Reforma walutowa na Risie

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • Ugand
  Participant
  #8332

  uLBbS9i.png

  Jak co roku zbliża się lato... a zazwyczaj, w okolicach tej pory roku twórcy MMO przygotowują dla nas specjalne formy aktywności. W minionych latach do wygrania były min. Korweta i przysposobiony do walki Wycieczkowiec. Zdaje się jednak, że Risianie nie są zadowoleni ze swojej waluty, w związku z czym ich Bank Centralny niespodziewanie postanowił przeprowadzić reformę: posiadane przez graczy Perły stają się niemal bezwartościowe.
  [more]
  Risianie nie ogłosili jeszcze, co będzie następcą pereł (muszelki 😉 ), lecz poniekąd postanowili zrefundować straty wszystkim tym, którzy jakieś jeszcze posiadają. Od czwartku, 14. maja, otwarty będzie kantor, w którym swoje zapasy można wymienić na następujące fanty:
   
   

  Produkt                               Cena
  1 Specialization Point 200
  1/2 Specialization Point 125
  1/10 Specialization Point 30
  500 Specialization XP 1
  Tech Upgrade - Uniwersalny, duży (+25600 pkt, bez kosztu dilitu) 50
  Tech Upgrade - Uniwersalny, mały (+12800 pkt, bez kosztu dilitu) 30
  Paczka materiałów R&D 15
  Emotikona: "Smile" i "Sad" 40
  Emotikona: "Thumbs Up" and "Thumbs Down" 40
  Emotikona: "Live Long and Prosper" 40
  Emotikona: "Rock, Paper, Scissors" 40

  4X4x1kx.png

   
  Nowość w grze: za przestarzałą walutę można kupić paczki ze specjalnymi emotikonami dla okrętów. Nie podobał ci się STF? Masz dość pisania "gg" na koniec walki w kosmosie? A może po prostu zasmucają cie inni gracze? Wybornie, będziesz mógł im to pokazać, a oni nie będą w stanie tego zignorować :-). Po kupieniu ich, gracze otrzymają dostęp do umiejętności (możliwych do wrzucenia na pasek zdolności), wyświetlanych przez krótki okres czasu jako hologramy nad okrętem. Niestety wszystkie będą posiadać wspólny cooldown, więc pokazanie innym, jak bardzo jest się niezadowolonym (lub zadowolonym) z ich postawy nie będzie tak dosadne. Jeżeli ktoś nie ma Pereł z ubiegłych lat (np. Rekruci Delta) nie trzeba się martwić - z czasem wprowadzone zostaną one do kupienia za Gold-Pressed Latinum.

  Paczki XP:
  Dostępne wyłącznie dla postaci z poziomem 60. Kupienie ich zapewni natychmiastowy awans w Specjalizacji, lub przybliży o odpowiednio 1/2 lub 1/10 paska - w zależności od zakupionego pakietu.

  Paczki R&D:
  Są to te same, które można zdobyć za pozytywne ukończenie misji na poziomie Elite. Nic dodać, nic ująć? Wyjątek: gracze mogą wybrać, którą cząstkę VR preferują (Craylon Gas, Argonite Gas, Dentarium, Trellium-K, Plekton Particle, czy Radiogenic Particle)

  Kilka ważnych informacji od Cryptic:
  *Powody, którymi się kierowali: przymuszenie graczy do wykonywania dziennej misji przez wszystkich, nawet przez tych, którzy mają zapasy z lat ubiegłych (można przypuszczać więc, że zdjęcia Q i Q-mendations również staną się niemal bezwartościowe)
  *Jeżeli ktoś ma projekt na okręt w toku, to będzie mógł dokończyć go nową walutą. Postęp w uzupełnianiu nie będzie w jakimkolwiek stopniu cofnięty
  *Wygląda na to, że jeżeli ktoś nie zdobył Korwety lub Liniowca, nie zdobędzie ich już nigdy.
  *Zniżka dla altów pozostaje (po wypełnieniu przez jedną postać całego projektu, pozostałe postacie z konta uzyskają dostęp do okrętu po wypełnieniu walutą zarobioną zaledwie w ciągu jednego dnia)
  *Nieukończony letni projekt zostanie automatycznie usunięty po zakończeniu Wakacji na Risie.
   
  Mniej ważne: Cryptic (póki co) nie wspomniał o Lohlunat Favors. Na chwile obecną warto je zachować.[/more]

  Odan
  Participant
  #121183

  Paczki XP:

  Dostępne wyłącznie dla postaci z poziomem 60. Kupienie ich zapewni natychmiastowy awans w Specjalizacji, lub przybliży o odpowiednio 1/2 lub 1/10 paska - w zależności od zakupionego pakietu.

  jest jeszcze paczka 1/300 paska za 1 pearl

  domirex
  Participant
  #121194

  Z jednej strony ich rozumiem (równanie szans itp) z drugiej zniesmaczony bo poświęciłem czas by sobie trochę uciłać i potem mieć lżej,a poszło to teraz w las.

  FAB
  Participant
  #121195

  Z drugiej strony oszczędziłeś czas na wbijaniu spec pointów, co trwa relatywnie dłużej.

  I. Thorne
  Participant
  #121198

  Tak samo bedzie w zimie. Dobrze, ze mam 3 breenskie stateczki.

   

  Choc powinno byc mozliwe kupienie tych sttakow, za lobi.

  Slawek
  Moderator
  #121199

  Plus tego taki, że zdobycie eventowego statku automatycznie odblokuje go dla wszystkich postaci - zarówno już istniejących, jak i tych stworzonych w przyszłości, bez konieczności dodatkowego grindowania, bądź czekania do eventu. Tj. wg ostatnich informacji od SalamiInferno. Mnie takie rozwiązanie nawet odpowiada.

  snowman
  Participant
  #121200

  Plus tego taki, że zdobycie eventowego statku automatycznie odblokuje go dla wszystkich postaci - zarówno już istniejących, jak i tych stworzonych w przyszłości, bez konieczności dodatkowego grindowania, bądź czekania do eventu. Tj. wg ostatnich informacji od SalamiInferno. Mnie takie rozwiązanie nawet odpowiada.

   

  Czy to oznacza, że nowa waluta eventowa nie będzie "bound to character"? Jakoś przecież trzeba będzie równowartość tej dniówki zapłacić. Czy chodzi tylko o to, że projekt na okręt będzie można uruchomić w dowolnym momencie?

  Slawek
  Moderator
  #121201

  We will be making every event ship you’ve ever earned and every event ship moving forward total account unlocks. As soon as one character on your account owns a ship, every single other character on your account that exists now or you will ever create will have immediate access to any event ship you’ve earned. There will be no need for your alts to play the event mission, no hoops to fly through other than picking up the ship from a store. Hopefully taking this extra step will address any lingering concerns you have with the overall change. Thanks for reading this far, and I look forward to seeing you on Risa soon!

  http://sto-forum.perfectworld.com/showthread.php?p=23858201#post23858201

  snowman
  Participant
  #121202

  Wygląda na to, że rezygnują z przymuszania altów do grania dodatkowego daily. Zanosi się również na to, że stare okręty wciąż jednak będą dostępne. Problem polega jednak na tym, że podczas każdego eventu ma obowiązywać inna waluta. Ciekawe czy w związku z tym udostępnią jakąś furtkę dla tych graczy, którym nie uda się w przyszłości lub dotąd się nie udało odblokować tego czy innego okrętu. Poprzedni system taką furtkę oferował. Mam nadzieję, że zaproponują jakąś formę jednokierunkowej, wstecznej wymiany walut (aktualna waluta -> dowolna wcześniejsza waluta).

  Melnikor
  Participant
  #121205

  Co do zmiany waluty, sami gracze są sobie winni. W zeszłym roku oficjalne forum pełne było "sapów" i "płaczy" że gracze mają już zapas pereł/zdjęć/etc. na kolejne 4 lata i event'y nic im nie oferują.

  Odnośnie wypowiedzi Inferno, w końcu posłuchali graczy żeby statki z eventu były odzyskiewalne tak jak te z C-Store. Teraz tylko czekać kiedy taka opcja pojawi się dla jednostek z Lockbox'ów i za lobi.

  FAB
  Participant
  #121531

  Pytanie do osób lepiej zorientowanych: czy jest sens gromadzić nagrody z tegorocznego eventu (za które dostaje się okręt), czy lepiej wymienić je na marki, bo później będą bezużyteczne?

  Ugand
  Participant
  #121532

  lepiej wymienić na marki, bo 17 lipca (według ich opisu) znikną z ekwipunku

  FAB
  Participant
  #121541

  Dziękuję Ugand.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram