Ruszył Winter Event w krainie Q

Tagged: 

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • gordian76
  Participant
  #8495

  47c510a35b8110b14b2df5aa336b123c14486103

  Witajcie w Krainie Q!

  Jak co roku rozpoczyna się sezon zimowy w naszej grze. Możemy znów poczuć magię zimy i nadchodzących Świąt.

  Event trwa od 3 grudnia do 15 stycznia, to daje 43 dni zabawy i szansy skompletowania paru nowych gadżetów.

   

  W tym roku mamy do zdobycia nowy okręt: Breen Rezreth Dreadnought Cruiser (T6) z unikatową konsolą Energy Discharge Capacitors. Opis w języku angielskim jest tutaj.

  Aby go zdobyć wystarczy raz na 20 godzin wziąć udział w wyścigu “The Fastest Game on Ice" nagradzanego jednorazowo 40x Winter Prize Vouchers (2015). Okręt jest wart 1000x Winter Prize Vouchers (2015) więc daje to 25 wyścigów. Niestety zdjęcia Q z poprzednich lat tracą swoją wartość, jak również nie ma możliwości zrobienia projektów na starsze okręty Breen. Jedynie projekty rozpoczęte w poprzednich latach mogą być dokończone. Na szczęście stare zdjęcia można zamienić na szereg rzeczy, o czym pisałem tutaj.

   

  Oczywiście sam okręt to nie wszystko - przed nami jest szereg atrakcji, zarówno znanych z poprzednich lat, jak i nowych. Najprościej można je streścić w następujący sposób:

  • na początku każdej godziny jest dostępne nowe zadanie Cones of Conduct, w północno-wschodniej części mapy znajduje się Gingerbread Village, gdzie możemy bronić Piernikowych ludków przed atakiem bałwanów. Misja polega na zbieraniu kawałków lodu oraz syropu potrzebnych do skonstruowania "Śnieżnego-Iconiana" pomocnego w walce z bossem.
  • 15 minut później dostępna jest misja Tide of Ice, czyli odpieranie najazdu "bałwanów-borg", która zadebiutowała rok temu. Polega to na obronie 4 dróg przed 10 falami wrogów. Na koniec jest walka z "królową".
  • 30 i 37 minut od początku godziny mamy możliwość wzięcia w wyścigu graczy - The Fast and the Flurrious. Tutaj nagrodą są winter tags wykorzystywane do hodowli zimowych Eppoh, które możemy zamienić na paczki Marków.
  • 45 minuta godziny to czas na tradycyjny Snowball fight. Na całej mapie pełno będzie bałwanów, które do tej pory stały nieruchomo. Jest kilka miejsc, gdzie jest naprawdę dużo. Finał zadania koncentruje się na zamarzniętym jeziorze, gdzie pojawi się boss.

  39a4a6741bf6699b631282c9a3ab5ecc14489366

  Dodatkowo do dyspozycji są pomniejsze zadania rozrzucone po mapie:

  • Obrona wioski Piernikowych ludków, która znajduję się "pod kloszem" w centrum mapy. Misja dostępna jest przez panel "kolejek". W misji mamy możliwość zdobycia przepisów kulinarnych potrzebnych w zadaniu zleconym przez Neelix'a oraz dużej paczki ozdób choinkowych.
  • Jedzenie ciasta na czas - krótkie zadanie, nic dodać, nic ująć. Breen zlecający to zadanie znajduje się obecnie w nowej wiosce Gingerbread Village (podobnie Neelix).
  • Poszukiwanie nowych recept kulinarnych - zdobyte w zadaniu opisanym powyżej. Otrzymujemy misję poszukiwania składników rozrzuconych po całej mapie, a następnie stworzenie nowych potraw. Warto pamiętać, że nakarmienie tribble takim jedzeniem pozwala uzyskać Winter Tribble.

  Te wszystkie zadania nagradzane są różną ilością różnorakich ozdób choinkowych (chodliwy towar na exchange), umożliwiające zakup różnych sprzętów - od strojów, przez broń po kit modules. W tym roku istniejący asortyment został nieco poszerzony:

  • dwa warianty kolorystyczne kurtek i płaszczy,
  • dwie nowe mutacje (kolory) Eppoh,
  • nowe wieżyczki, "pułapki" i bronie,
  • kilka odmian Lirpa i Bat'leth (zobaczcie sami),
  • kity: Cryo Mine Barrier, Cryotronic Modulation i Cryogenic Stasis Field.

  Więcej szczegółów: tutaj i tutaj.

  f4c6a5380be34f94b9e3d8c74a84bd3f14489285

  Brace yourselves - Winter is comming!

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram