Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Pyrkon 2015: Ponad 1000 godzin fantastycznej zabawy!

Pyrkon 2015: Ponad 1000 godzin fantastycznej zabawy!

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #8227
  Informacja od organizatorów
   
  Już tylko dwa miesiące dzielą nas od największego w Polsce zlotu fanów fantastyki. Co roku Pyrkon przyciąga do Poznania rzesze fanów z najdalszych zakątków kraju. Podczas XIV edycji były ich ponad 24 tysiące – to aż dwa razy więcej niż w 2013 roku.

  Dołączona grafika

  [more]
  Nad organizacją całego Festiwalu od kilku miesięcy pracuje ponad pięćdziesiąt osób. Tym razem szykują dla uczestników ponad 8 budynków i przeszło 6000m2 dla wystawców. Choć program cały czas jest aktualizowany (w przygotowaniu ponad 1000 godzin atrakcji!), to już teraz organizatorzy informują, że na tegorocznej edycji Pyrkonu gościć będą takich zagranicznych artystów, jak Ted Chiang, Kevin Hearne, Joe Haldeman czy Martin Gooch.
   

  Dołączona grafika

  Ted Chiang

   

   
  Bardziej artystycznie utalentowanym fanom fantastyki zaproponowano drugą edycję Pyrkonowego Konkursu Malarskiego, a dla tych, którzy czują się mocniejsi w piórze i opowieści – konkurs larpowy Złote Maski. Z kolei każdy, kto kiedykolwiek marzył o znalezieniu się choć na kilka chwil w skórze swojej ulubionej postaci, ma szansę wziąć udział w Maskaradzie – wielkim konkursie strojów. Ponadto przez całe trzy dni Festiwalu w ramach Bloku Gier Planszowych działać będzie Games Room – ogromna hala, w której każdy uczestnik będzie mógł wypożyczyć grę planszową i zagrać w nią ze znajomymi – do wyboru ponad sto tytułów.
   

  Dołączona grafika

   
  O czym jeszcze warto pamiętać?
  − Pyrkon odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku,
  − bilety można kupić już teraz, przedsprzedaż dostępna jest na stronie http://www.pyrkon.pl do 31 marca.[/more]
  The D
  Participant
  #120532

  Aaaaa, Chiang! Musze dorwać autograf!

  Cross
  Keymaster
  #121073

   

   

  I pomimo tego, że pomiędzy stanowiskami o tematyce „Star Wars” znajdował się kącik poświęcony „Star Trekowi”, świecił on pustkami. Przez całe trzy dni festiwalu nie dostrzegłem tam więcej niż jednej-dwóch osób na raz, podczas gdy przy konkurencyjnym uniwersum zawsze było pełno zainteresowanych. Trochę to nawet smutne, że „Star Trek” pomimo dwóch niedawnych kinowych filmów nie potrafi odbudować swojej popularności, która przez brak obecności uniwersum w telewizji, gdzie jest jego należyte miejsce, zaczyna po prostu słabnąć. Jak porównuję sobie frekwencję przy startrekowych gadżetach z zeszłym rokiem, spadek zainteresowania jest bardzo widoczny (podobnie tyczy się to startrekowych cosplayów).

   

  Nie byłem w tym roku, ale ten fragment recenzji smuci.

  fluor
  Keymaster
  #121078

  A jakiś link? 😉

   

  Co do moich wrażeń - było być może nieco mniej ludzi w kostiumach niż rok temu, ale za to lepsza jakość i pomysłowość strojów (dwóch Klingonów!). Tym razem wystawa trekowa była w nieco innym miejscu, mniej eksponowanym, co siłą rzeczy ściągało z niej uwagę - wielgachne roboty i żelazny tron. Brakowało też trochę atrakcji trekowych (była tylko jedna prelekcja), więc ludzie rozdzielali się na mniejsze podgrupy i korzystali z pozostałych konwentowych dóbr (a było w czym wybierać).

   

  To co najważniejsze (przynajmniej dla niektórych), to każdy nowy "trekowiec" był uświadamiany o tym, że istnieją inni fani i nie jest sam.

   

  Dwie fotki z soboty:

   

  1378660_10152980957672772_14792459818770

   

   

   

  17130_10152980956892772_7557230920749511

  Cross
  Keymaster
  #121086

  Cytat jest z hatak.pl (obecnie NaEkranie).

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram