Forum Fantastyka Star Trek Star Trek: Uncharted - będzie coś z tego?

Star Trek: Uncharted - będzie coś z tego?

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Q__
  Participant
  #8366

  Projekt Michaela Grummelta (tego od Elite Force), zwany do niedawna "Star Trek: Beyond" (hehe):

  http://www.startrekuncharted.com/

   

  TrekMovie robi ostatnio wokół niego hype:

  http://trekmovie.com/2015/06/03/star-trek-beyond-fan-creator-makes-his-pitch-for-a-new-series/

  http://trekmovie.com/2015/06/18/paramount-acquires-startrekbeyond-com-invites-star-trek-beyond-fan-creator-to-pitch-tv-series/

  Inni bywają b. sceptyczni:

  http://1701news.com/node/846/misunderstanding-and-bad-journalism.html

  Acz rzecz jest dość głosna:

  http://www.cinemablend.com/television/Star-Trek-Superfan-Asked-Pitch-Star-Trek-Show-72563.html

  http://www.slashfilm.com/star-trek-uncharted/

   

  O co tam chodzi? Zasadniczo jest to projekt fabuły nowego Treka (serialu), który Grummelt ma przedstawić Paramountowi (Paramountowi, nie CBS'owi, który rozdaje karty, to znamienne).

   

  Co wiemy?

  1. Fabuła osadzona jest w XXV wieku (by uniknąć nadpisywania i pójść krok naprzód), ale - prawdopodobnie - w Abramsverse, by uniknąć pętania się starym kanonem.

  2. Seria ma być prawdopodobna naukowo i skoncentrowana na ważkich tematach społecznych zarazem.

  3. Sednem fabuły ma być eksploracja - w XXIV wieku zwiedziliśmy z bohaterami Drogę Mleczną, teraz to będzie Andromeda.

  4. W związku z punktem 3. dostaniemy w załodze m.in. transgenderową Orionkę na etacie szefa ochrony, czarnoskórego cyborga z frakcji Federacyjnych transhumanistów (potomka Daystroma), naukowiec z planety rozmnażających się partenogenetycznie kobiet (więc i do kobiet będzie mieć skłonność... acz wiadomo, że ma być otwarta na poznanie/zrozumienie mężczyznwink.gif) oraz Deltankę-cywila, która nie ślubowała celibatu.

  CastNew.png

  http://www.startrekuncharted.com/the-crew.html

   

  5. Ponieważ militaryzacja GF poszła tam dość daleko (kłania się Marcus, ale i ciągoty Cartwrighta, i ogólnie meyerowskie klimaty), ekspedycja będzie się składać z "wojskowych" z GF i z pionu cywilnego - naukowców ("Sea Quest" się przypomina), będzie też mieć dwu dowódców - cywilnego szefa ekspedycji i podległego mu kapitana statku (by, po Trekowemu, uniknąć konfliktów mają być przyjaciółmi od młodości).

  6. Technologia pójdzie do przodu - ekrany na mostku przypominają cuda z "Raportu mniejszości" i "Avatara"; statkiem zarządza Sztuczna Inteligencja - NOMI; bohaterowie mają nadgarstkowe komunikatory zwane MFID'ami (nadzorujące też ich stan zdrowia dzięki wbudowanemu bioskanerowi i mogące odgrywać rolę holoemitera, co ułatwia łączność); zamiast PADDów będą HoloPADD'y; używane będą rozmaite drony i roboty; Away Teamy będą nosić skafandry; do tego dochodzi nowy, wydajniejszy rodzaj replikatorów, nanotechnologia i - nazwane wprost - systemy samonaprawcze statku. Wynaleziono też technologię Spacefold Gate umożliwiającą międzygalaktyczne (rzadkie) skoki.

  http://www.startrekuncharted.com/treknology.html

   

  7. Fotele mają pasy (!!!). Koniec z lataniem po mostku.

   

  8. Jak w grze dostaniemy specjalne Hazard Teamy złożone z wyszkolonych komandosów. Ich członkowie będą solidnie opancerzeni.

  9. Głównym celem misji jest nawiązanie kontaktu ze stwórcami humanoidalnego życia znanymi z TNG "The Chase", ale... w Galaktyce Andromedy panować będzie głównie życie niehumanoidalne. Skrajnie niehumanoidalne, dodajmy.

  http://www.startrekuncharted.com/andromeda.html

  10. Droga Mleczna XXV wieku nie jest zbyt miłym miejscem - Romulanie wzmocnieni przez podarki od Nero wywołali wielką wojnę, ale ostatecznie upadli, Klingoni są osłabieni, Wolkanie bezdomniwink.gif, Federacja solidnie ucierpiała w wyniku Wojny Galaktycznej, ale zbiera się do kupy, stanowiąc czynnik zaprowadzający porządek, odbudowujący cywilizację, ale często i pacyfikujący. Jest też wewnętrznie skonfliktowana. Tylko Ferengi trzymają się mocno (i bogacą). I Orionie podnoszą łby odbudowując imperium.

  11. W XXIV wieku toczono również wyniszczające wojny z Borg.

  12. W związku z punktami 3. i 5. w ziemskiej części UFP mamy zauważalną społeczność muzułmańską (islam przyjął bardziej cywilizowane oblicze, acz jego przepisy bywają wciąż restrykcyjne) i - co bodaj istotniejsze - wspomnianą frakcję transhumanistyczną, złożoną z cyborgów dążących do wyzbycia się tradycyjnych ograniczeń człowieczeństwa.

  13. Statek to Enterprise klasy Perseus, oznaczony - uwaga - NCC-1701-A (!!!) na cześć okrętu neoKirka, zniszczonego wraz z całą załogą w czasie wojny (to się nazywa dziejowa sprawiedliwośćwink.gif).

  _9705958.jpg

  http://www.startrekuncharted.com/uss-enterprise.html

  14. Misję nadzoruje "z domu" admirał-Latynos, wychowawca obu jej dowódców, bohater Wojny Galaktycznej. Oficer GF w b. klasycznym stylu.

  15. Rzecz narracyjnie ma być dostosowana do współczesnych schematów (serializacja itd.).

  16. W związku z punktem 6. mundury mają być stylizowane na ST II-VI:
  827514.jpg1004410.jpg4272454.jpg

  Warianty żeńskie:
  1972035_orig.jpg350933_orig.jpg

  17. Oto skrypt pilota:
  http://www.startrekuncharted.com/001---rendezvous- with-destiny.html

  (Aha: jest to koncepcja robocza, szczegóły mogą ulec zmianie. Możliwe jest nawet przeniesienie serii do Prime Timeline)

  Jak Wam się to podoba?

   

  (I jak sądzicie: wyjdzie coś z tego? :P)

  swgs1994
  Participant
  #121399

  Star Trek dla dorosłych? Hmm... wątpię by się sprzedał. Chociaż myślę, że to sam autor pomysłu rozpuszcza plotki o tym jak Paramount jest zainteresowane, bo jak narazie niema odzewu ze strony firmy.

  Q__
  Participant
  #121401

  Chociaż myślę, że to sam autor pomysłu rozpuszcza plotki o tym jak Paramount jest zainteresowane, bo jak narazie niema odzewu ze strony firmy.

   
  Z tego co rozumiem - z dyskusji pod drugim artykulem TrekMovie, z której prowadzą linki do kolejnej dyskusji - to jednak źródla TM w Paramouncie potwierdzają sam fakt prowadzenia rozmów:
   

  I wrote the TrekMovie article and vetted my facts with some people that I trust. Paramount never said they were going to make a TV show. All they said is that they’d listen to a pitch. More info to follow when my sources are allowed to go public.

  http://www.reddit.com/r/startrek/comments/3allhl/a_misunderstanding_and_bad_journalism_the_star/

  Tylko co to dokładnie znaczy? Wszystko i nic...

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram