Forum Trek.pl Newsy Star Trek "Shatner czy Khan... wszystko być może" mówi Abrams w nowym wywiadzie

"Shatner czy Khan... wszystko być może" mówi Abrams w nowym wywiadzie

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4632

  Serwis MTV zamieścił nowy wywiad z reżyserem nowego Star Trek, J.J. Abramsem. W dalszej części fragmenty tego wywiadu.

  [more]

  "Cała zabawa w tym, że [nowa, alternatywna rzeczywistość 'Treka'] sprawia, iż przeznaczenie postaci jest w ich rękach - nie jest zdeterminowane przez poprzednie seriale czy filmy kinowe," wyjaśnił Abrams "Uwierzcie mi, czy to będzie William Shatner czy Khan ... byłoby śmieszne, nie być otwartym na takie pomysły."

  "Jednym z powodów, dla których chcieliśmy wyrwać się z oryginalnej linii czasowej Star Treka było to, że jest ona bardzo ograniczająca," powiedział Abrams. "Ten pomysł, że teraz jesteśmy w niezależnej linii czasu, pozwolił nam na użycie takich składników przeszłości, jakich chcieliśmy - lub całkiem nowych - by stworzyć potencjalną historię."

  "Zabawnie będzie usłyszeć, co Alex i Bob myślą o Khanie," powiedział Abrams o spotkaniu, na którym będzie dyskutowana fabuła sequela. "Nowa linia czasu pozwala na stworzenie różnych historii z tymi samymi postaciami, które mogą być równie, jeśli nie bardziej ciekawe niż poprzednie."

  Nawiązując do Kirka stworzonego przez Shatnera, Abrams powiedział "Nie zamierzam niczego odrzucać. Sednem stworzenia niezależnej linii czasu jest brak ograniczeń, które inaczej byśmy mieli. A jednym z tych ograniczeń jest fakt śmierci Kirka."

  "Jednak to wszystko zakłada, że mamy do opowiedzenia całkiem nową historię," ostrzegł Abrams mówiąc, że czeka ich mnóstwo pracy, nim uda się zrealizować te pomysły. "Ciągle jeszcze nie oderwaliśmy się od obecnego filmu."

  Więcej z wywiadu Abramsa przeczytacie tutaj.

  Źródło: TrekWeb[/more]

  Q
  Participant
  #72412

  Nowa histaoria da szanse na unikniecie bugow w postaci nowych technologii z przyszłości (TOS) które w obecnym świecie sa czyms już prawie normalnym np. tak jak te kretynskie Trikordery noszone na szyi

  Zarathos
  Participant
  #72413

  Wątpię, żeby Abrams cierpiał na zanik instynktu samozachowawczego i usiłował wstawić do nowego Treka Shatnera. Czy Nimoya, czy kogokolwiek ze starych załóg (czy to TOS, czy TNG+). Szczególnie, że jak sam mówi chce stworzyć nową rzeczywistość, nie połączoną ze starą. I bez wędrówek w czasie, o czym też kiedyś tam wspominał.Było, minęło, a wspominanie o nim jest raczej gestem w stronę zagorzałych fanów starej linii czasowej i niczym więcej.

  Eviva
  Participant
  #72424

  Zarathos, mówiłam Ci może już kiedyś, że jesteś po prostu niemożliwy?

  Xalein
  Participant
  #72454

  Ja się zgadzam z Zarathosem - jeśli to ma być coś nowego, co przyciągnie nowych fanów, a przy czym starych nie będzie odpychać to nie powinno się wstawiać starych postaci. To tak jakby przy narodzinach nowego członka rodziny, mówić o zmarłym - oczywiście należy pamiętać ale bez przesady.

  Eviva
  Participant
  #72456

  A dlaczego?

  Xalein
  Participant
  #72461

  A dlaczego?

  Bo narodziny nowego dziecka nie mają być stypą po zmarłym członku rodziny.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram