Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek Into Darkness w stylu Ferengi

Star Trek Into Darkness w stylu Ferengi

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Keymaster

Już niedługo premiera najnowszego Star Treka na DVD i Blu-ray. Fani kupujący któreś z tych wydań liczą zapewne, że oprócz filmu J. J. Abramsa będą mogli obejrzeć też sporą ilość materiałów dodatkowych. Niestety nieco się rozczarują.

Dołączona grafika

Na płytach pojawi się tylko część dodatków. Inne, m.in. ścieżkę z komentarzami, będą oferować iTunes, Best Buy i Target. Co to oznacza? Nie dość, że nie dostaniemy wszystkiego w komplecie, to jeszcze będziemy musieli dopłacić.

A więc Star Trek znów przeciera nowe szlaki - tym razem odkrywa DLC do filmów. A ktoś z decydentów Paramountu najwyraźniej zmierza W ciemność.

Źródło: Blastr

The D
    Participant

DLC podbijają Hollywood 🙁

fluor
    Keymaster

"Chciwość jest wieczna"

perekel
    Participant

Dokładnie - toczka w toczkę jak Ferengi... 🙁 :[ 😯

Slawek
    Moderator

Cóż, zgadnijcie czyich pieniędzy Paramount nie dostanie...Zresztą, czytając komentarze można wywnioskować, że sporo pre-orderów na dvd/br zostało anulowanych po tej wiadomości. Mądrzy ludzie.

Jamjumetley
    Participant

Kupię pewnie najbardziej podstawową wersję DVD bez względu na to jakie dodatki dadzą (w końcu nie one są główną atrakcją), ale rzeczywiście trzeba być postrzelonym, żeby kupić film kilka razy. Trekkie mają w czym wybierać i może lepiej wesprzeć CBS niż Paramount.

Nie chce mi się za bardzo wierzyć, że Paramount nie ma kontroli nad dodatkami, ale jak Trek Core cytuje swoje zaufane źródło:

Bad Robot had 100% control [over the VAM production], it was all produced in-house, which is new - and they delivered the content to Paramount, who had basically no say.

It's possible - and this is speculation - that the Bad Robot content was delivered late; because account-specific features typically have a later deadline than the Blu-ray, it could have been thrown to different SKUs. That's a 'nice' way of looking at it.

The other possibility is that those retail outlets paid for the extra content. Could Bad Robot have sought out those exclusive deals? Possibly... for sure, this is not JUST Paramount's doing. Nothing happened with that Blu-ray that wasn't discussed and approved by Bad Robot, even if Paramount drove the decisions.

My point is, I think it's fair to say that Bad Robot was involved in the split VAM decision, and it's naive to think otherwise - because at Paramount, it's JJ's world. If anyone is disappointed in the Blu-ray, criticize the responsible parties - not only the 'faceless' studio.

swgs1994
    Participant

Założę się, że rosyjska edycja dwupłytowa blu-ray będzie miała wszystkie dodatki, a informacja tyczy się amerykańskich i europejskich edycji.

Slawek
    Moderator

Kupię pewnie najbardziej podstawową wersję DVD bez względu na to jakie dodatki dadzą (w końcu nie one są główną atrakcją),

Dla mnie dodatki są właśnie jedną z głównych atrakcji edycji pudełkowych i nierzadko właśnie dla nich wolę dopłacić za edycje specjalne i temu podobne. Szczególnie właśnie, jeśli są to extrasy pokroju usuniętych scen czy audio-commentary. Jeśli takowych nie ma być na płycie Into Darkness, to mogą się z moimi pieniędzmi pożegnać i mimo wszystko mam nadzieje, że inni także zrezygnują z zakupu, żeby pokazać stosunek do tego typu praktyk.

Jamjumetley
    Participant

Zrewiduję trochę mój poprzedni komentarz... Dodatek dodatkowi nierówny. Czym innym jest zestaw Bondów na BR z pełnoprawnym dokumentem + komentarzem audio, licznymi, pobocznymi perełkami do każdego z 22 filmów + ceną na poziomie 80Ł (!) a czym innym STID, którego króciutkie klipy w większości trwają od 2 do 5 minut. Chętnie bym je zobaczył, ale niespecjalnie mi na nich zależy.

Wydanie poprzedniego filmu mnie w zupełności satysfakcjonowało. Kupiłem na Amazonie edycję dwupłytową. Na pierwszym dysku film + jeden czy dwa dodatkowe klipy, na drugim może ze cztery klipy (w tym usunięte sceny), a do tego komiks Star Trek: Countdown. Teraz nie ma ani usuniętych scen, ani komiksu które przecież istnieją. Do tego trudno mi sobie wyobrazić co ciekawego w przypadku STID mogą w obecnych dodatkach powiedzieć.

Breen
    Participant

Znak czasu, wicisnąć z klienta ile się da.. Cóż, ja poczekam aż cena ID na BD spadnie do normalnego poziomu.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram