The Prisoner

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Lord Fixer
  Participant
  #5707

  The Prisoner jest to miniserial z 2009 roku.

  Składa się on z sześciu odcinków po 45 minut. Nie jest to może i serial typowo science fiction, choć zdecydowanie można go podpiąć pod ten gatunek.

  Ogólna fabuła polega na tym, że główny bohater, Michael budzi się na środku pustyni. Nie wie co się stało (dość typowy chwyt filmowy ;P). Po chwili dociera do pewnej wioski. Można ją opisać jako typowe małe Amerykańskie miasteczko na prowincji. Ludzie w nim wierzą jednak, że na świecie nie istnieje inne miejsce niż wioska. Bohater próbuje się stamtąd wydostać. Dodatkowo pojawia się postać 2 (ludzie w wiosce nie mają imion, a liczby), który zdaje się chce za wszelką cenę pokrzyżować mu plan. Tak w wielkim skrócie można zarysować fabułę.

  Ogólnie serial ten jest niezwykle wciągający i ciekawy. Można uznać dodatkowo, że jest nieco psychodeliczny. Ponadto świetną grą aktorską w moim przekonaniu popisał się Ian McKellen, który wcielił się w postać Dwójki, przez co na chwilę obecną stał się jednym z moich ulubionych aktorów.

  Tak więc polecam 😉

  Zuza
  Participant
  #91520

  Psychodeliczny? Tak.Wciągający? Ciekawy? Nie.Dłużące się sceny, "zwroty" akcji unieszkodliwiające działania bohatera, rozpoczynające się i nagle urywające nowe wątki - końcowe sezony LOSTa do kwadratu.Nawet z przewijaniem - nuda.

  Elvenking
  Participant
  #91618

  Z tego, co się dowiedziałem to remake serialu z lat 60 - http://www.imdb.com/title/tt0061287/ podobno niezłego 🙂 Od dawna planuję po niego sięgnąć. Z ciekawostek, zespół Iron Maiden nagrał 2 utwory na motywach tego serialu (The Prisoner i Back In The Village).

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram