś tam kodeks zabrania im bezpośredniego działania. Wysyłają tam emisariuszy wyposażonych w "cuda" z kosmosu. Ci wysłannicy odbierani są przez tubylców za magów.I tu zaczyna się połączenie fantasy i sf.

  Toreth
  Participant
  #85021

  A ja bym chciała coś w stylu "Defying Gravity". Bardzo mi się ten serial podobał, szkoda, że nakręcili tylko 13 odcinków. Bez "magii", bez cudów, dość bliska przyszłość i walka z ograniczeniami, jakie narzuca na nas kosmos, grawitacja (a raczej jej brak) i takie tam.

  Cross
  Keymaster
  #85042

  A ja bym chciała coś w stylu "Defying Gravity". Bardzo mi się ten serial podobał, szkoda, że nakręcili tylko 13 odcinków.

  Zgadzam się, podobał mi się również pilot "Virtuality" (podobny klimat do Defying Gravity), niestety takie seriale są mało efektowne i mają chyba zbyt skomplikowane listy dialogowe jak na dzisiejsze czasy :/

  Flashbones
  Participant
  #85043

  Także podobał mi się Defying Gravity, wielka szkoda , że nie będzie kontynuacji.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram