Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Quiz Światowy ...

Quiz Światowy ...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 158 total)
  • Author
    Posts
  • Reyden
    Participant
    #2420

    ... Czyli pytanka z historii , geografii , techniki , polityki itp. świata .Liczba pytań na raz : 1-5 .Kolejne pytania można podawać po tym jak autor poprzednich potwierdzi odpowiedź .Zaczynamy :1. Nad jaką rzeką leży Waszyngton ??2. Co się znajduje w Langley??

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #27104

    Reyden oto odpowiedzi:1. ta rzeka to Potomac2. w Langley znajduje sie kwatera glowana CIAA teraz moje dwa pytania:1. Kim byl Tamerlan?2. Jakie miejsce/kontynent okreslano w sagach wikingow mianem "Winlandii"?Zycze powodzenia 😉

    Reyden
    Participant
    #27105

    Ad 1.

    Tamerlan zwany tez Timurem , Timurem Chromym i Timurem Lenkiem , władca środkowoazjatycki ( 1336-1405 ) pochodzący z mongolsko-tureckiego plemienia Barłasów , ząłozyciel dynastii Timurydów ; uznawany za jednego z najwybitniejszych wodzów w historii , znany był ze swojej okrutności oraz zamiłowania do sztuki .

    Ad. 2 - Winlandia to część Ameryki pólnocnej , odkryta w 1000 roku przez Bjarniego Herjólfssona , dziś róznie identyfikowany , prawdopodobnie jest to Nowa Funlandia .

    Teraz moja porcja :

    1. Podaj nazwy kodowe 2 radzieckich okretów podwodnych :

    Alfa i Typhoon .

    2. Co łaczy Star Trek z programem amerykańskich wachadłowców ??

    Zeal
    Participant
    #27106

    1. Alfa i Typhoon już są nazwami kodowymi NATO.Nazwy radzieckie to Projekt 705 - Lira (dla Alfy) i Projekt 941 - Akuła (dla Typhoona).2. Wahadłowiec używany do lotów testowych nosił nazwę Enterprise.

    Reyden
    Participant
    #27109

    1. Ok 2. ok, dodam tylko że nazwa pochodziła od TOS-owego ENT .Teraz kolejna porcja pytań :1. Jak sie nazywał batyskaf który jako pierwszy zszedł na głębokośc rowu mariańskiego ??2. Co oznaczają te kody okretów podwodnych : SSN , SSBN , SSGN , SSK ??3. Jak się nazywał bombowiec , który zrzucił bombę atomową na Hiroshimę ??

    Piotr
    Keymaster
    #27112

    3. Enola Gay

    Zarathos
    Participant
    #27113

    1) Trieste (co ciekawe jednym z ludzi w srodku byl facet o nazwisku Piccard :D)2)SSN - mysliwska (patrolowa??) lodz podwodna z napedem nuklearnymSSBN - lodz podwodna z napedem nuklearny przenoszaca rakiety balistyczneSSGN - lodz podwodna z napedem nuklearny przenoszaca rakiety cruiseSSK - mysliwska (patrolowa??) lodz podwodna z napedem klasycznym (disel) - kiedys uzywano chyba samego SS na oznaczenie takiej lodki3) Enola Gay pilotowana przez majora Tibbetsa (typ B-29)


    No to moje pytanka1) Jak nazywal sie jedyny polski pilot (czlonek PSP) walczacy w czasie 2 wojny na obszarze Pacyfiku2) Jak nazywa sie (oznaczenie kodowe (oryginalne, nie natowskie)) jedyny samolot mysliwski mogacy przechwycic SR-71

    Zeal
    Participant
    #27117

    1. Witold Urbanowicz.2. Mig-25.Moja kolej...1. Czym był "Cyrk Skalskiego"?2. Kto i z czego zbudował korwetę stealth?Nie chodzi mi o La Fayette...

    Reyden
    Participant
    #27118

    Ad.1 "Cyrk Skalskiego" to był przydomek polskiej grypy mysliwskiej utworzonej 13 lutego 1943r. w GB , dowódca kapt. Stanisław Skalski .Ad .2 Korveta nazywa się Visby , zbudowana przez MW Szwecji , jej kadłub jest zbudowany z tworzyw sztucznych ( w celu minimalizacji pola magnetycznego ) .NQ 🙂 :1. Co oznacza nazwa Szalony Iwan ?2. Podaj nazwę radzieckiego promu oraz nazwę rakiety która miała go wynośić na orbitę.3. Co się stanie jak w kałuże paliwa do SR-71 wrzuci się zapaloną zapałkę ?4. Podać 3 nazwy rdzenii Procesora AMD Athlon 64 .

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #27119

    1. Nazwa "Szalony Iwan" odnosi sie do jednego z manewrow radzieckich okretow podwodnych - najczesciej przenoszacych rakiety atomowe. Manewr polega na naglym zwrocie statku o 360 stopni a ma na celu przeszukanie wody w tzw. "martwej strefie" za rufa, w celu wykrycia nieprzyjacielskich okretow mysliwskich. Wydaje mi sie jednak ze jest stosowany jedynie w ksiazkach Toma Clancy'ego. W innej literaturze takiego okreslenia nie spotkalem.3. Podobnie jak z innymi paliwami lotniczymi zapalka zgasnie 😉

    Zarathos
    Participant
    #27164

    Co do Miga-25 to chodzilo mi o nazwe kodowa czyli E-155 🙂 MiG-25 to nazwa handlowa bodajze. Ale ok.2) Prom nazywa sie Buran, rakieta energia a samolot woazacy to cudo (podobno o wiele lepsze od promow hamerykanskich) to An-225 Mrija4) nie jestem pewien czy o to ci biega: 4000+, FX-51 i FX-55.

    r_ADM
    Participant
    #27166

    zadajcie jakies pytanie, na ktorego odpowiedz nie da sie znalezc w googlu na 1 stronie.

    Barusz
    Participant
    #27168

    Kto to powiedział: 1) "Wierzę, że tam w górze jest ktoś kto czuwa nad nami wszystkimi. Niestety jest to rząd."2) "Gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem."3) "Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?"4) "Rosyjski komunizm jest nieślubnym dzieckiem Karola Marksa i Katarzyny Wielkiej."5) "Kiedy słyszę słowo 'kultura' odbezpieczam rewolwer." ?To ostatnie jest podchwytliwe... 😉

    izbkp
    Participant
    #27172

    Kto to powiedział:

    1) "Wierzę, że tam w górze jest ktoś kto czuwa nad nami wszystkimi. Niestety jest to rząd."

    Google (na pierwszej stronie) mówi, że Allen Woody ;P

    Barusz
    Participant
    #27174

    Błąd. Ten cytat jest mu tylko przypisywany. Ale przyznaję, że nie sprawdziłem cytatów w google.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 158 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram