Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8561

  gallery_4_22_60760.jpg

  Wreszcie mamy coś konkretnego o nadchodzącej serii Star Trek. Na Comic-Conie w San Diego zaprezentowano okręt U.S.S. Discovery (NCC-1031), którym będzie podróżować nowa załoga. Discovery to też tytuł produkowanego przez CBS serialu.
   

  https://www.youtube.com/watch?v=QGsuM31IC-Q

  Bryan Fuller, producent wykonawczy mówi, że powodów nadania takiej nazwy okrętowi i serialowi jest wiele, ale najważniejszym jest to, że Discovery najlepiej wiąże się z ideą Star Treka, czyli odkrywaniem.

  Oby na nazwie nawiązania się nie kończyły.

  Źródło: Startrek.com

  Tymen
  Participant
  #122916

  Czyli tak. Sekcja maszynowni (secondary hull) jest klingońska i kańciasta. Sekcja spodka (primary hull) jest w miarę federacyjna. Deflektor wygląda jak z ery-napewno-przed-TNG. Kolorystyka i detele całości są takie kardasjiańskie. Napęd impulsowy jest niebieski... (mi się zdaje że powinienen być czerwony) i ma trzy kolektory na karzdym pylonie (warp nessel). Osobiście statek mi się nie podoba, ale serialu nie oceniam. Wykorzystali stary konceptualny schemat jeszcze z czasów projektowania Enterprice z TOS.

   

  LLAP

  Pitmistrz
  Participant
  #122917

  Za Klingoński. Wygląda jak jakaś Federacyjno-Klingońska hybryda.

  Zarathos
  Participant
  #122918

  Raczej jak Enterprise Phase II. Może nie identycznie, ale wzoruje się całkiem mocno.

   

  Phase_II_Enterprise.jpg

  Slawek
  Moderator
  #122919

  Z jakiegoś powodu ja tam cały czas widzę rozdzielenie spodka, story-arc z lądowaniem na planecie i zniszczeniem tylnej sekcji, a następnie drugi sezon z bardziej przyjaznym dla oka refitem, dzięki czemu zachowa się nazwę okrętu odpowiadającą nazwie serialu, a jednocześnie pójdzie w coś nowego/innego, co tak twórcy zapowiadają w kwestii poszczególnych sezonów.

  Oryginał tworzony na potrzeby Planet of the Titans też miał lądować spodkiem na planecie. A że idą ewidentnie w klimaty TOSowe, to bym się nie zdziwił, gdyby i pewne niezrealizowane scenariusze sobie 'zapożyczyli'.

  Tak czy inaczej, na chwilę obecną wygląda to paskudnie i nijak kojarzy się z czymkolwiek, co by stanowiło nową ikonę.
  Ale i tak wygląda ciekawiej od Intrepida

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram