Forum Fantastyka Stargate Stargate SG-1

Stargate SG-1

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 327 total)
  • Author
    Participant

Lo'rel- a zobaczysz jeszcze jakie akcje będą odchodziły w późniejszych sezonach.No kosmos poprostu, kocham ten serial.I Richard Dean Anderson już zawsze będzie mi się zdecydowanie bardziej kojarzył z O'Neill'em niż z McGyver'em 😛

Jamjumetley
    Participant

Mi na odwrót. O'Neil (filmowy przez jedno L) to raczej Kurt Russell. Kiedy rozmawiam o SG1, zazwyczaj mówię o Andersonie i jego postaci per Macgyver 😛

Diabeu
    Participant

Ale ja pisałem o osobie Andersona a nie O'Neil(l)a.To temat na osobną rozmowę 😛

Lo'Rel
    Participant

Odcinek 4x06 to mistrzostwo świata 🙂 O'Neill i jego "w trakcie wymachu!?!?!?" Z kolei 4x07 też jest jednym z najlepszych do tej pory, na pewno pod względem klimatu. Czułem się jakbym grał w pierwszego Half-Life'a. A było to bardzo dawno temu i wierzcie mi, miałem wtedy prawie pełne portki :/

Match
    Participant

Po obejrzeniu 08x12 mam wrażenie że załoga Prometeusza to kilkanaście osób - rozumiem że statyści kosztują, ale trochę tu przesadzili.

Match
    Participant

Dziewiąty sezon skończony - Ori moim zdaniem wprowadzeni trochę na siłę, żeby tylko ciągnąc serial, ale mimo wszystko w dalszym ciągu przyjemnie się ogląda.

Diabeu
    Participant

W dwóch ostatnich sezonach Claudia Black DAJE MOCNO radę 🙂

Match
    Participant

200. autoparodystyczny odcinek był super, dawno tak się nie uśmiałem 🙂

Match
    Participant

Ciekawostka: nie wiem czy to świadome nawiązanie, ale unijny projekt zajmujący się nowymi rozwiązaniami w cyklach paliwowych nazywa się ASGARD, czyliAdvanced fuelS for Generation IV reActors: Reprocessing and Dissolution

Melnikor
    Participant

Prędzej nawiązują do tego Asgardu niż SG1.

Reyden
    Participant

Szaraki to też jest po części mitologia nordycka , w serialu przez mniej zaawansowanymi ludami udają właśnie bogów nordyckich . A co do tego projektu i czy nawiązuje do Asgardu z SG-1 to pewno jest z tym jak ze słynnym programem wojen gwiezdnych Reagana .

Match
    Participant

A nie wiem.Asgard z SG-1 kojarzy mi się ze źródłem energii. Co do Asgardu mitologicznego, to nie mam pojęcia.

PJW
    Participant

Widzę że temat dawno umarł, więc zabawię się w nekromantę. (Lub jak kto woli, Goa'uldzki sarkofag).Pewna osoba wmawia mi, że w SG-1 Daniel Jackson umarł dokładnie cztery razy, ni mniej, ni więcej. Jestem w trakcie oglądania serialu w kolejności od początku (wprawdzie dopiero S3) i naliczyłem już trzy zgony Jacksona:- Na planecie rasy Nox (wskrzeszony przez Nox wraz z resztą SG-1 i jednym Jaffa Apophisa - S01E08)- Podczas sabotażu statków Apophisa i Klorela (wskrzeszony w sarkofagu na statku - S02E01)- Podczas próby ucieczki z kopalni Pyrusa (wskrzeszony w sarkofagu przez jego córkę - S02E05)Przypominam sobie z oglądania wcześniej serialu jednym okiem i na wyrywki co najmniej kilka innych momentów w których Jacksona trafił szlag, więc - czy ktoś ma jakąś sensowną listę jego zgonów? Czy to ja przesadzam licząc każdy raz jak Jackson ląduje w sarkofagu jako zgon? 😀

Melnikor
    Participant

- Podczas sabotażu statków Apophisa i Klorela (wskrzeszony w sarkofagu na statku - S02E01)

Ciężko tu mówić o zaliczeniu zgonu skoro sam się do tego sarkofagu doczołgał jeśli dobrze pamiętam.

Reyden
    Participant

Kolejny zgon DJ to moment jak staje się pradawnym po raz pierwszy , potem to samo mamy w S8 .Daniel w obu przypadkach umiera i dzięki pomocy Omy Desali staje się Ascendentem . Zdarzenie z S02E01 faktycznie ciężko zaliczyć jako zgon . Więc jeżeli nie liczymy S02E01 to faktycznie mamy 4 razy kiedy Daniel ginie .

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 327 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram