State of the Game: listopad 2012

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #7054

  Dołączona grafika

  Z DEV Bloga STO: "Docieramy wspólnie powoli do trzeciej rocznicy ze Star Trek Online, a jednocześnie jesteśmy podekscytowani tym, że już niedługo pojawi się siódmy sezon: "Nowy Romulus". W ciągu ostatnich tygodni pojawiało się sporo informacji omawiających nowe funkcjonalności i treści, a część z Was miała okazję osobiście sprawdzić co nieco na serwerze testowym. Mamy jeszcze trochę niespodzianek w zapasie i odrobinę informacji od Was do uwzględnienia, ale w większości wszystko jest już gotowe do pokazania światu w pierwszej połowie listopada.

  Sezon 7 - "Nowy Romulus" - oferuje graczom nowe misje oraz możliwość rozwoju postaci zaprojektowanego na podobieństwo znanego od sezonu szóstego systemu baz floty. To pierwszy raz bodajże od sezonu 1. lub 2., gdy przeprojektowaliśmy misje STF i nagrody z nich. Wierzymy, że z nowym sezonem misje STF oraz nagrody dla Admirałów i Generałów nareszcie zostaną uporządkowane w sposób, który umożliwi wprowadzenie w przyszłości jeszcze wyższych rang.

  [more]Jednocześnie chcemy powrócić do historii Romulan i tego, co się z nimi stało po zniszczeniu ich rodzinnego świata. Mamy podstawy, które pozwolą zagłębić się w konflikt będący fundamentem fabuły STO. Skupiając się na wewnętrznych sporach pomiędzy podzielonymi frakcjami Imperium Romulańskiego kapitanowie będą rywalizować o wsparcie Nowych Romulan w taki sposób, w jaki Federacja i Imperium Klingońskie działało przeciwko sobie w takich epizodach, jak "Friday's Child" oraz "Errand of Mercy".

  Tak więc największą nowością w sezonie 7 "Nowy Romulus" jest... Nowy Romulus. A to niespodzianka...

  Nowy Romulus

  Dołączona grafika

  Ta nowa strefa z przygodami dla graczy z rangą Vice Admiral lub Lieutenant General oferuje kapitanom z obu frakcji szansę na udzielenie pomocy liderowi Romulan - D'Tanowi, który znalazł nowy świat dla uchodźców i rozpoczyna budowę miasta, które zarówno Romulanie, jak i Remanie będą mogli nazwać swoim domem.

  W skrócie:

  • Zaprojektowane dla graczy Federacji lub Imperium Klingońskiego z maksymalną rangą.
  • Wyzwania zbalansowane dla drużyn składających się z gracza i jednego dodatkowego członka załogi.
  • Możliwość zdobywania poziomów reputacji w nowym systemie, w którym postępy pozwolą pełnym drużynom graczy odkrywać mroczną historię planety.
  • Eventy, które poprzez działania na pewnym obszarze pozwolą grupom szybko otrzymać punkty reputacji.
  • Możliwość zdobycia nowych nagród i setów w podzięce za pomoc mieszkańcom Nowego Romulusa.

  Niezależnie od tego, czy kapitanowie zdecydują się na pomoc na powierzchni planety lub w sąsiadujących sektorach, wiele powtarzalnych misji pozwoli graczom na zdobycie przychylność mieszkańców Nowego Romulusa, a przez to również taktyczną przewagę.

  Powyższe oznacza największą strefę działań na powierzchni, jaką deweloperzy STO kiedykolwiek zbudowali, a jednocześnie wprowadza otwarte zadania, których zaliczanie w danej strefie daje graczom stały wzrost przychylności zleceniodawcy. Oznacza to powtarzalne misje, w których gracze będą mogli sami decydować o formie pomocy, zamiast tradycyjnego i monotonnego odhaczania czegoś w stylu "zabij 10 wrogów" czy "zbierz 100 elementów". Nowy typ zadań będzie dotyczył zarówno powierzchni planety, jak i sąsiadujących sektorów.

  Chcemy, by Nowy Romulus stał się centrum zainteresowania w tym sezonie, ponieważ będzie on pełnił bardzo ważną rolę w sezonie kolejnym, ósmym. Uważni gracze w pewnością zauważą rozwój miasta i to, jak ono nabiera kształtów w ciągu całego sezonu. Jest bardzo ważnym, by gracze brali udział we wszystkich wyzwaniach, jakie istnieją na Nowym Romulusie i brali aktywny udział w odkrywaniu historii planety. Czyniąc to rozwikłają tajemnicę, która rozwinie fabułę STO w kolejnym rozdziale i utworzy podstawy dla przyszłych Feature Episodów oraz kolejnych sezonów.

  Rozwój osobisty

  Dołączona grafika

  Wielką nowością sezonu 7 "Nowy Romulus" jest system, który wprowadza graczom o maksymalnym poziomie możliwość kontynuacji rozwoju ich umiejętności i kariery przez budowę "reputacji" na kilku liniach w grze. Mechanika tego systemu jest bardzo zbliżona do systemu baz floty - była razem z nim projektowana. Każdy poziom reputacji umożliwi kapitanom dokonanie wyboru nowej umiejętności, jednocześnie przybliżając go w sposób przejrzysty do najbardziej zaawansowanych zabawek w grze.

  W skrócie:

  • Nowa pasywna umiejętność do wyboru na każdym poziomie reputacji.
  • Zbieranie Marków potrzebnych do progresu w systemie reputacji i odblokowania nowych poziomów przez zaliczanie odpowiednich misji.
  • Możliwość zdobycia specjalnych setów i nagród w systemie reputacji.
  • Przejrzysty podgląd postępów na drodze do nagród.
  • "Into the Hive" (na ziemi) oraz "Hive Onslaught" (w przestrzeni) - dwie nowe misje STF pozwolą graczom na zmierzenie się z Królową Borg i zdobycie reputacji w linii Task Force Omega.
  • "Mine Trap" - przeżyj w kolonii pustoszonej przez gatunek M-113 w misji wymagającej współpracy 20 graczy, by zarobić Marki w romulańskiej linii reputacji.

  Pierwsze dwie linie reputacji, które pojawiają się w grze to Romulan Star Empire i Task Force Omega. Kiedy system okrzepnie, będziemy dodawać do gry nowe reputacje z unikalnymi nagrodami i setami.

  Zdecydowaliśmy, że Task Force Omega będzie pierwszą z linii reputacji, aby w ten sposób nagrody związane z misjami STF były ujednolicone z tym, co zamierzamy wprowadzić do gry w przyszłości. Jednocześnie daje to możliwość zdobycia brakujących elementów setów Borg tym graczom, którzy nie mieli szczęścia do tej pory, a także umożliwia (w końcu) zmierzenie się z Królową Borg. Po prawie dwóch latach oglądania Królowej na screenshotach, w końcu pojawi się ona w grze, by w ten sposób ostatecznie zamknąć fabułę Task Force Omega.

  Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, że do systemu reputacji Task Force Omega wprowadzimy istotne zmiany w tym, jak nagrody związane z STFami będą uzyskiwane. Wszystkie nagrody i elementy setów, które gracze już posiadają, pozostaną w ich rękach, ale w przyszłości jedyną możliwością na ich zdobycie będzie skorzystanie z systemu reputacji Task Force Omega. Szczegółowe informacje zostały już opisane w poprzednich wpisach na blogu.

  Zagrożenie tholiańskie

  Dołączona grafika

  Tholianie, którzy pojawili się w grze w sezonie 6., nie próżnowali w sektorze Nukara i coraz bardziej zuchwale atakowali bazy Floty. W sezonie 7. kapitanowie będą mogli podjąć misje zatrzymania Tholian przed kradzieżą technologii powiązanych z The Vault oraz flotą romulańską, a także dowiedzą się, że Tholianie czają się na Nowy Romulus.

  W skrócie:

  • "Azure Nebula" - event dla pięciu osób, polegający na uratowaniu przechwyconych przez Tholian statków z ich tajnej bazy.
  • "The Vault: Ensnared" - pomoc Obisekowi w obronie The Vault przed Tholianami w 5-osoboym evencie.
  • Tholianie na Nowym Romulusie! Odblokuj misje w systemie reputacji w linii romulańskiej, by odkryć przyczynę pobytu Tholian na planecie.

  Tholianie wyraźnie czegoś chcą, a ich udział w historii stanie się wyraźniejszy w miarę odkrywania przez graczy kolejnych sekretów Nowego Romulusa. Kapitanowie będą otrzymywać punkty reputacji na Nowym Romulusie poprzez odkrywanie i neutralizację zagrożenia ze strony Tholian. Nowe misje PvE pozwolą na zmierzenie się z jedną z najbardziej wymagających ras w bitwach kosmicznych, w których gracze będą musieli unikać bycia usidlonym w Tholiańskich sieciach.

  Inne usprawnienia

  Dołączona grafika

  Podobnie jak to było z poprzednimi sezonami, również sezon 7. przynosi wiele uaktualnień do gry. Poniżej przedstawiamy najbardziej znaczące zmiany.

  W skrócie:

  • Misje Foundry otrzymują specjalny sposób rozliczeń w dzienniku, jak również ulepszone nagrody.
  • Kapitanowie Federacji mogą kupić okręty linii "Vesta" zaprojektowane przez Marka Rademakera i przybliżone w opowiadaniach "Destiny".
  • Ulepszenia kolejek PvE, które pozwolą kapitanom na podgląd nagród reputacji i flotowych w każdej misji.
  • Możliwość wybrania domyślnego niewielkiego pojazdu przez graczy i wykonywania nim specjalnych misji.

  Warto zauważyć, że wiele z tych usprawnień pochodzi od informacji dostarczonych przez samych graczy i stanowi ogólne ulepszenia w STO. Możecie zapytać o to deweloperów i każdy odpowie, że gracze mogą mieć spory wpływ na rozwój STO poprzez przekazywanie swoich opinii i konstruktywnej krytyki - a wszystko po to, by czynić STO lepszym. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dostarczyli nam sugestie prowadzące do wszystkiego, co zostało opisane powyżej.

  Co dalej?

  Dołączona grafika

  Sezon 7: "Nowy Romulus" jest już za rogiem i jako twórcy jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, że gracze już wkrótce będą widzieli, jak rozwija się kolejny rozdział Star Trek Online. Dopóki całość nie będzie oficjalnie udostępniona, będziemy na bieżąco uaktualniali serwer testowy Tribble. Bazując na dotychczas przekazanych przez fanów uwagach spodziewamy się jeszcze drobnych korekt związanych z ekonomią Dilithium, Floty oraz Reputacji, a wszystko po to, by ceny wszystkiego były zrównoważone. W miarę wprowadzania zmian przed wypuszczeniem nowego sezonu w listopadzie uważajcie na notatki o nowościach na serwerze Tribble.

  A już w grudniu powróci Q z eventem zimowym oraz nowymi nagrodami i wydarzeniami, które przygotował dla kapitanów. W nowym roku zaczniemy przedstawiać odrobinę zapowiedzi o nadchodzącej trzeciej rocznicy, którą świętować będziemy w początkach lutego. Jako zachętę możemy powiedzieć, że rocznica będzie się wiązała ze specjalnymi Featured Epizodami, a także nagrodami, tak więc czuwajcie!

  Po obchodach rocznicy będziemy zmierzać do sezonu ósmego, w którym rozwiążą się narastające od dawna kwestie narastające pomiędzy dwoma frakcjami w grze."

  Źródło: State of the Game: November 2012

  [/more]

  isikdur
  Participant
  #108201

  No... przyznam - podoba mi sie. Widzę że nierychło wrócę z Romulusa 🙂

  Slawek
  Moderator
  #108202

  W sumie... biorąc pod uwagę, że z romulusa można bezpośrednio dostać się do ambasady, bez jakichkolwiek transwarpów itp., a stamtąd po pewnych ulepszeniach także do głównej bazy, gdzie znajdziemy sporo NPC oferujących usługi takie jak rekrutacja doffów czy wymiana kontrabandy, to faktycznie może się okazać, że New Romulus stanie się głównym miejscem pobytu dla wielu graczy. Mnie się to podoba, gdyż prawdę mówiąc zmęczony już jestem tym ciągłym zmienianiem instancji tylko celem dostania się do konkretnej lokacji. Strasznie dużo czasu na to schodzi, a tak może być nieco wygodniej.Niemniej jednak i tak najlepszym ficzerem całego sezonu jest opcja "Change Character" bez konieczności wylogowywania. 😀

  Flashbones
  Participant
  #108204

  Niemniej jednak i tak najlepszym ficzerem całego sezonu jest opcja "Change Character" bez konieczności wylogowywania. 😀

  Zgadzam się to bardzo duże udogodnienie 🙂

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram