Forum Fantastyka Star Trek Romulanie i naped warp

Romulanie i naped warp

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • Zarathos
    Participant
    #2209

    Mam nadzieje ze nie bylo takiego tematu, jezeli tak, to przepraszamMialem dzisiaj male starcie z Coenem, ktory twierdzi, ze Romulanie otrzymali pola oslonne, disruptory no i naped warp razem z klingonskimi D7. Ja zawsze twierdzilem, ze o ile z disruptorami jest to calkiem mozliwe, o tyle pola oraz naped romulanie sami wynalezli. Nie bede tu przytaczal argumentow za i przeciw, zeby nie sugerowac kursu ew dyskusji. chcialbym uslyszec wasze zdanie na ten temat.

    Reyden
    Participant
    #21107

    z disruptrami i osłonami to chyba prawda , ale naped WARP to mieli od nas nie od klingonów , klingonii dali im tylko lepszą wersję .

    [mogłem coś pokrecić ]

    Z tego co pamiętam to okręt ziemski badał ukąłdUEN albo inny romulanie rozebrali na czynniki pierwsze i stąd mieli napęd WARP

    r_ADM
    Participant
    #21108

    jakkolwiek oficjalne zrodla nie potwierdzaja ani nie zaprzeczaja zadnej z wersji, to zalozenie ze romki nie mialy napedu warp podczas wojny z ludzmi jest nielogiczne. jakby sie poruszali po galaktyce, predkosciami podswietlnymi ?? bird of prey z balance of terror podobniez mial tylko naped impulsowy, ale watpie zeby cala flota tak miala. nie pamietam dokladnie, ale wydaje mi sie, ze klingoni nie uzywaja sztucznych czarnych dziur, jako napedy warp tak jak robia to romulanie.

    Radock
    Participant
    #21109

    NX-01 napotkał na romulańskie statki i o ile pamietam to one leciały w warp. Sojusz romulańsko-klingoński miał miejsce dopiero w 2267. Nie dowodzi to czy sami wynaleźli warp ale wynika z tego że romulanie mieli warp dużo wcześiej.

    Warp_10
    Participant
    #21110

    w ogole to podsumujmy znane i oczywiste fakty, w czasie sojuszu Romulanie zyskali od Klingonow lepszy design okretow wojennych (D7), za co Klingoni dostali urzadzenia maskujace, niczego wiecej nie wiemy na pewno

    Z tego co pamiętam to okręt ziemski badał ukąłd gwiazdy podwójnej ,, który zamieszkiwali "uchodźcy " z Vulcana wśrud nich była wciaz żywa legenda o ataku piratów z oriona , o tym jak najpierw podwał się za pokojwych ludzi , badajacych kosmos ; kiedy załgoa ziemskiego statku zorientowała się ze ten ukąłd zmaieszkują inteligente istoty , to nadała pozdorwienia - dalej nie jestem pewny - wiem tylko że albo ten statwek UEN albo inny romulanie rozebrali na czynniki pierwsze i stąd mieli napęd WARP

    to sa kanoniczne informacje?

    to zalozenie ze romki nie mialy napedu warp podczas wojny z ludzmi jest nielogiczne. jak by sie poruszali po galaktyce, predkosciami podswietlnymi ??

    indeed

    bird of prey z balance of terror podobniez mial tylko naped impulsowy, ale watpie zeby cala flota tak miala.

    w Starship Spotter jest ze mial tez warp,

    maximum warp 8 w starej skali (OCU)

    wydaje mi sie, ze klingoni nie uzywaja sztucznych czarnych dziur, jako napedy warp tak jak robia to romulanie.

    nie uzywaja

    NX-01 napotkał na romulańskie statki i o ile pamietam to one leciały w warp.

    mialy tez urzadzenia maskujace wiec herezje entka lepiej przemilczec 😛

    Zarathos
    Participant
    #21111

    bird of prey z balance of terror podobniez mial tylko naped impulsowy, ale watpie zeby cala flota tak miala.

    Akurat Scotty mowi o ZASILANIU impulsowym, nie napedzie. To moze rownie dobrze znaczyc to samo jak rowniez to, ze tak jak silniki impulsowe federacja tak u romulan caly okret zasilny jest z reaktorow fuzyjnych. Byc moze na terytorium romulan nie ma albo jest bardzo mali dilitu i az do wynalezienia reaktorow osobliwosci kwantowych romki bazowali na reaktorach fuzyjnych.

    Warp_10
    Participant
    #21112

    To moze rownie dobrze znaczyc to samo jak rowniez to, ze tak jak silniki impulsowe federacja tak u romulan caly okret zasilny jest z reaktorow fuzyjnych. Byc moze na terytorium romulan nie ma albo jest bardzoe mali dilitu i az do wynalezienia reaktorow osobliwosci kwantowych romki bazowali na reaktorach fuzyjnych.

    hm... no to jak chcesz gdybac to Starship Spotter mowi o nim tak:

    Warp: (2) RWC-1 Warp Drive Units

    Impulse: (6) RIB-1 Nuclear Fusion Impulse Units

    Ti'Vah
    Participant
    #74076

    mialy tez urzadzenia maskujace wiec herezje entka lepiej przemilczec

    Pomijając ENTka, kiedy Romulanie wynaleźli urządzenie maskujące?

    Insynuacje jakoby Romulanie nie mieli własnego napędu warp są nielogiczne. Cywilizacja bez takiego napędu nie mogła by się równać z cywilizacją która ją ma. Romulanie byli by wtedy skazani jedynie na obronę własnego układu planetarnego, nie byli by zagrożeniem nigdzie poza nim, no bo w jaki sposób?

    Barusz
    Participant
    #74077

    Wynaleźli niedługo przed czasem akcji odcinka Balans of Terror, bo micja z tego odcinka była właśnie po to, by wypróbować tę technologię. Gdyby tamten akak do końca się powiódł, to Senat miałby dowód, że daje im ona niezwykłą przewagę nad Federację i byłaby wojna.

    zdarom
    Participant
    #74087

    Może źle pamiętam ten odcinek ale Romulanie chyba testowali maskowanie.

    Toreth
    Participant
    #74090

    Romki miały własny napęd warp, nie pożyczony, czy podkradziony, bo ich działał nie na zasadzie reakcji antymaterii/materii, a sztucznej osobliwości kwantowej (nie wiem, jak to tłumaczą na polski, chodzi mi o quantum singularity) i w TNG wygląda na to, że są jedyni pod tym względem. Napęd ten po włączeniu nie mógł zostać wyłączony.

    W Balance of Terror też mi się wydaje, że testowali maskowanie, czy generalnie statek, jako nowy.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram