Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Szykujemy wyprawę na Europę

Szykujemy wyprawę na Europę

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8376

  gallery_4_19_40952.jpg

  NASA wkrótce planuje rozpocząć przygotowania do nowej misji, która może rozwiązać jedną z najważniejszych zagadek wszechświata - czy życie jest unikalnym zjawiskiem, czy też mogło rozwinąć się w wielu miejscach i różnorodnych środowiskach.

  [more]Od czasu misji Galileo naukowcy podejrzewają, że jeśli gdzieś jeszcze w Układzie Słonecznym mogło powstać życie, to powinniśmy go szukać pod powierzchnią jednego z księżyców Jowisza, Europy. Jej lodowa skorupa może skrywać niezwykłe tajemnice.

  Nowa misja ma się rozpocząć w przyszłej dekadzie. Wystrzelona z Ziemi sonda po kilku latach podróży dotrze na orbitę Jowisza. Tam, co mniej więcej dwa tygodnie, będzie przelatywać w pobliżu Europy i przeprowadzać różne obserwacje. Jest nawet pomysł, by pobrać próbki z chmury gazów uwalnianych podczas erupcji zaobserwowanych przez teleskop Hubble'a. Więcej dowiecie się z poniższego materiału.

  Źródło: io9[/more]

  Romek 63
  Participant
  #121439

  Tylko mieć nadzieję, że NASA pośpieszy się z tą misją i nie będziemy czekać na nią długimi latami.

  Q
  Participant
  #121813

  Amerykanske NASA chce lecieć na Europę?......też mi wiadomość...słyszę to od 20 lat...niech w końcu wezmą d*pę w troki! bo...na onecie pisało, że nielegalni imigranci z Syrii i Libii już od roku z powodzeniem dokonują inwazji na Europę!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram