Forum Fantastyka Star Trek Torpedy fotonowe, fotoniczne czy nuklearne?

Torpedy fotonowe, fotoniczne czy nuklearne?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    Posts
  • xmkk
    Participant
    #3736

    W Ent, były ładunki nuklearne. Ale co było w TOSie? Enterprise był uzbrojony w torpedy fotonowe, czy fotoniczne?

    Pitmistrz
    Participant
    #57861

    Oryginalny entek miał torpedy fotonowe.

    lszekg
    Participant
    #57863

    Hmm... we wszystkich źródłach oprócz TOSa wydniał napis Fotonic.

    Pitmistrz
    Participant
    #57865

    Na MA pisze że miał fotonowe nx-01 miał fotoniczne.

    Dam jeszcze link i do MA.

    USS Enterprise

    Reyden
    Participant
    #57867

    NX-01 nie miał klasycznych głowic nuklearnych , tylko coś co się nazywało ładunkami przestrzennymi .TOS-wy ENT oraz wszystkie inne aż do E-D miały torpedy fotonowe . E-E miał też torpedy kwantowe , podobnie jak Defiant . Voyager miał dwie głowice trikoblatowe i niewiadomą ilość torped transfazowych .

    Pitmistrz
    Participant
    #57868

    Według MA na nx-01 były torpedy fotoniczne trudno mi coś powiedzieć samemu ponieważ oglądałem tyko kilka pierwszych odcinków entka i nie wile pamiętam.

    Reyden
    Participant
    #57869

    NX miał 2 typy torped na stanie przez cały serial - jedne to wspomniane torpedy przestrzenne , były używane gdzieś do połowy 2 sezonu , potem dostał torpedy fotoniczne zawierające antymaterię .Pierwsza przypominała dzisiejsze pociski kierowane , druga zaś wyglądała tak samo jak późniejsze torpedy fotonowe ( zarówno wygląd samej głowicy jak i efekty w czasie lotu ) .

    lszekg
    Participant
    #57873

    To w takim bądź razie w 2160 (wojna romulańska) Daedalusy powinny być uzbrojone w torpedy fotoniczne, a były w przestarzałe w tedy głowice nuklearne.

    Pitmistrz
    Participant
    #57879

    Z tego co wiem głowice nuklerane nie są kanoniczemn

    Dalek
    Participant
    #58046

    Są. Bo cóż jest bardziej kanoniczne niż TOS w których o nich mowa była. (Odcinek Balance of Terror - http://memory-alpha.org/en/wiki/Balance_of_Terror)

    Pitmistrz
    Participant
    #58047

    Zły link podałeś.

    EDIT:

    Oto poprawny http://memory-alpha.org/en/wiki/Balance_of_Terror

    Dawid Siuta
    Participant
    #58951

    W polskim tłumaczeniu ST:Enterprise (Tym na zlecenie TV AXN) Enterprise NX strzelał torpedami przestrzennymi a kiedy leciał do OBSZARU (na spotkanie z Xindi) dostał torpedy fotonowe (photon torpeds- czy jakoś tak). I miał je do końca serialu (to torpedą fotonową rozwalił fabrykę Woska, na początku 4 sezonu). Moim zdaniem w TOS Entek strzelał torpedami fotonowymi.

    Dr_McCoy
    Participant
    #58965

    Voyager nie miał by torped transfazowych gdyby nie Kaśka z przyszłości i jej super technologie 😀 standardem dla klasy intrepid było chyba coś ponad 40 torped fotonowych typu-6

    Mi się zawsze wydawało że w ENT, NX01 miał najpierw ładunki przestrzenne (nazwa mi jakoś nie pasuje 😛 słyszałem gdzieś inne tłumaczenie ale go nie pamiętam 😉 a po nich miał torpedy fotoniczne a dopiero w TOSie użyto torped fotonowych.

    A swoją drogą zabawne jest to że torpedy fotonowe z Nemesisa są dziwnie podobne do ładunków przestrzennych z ENT ;> czyżby cięcia budzetowe ???

    marek`
    Participant
    #89280

    najlepsze torpedy mieli na voyagerze , rozwalaly okret kazonow po 3 salwach i oczywiscie bezposrednich trafieniach

    I. Thorne
    Participant
    #89282

    Zapominasz, że kazońskie statki były dość zacofane w porównaniu z VOYem - nie mieli np. teleporterów i replikatorów, więc siły ich osłon i pancerza można się tylko domyślać. Ale skoro Borg uznał ich za niegodnych asymilacji...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram