Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Replikator - jak to dziala?

Replikator - jak to dziala?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 40 total)
  • Author
    Posts
  • toadi
    Participant
    #1905

    Bardzo jestem ciekaw odnosnie dzialania replikatorów. Czy on zamienia energie na materie a jak tak to do takiego czegos potrzeba ogromnyych ilosci energii wiec skad ja wziac czy moze reorganizuje strukture isniejacej materii na to co tam potrzeba. Czekam z niecierpliwoscia na wasze opinie

    mattik
    Participant
    #13971

    Z tego co wiem to zamieniają energię w materię. Mniej więcej jak transporter.

    Reyden
    Participant
    #13972

    jak znasz dobrsze z DITL :

    http://www.ditl.org/scitech/hedreplcat.htm

    toadi
    Participant
    #13982

    jak znasz dobrsze anglika to masz tu opis replikatóró z DITL :http://www.ditl.org/scitech/hedreplcat.htm

    Witam ponownie wszystkich

    wyczytalem wlanie tam /na tyle na ile mi pozwalal moja znajomosc albo raczej nieznajomosc anglika/ ze zamienia najpierw jakas materie na strumien energii a pozniej z powrotem na materie zreorganizowna w strukture ktora jest w danej chwili potrzebna /np jedzenie/

    A wie ktos moze gdzie mozna cos takiego sobie kupic 😛

    Tazman
    Participant
    #14024

    A wie ktos moze gdzie mozna cos takiego sobie kupic  😛

    A to już kwestia sumy góra jak dla forumowiczów 90999.99 USD + koszty wysyłki.

    Przewidywalny czas działania 500 Lat

    Gwarancja obejmuje wszystkie oznaki niesprawności i uszkodzenia*

    *Gwarancja kończy się wraz z odbiorem przesyłki zwrotów nie uznajemy

    😀 😀 😀 😀

    Q
    Participant
    #14036

    Wedlug mnie w Treku mogło to działać na zasadzie "Niezerowej Energii Próżni Kwantowej" (w krótkiej Historii Czasu można znalęźć wiele na ten temat.

    tolo
    Participant
    #14904

    Bardzo jestem ciekaw odnosnie dzialania replikatorów. Czy on zamienia energie na materie a jak tak to do takiego czegos potrzeba ogromnyych ilosci energii  wiec skad ja wziac czy moze reorganizuje strukture isniejacej materii na to co tam potrzeba. 

    Czekam z niecierpliwoscia na wasze opinie

    Ciekawe czy dałoby się zreplikować żywą istotę?

    Q
    Participant
    #14925

    A czemu nie???

    tolo
    Participant
    #14926

    A czemu nie???

    Gdyby dało się zreplikować żywą istotę, to można by sobie z tego zrobić małą armię bez użycia większych środków.

    toadi
    Participant
    #15525

    Ciekawe czy dałoby się zreplikować żywą istotę?

    Wlanie chyba nie da sie zreplikowac zywej istoty mozna pewno by zreplikowac jej cialo ale pewno byloby to martwe

    Na uzyskanie zyjacej kopii zywej istoty proponuje zastosowac warunki takie jak zaistnialy w TNG w 6x24 Second Chances kiedy to pojawil sie drugi Riker 😀

    Q
    Participant
    #15533

      😀

    Niektórzy sądzą że charakter jak i cała pamięć żywych istot jest zmagazynowana w kodzie genetycznym. Czyli kto wie jak by to bylo po replikacji. Podobno tresowane szczury po sklonowaniu nadal umiały wykonywać sztuczki które je wcześniej uczono.

    tolo
    Participant
    #15546

    A czy ten drugi Riker to nie był przypadkiem klon? Wprawdzie mogę się mylić.

    toadi
    Participant
    #15556

    A czy ten drugi Riker to nie był przypadkiem klon? Wprawdzie mogę się mylić.

    Wygladalo to chyba tak moge sie troszke mylic co do szczegolow

    Nie ten drugi Riker powstal podczas wypadku z transporterem wiazka zostala czesciowo odbita od jakiejsc chmury szef transportera zwiekszyl przyrost materii i powstal Riker 1 na statku kosmicznym a drugi powstal z odbitej wiazki na stacji gdzie znalazł go 2 riker po kilku latach

    tolo
    Participant
    #15592

    Więc nie był "pruduktem" replikatora tylko wiązki odbitej od jakiejś chmury.

    toadi
    Participant
    #15603

    Więc nie był "pruduktem" replikatora tylko wiązki odbitej od jakiejś chmury.

    Byl postacia wyprodukowana z wiazki transportera odbitej od chmury !!!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 40 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram