Sezon 7 wydany!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Ugand
  Participant
  #7071

  Dołączona grafika

  Dziś na oficjalne serwery zawitał Sezon 7. Wprowadzone zmiany opisywaliśmy stopniowo wraz z kolejnymi wpisami na Devblogu, ale w dalszej części newsa podsumowujemy je wszystkie.

  [more]

  System reputacji

  Dołączona grafika

  Gracze, którzy uzyskali rangę Vice Admirał/Generał Brygady (50 lvl) otrzymają możliwość uzyskania "renomy" wśród różnych frakcji. Póki co są to Romulanie i Omega Force, lecz z czasem ma się to zmienić. Zwiększanie reputacji odbywać się będzie dla każdego z osobna w odpowiedniej zakładce (klawisz U -> Reputation). Jest tam wskazane, jakie projekty są aktywne, jaki aktualnie mamy poziom, i jakie w związku z tym otrzymujemy korzyści. Projekty rozwojowe reputacji w ogólnym założeniu nie różnią się od tych, które poznaliśmy w Sezonie 6, a dotyczących Stacji Kosmicznych. Oprócz projektów ściśle skupiających się na rozwoju dostępne są też takie, których celem jest odblokowanie specyficznych możliwości, np. lepszej broni, przedmiotów setowych itp. Zasadnicza różnica to wymaganie w 'markach' - tutaj, póki co, obowiązują Romulańskie i Omega, o których w dalszej części, a także poprzednich newsach.

  Ambasada Floty

  Dołączona grafika

  Na Nowym Romulusie znajduje się budynek - Ambasada Floty. Jej system i założenia są bardzo podobne do projektów Stacji Kosmicznej, aczkolwiek uzyskiwane korzyści znacznie się różnią, chociażby nowe konsole (póki co naukowe), zestawy bojowe (Kit) , dodatkowe sloty na misje DOFF, Romulański Oficer Mostkowy etc. Podobnie, jak w przypadku Stacji Kosmicznej, do rozwoju będą wymagane Fleet Marks, możliwe do uzyskania we wszystkich dotychczasowych miejscach.

  Nowe instancje!

  Dołączona grafika

  • The Vault: Ensnared (5 osób) - celem jest obrona The Vault (Haakona System) przed Tholianami. Głównym celem walki jest niszczenie ich sieci, by przy samym końcu rozprawić się z ich grupą bojową.
  • Azura Nebule Rescue (5 osób) - celem drużyny jest uratowanie romulańskich okrętów z tholiańskiej niewoli. W skład zadań wchodzi min. przerywanie tholiańskich promieni trakcyjnych jak i walka z samymi Tholianami. Za uratowanie odpowiedniej ilości okrętów przysługuje tytuł dla postaci.
  • Mine Trap (20 osób) - obrona kolonii przed znanymi z TOS wampirami. Walka tu trwa około 20-30 minut, dostępna tak jak wszystkie instancje.
  • Into the Hive (5 osób) - podobnie jak pozostałe STF, dostępna na dwóch poziomach trudności. Celem jest wtargnięcie do gniazda Królowej Borg i... egzekucja jej, i dość egzotycznej obstawy.
  • Hive Onslaught (5 osób) - druga z misji STF, w której zmierzymy się z Borg, tym razem - w kosmosie, i tym razem - "na serio". Do "rozwałki" trafia nam się Unimatrix... może nie cały, ale na pewno jego serce - Diament Królowej.

  We wszystkich instancjach nagrody będą rozdzielane według ogólnej wydajności grupy, np. wykonania zadania dodatkowego.

  Nowy sektor

  Dołączona grafika

  Tau Deva, ulokowany między Psi Velorum, Regulus a Pi Canis, zamieszkany przez romulańskich uchodźców, zawierający 17 nowych miejsc, które można odwiedzić, a także wykonać w nich misje, np. Narendra System, Acamar System, Khitomer, Nowy Romulus etc. Sektor posiada własny Red Alert - zasady niemal identyczne, jak w przypadku pozostałych sektorów... dlaczego "niemal"? Warto sprawdzić samemu! Nie mniej jednak, dostępna jest misja dzienna, której spełnienie wymagań wiąże się właśnie z pozytywnym ukończeniem w/w Red Alert, oferująca m.in. Romulan Marks.

  Nowy Romulus

  Dołączona grafika

  Wielka, otwarta przestrzeń pełna niespodzianek przygotowanych dla graczy. Wykonywanie zadań zleconych przez romulańskich osadników jest świetnym sposobem na zyskanie w ich oczach wartości (czyli reputacji). W skład powierzchni Nowego Romulusa wchodzi 6 sporych rozmiarów terenów, w których mogą wystąpić "alarmy", bardzo podobne do tych, które można spotkać w przestrzeni, acz o zupełnie innych kryteriach spełnienia.

  Coś dla kolekcjonerów

  Chów Epohha - małego stworzonka (non-combat pet), które radośnie biegają po... Epohh Fields. Głównym sposobem, na ich otrzymanie jest długotrwałe badanie i obserwacja wykonywane w misji dziennej, możliwej do uzyskania po rozmowie z Torethem, na którego łatwo tam wpaść. Misja trwa 90 sekund, a jej celem jest zaznaczenie jak największej ilości egzotycznych sierściuchów - w zależności, od wyniku, otrzymamy odpowiednie kartki badań, które w misji doff możemy wymienić na inne kartki, które możemy wymienić na "szczeniaczka", którego dalej można rozwijać w kolejnych zadaniach. Dla osób, które nieszczególnie przywiązują wagę do takich detali napiszę, że można je ostatecznie wymienić na Romulan Marks, acz nieszczególnie wielkie ilości.

  Nowy Event w kalendarzu

  Podobnie jak w przypadku Fleet Marks Event, Reputation Marks Event będzie oferował 20% więcej Romulan/Omega Marks w czasie jego trwania.

  Pozostałe nowości

  Dołączona grafika

  W skład innych zmian wchodzą m.in.:

  • UI "Dziennika" (Journal; J), kładący większy nacisk na misje Foundry (tworzone przez graczy). Cotygodniowa, wyróżniana przez twórców misja ma oferować specjalne nagrody!
  • Wymagania projektów Stacji Kosmicznych, głównie obniżenie wymagań w liczbie DOFF, ich jakości (od teraz wymagani będą wyłącznie common - biali), a także przedmiotów (także tylko common - do uzyskania z np. replikatora)
  • Zupełnie nowy model Borg Space Set - od teraz istnieć będą dwa równoległe sety Borg! (Osłony+Deflektor+Silnik będą oferować to, co wcześniej ten sam set, ale z Konsolą, zaś sama Konsola wraz z Promieniem Tnącym i Prototypową Wyrzutnią Torped Plazmowych stanowi odrębny byt)
  • MOŻLIWOŚĆ ZMIANY POSTACI BEZ KONIECZNOŚCI WYLOGOWYWANIA SIĘ
  • Nowe opcje w UI kupowania przedmiotów (zarówno u sprzedawców, jak i w Replikatorze) - podgląd ceny, jaką trzeba będzie zapłacić za towar; zwiększenie ilości kupowanych przedmiotów z 50 do 100
  • Radykalnie przebudowane okno Kolejek PVE (PvE Queue) - wskazanie nagród, przewidywanego czasu trwania, trudności itp.
  • Oznaczenia stopnia "rzadkości" danego Oficera Mostkowego, poprzez odpowiednie podświetlenie jego ikony
  • Także dodanie ikon okrętów w menu ich wyświetlania
  • Dołożenie fotografii zleceniodawcy oraz przewidywanych nagród w opisach misji/epizodów
  • Dwuklik w banku pozwala teraz na natychmiastowe przeniesienie przedmiotu do podręcznego plecaka
  • Mnóstwo nowych Accolades do zdobycia!

  Oraz wiele, wiele innych rzeczy, które czekają odkrycia![/more]

  Match
  Participant
  #108418

  O, to chyba dzisiaj wpadnę na serwer 🙂

  Jadorg
  Participant
  #108420

  Po długiej przerwie, pora wrócić do gry. Jak miło że wraz moim powrotem, zaistniał sezon 7 🙄

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram