Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Przygotuj się na wizytę w Delcie!

Przygotuj się na wizytę w Delcie!

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • gordian76
  Participant
  #7997

  Dołączona grafika

  Ostatnio pojawiło się kilka nowości na temat tego, co nas czeka na jesieni. Zebrałem trzy ostatnie newsy w jeden, w miarę powiązany. Oto co Cryptic nam oferuje w Delta Rising:

   

  Powrót załogi Voyagera

  Dołączona grafika

  Tej jesieni czeka nas wyprawa przez starożytną bramę Iconian do kwadrantu Delta.

  Po 32 latach od ostatniej wizyty Voyagera mieszkańcy kwadrantów Alfa i Beta będą mogli eksplorować niezbadane światy, nawiązywać kontakty z obcymi gatunkami. W podróży tej pomogą nam członkowie legendarnej załogi Voyagera (od lewej: Neelix, Tuvok, Seven of Nine, Doktor oraz Harry Kim).

   

  [more]Borg Disconnected

  Jest już znany temat pierwszej misji-kolejki toczącej się w kwadrancie Delta, pt. "Borg Disconnected", która przeznaczona będzie dla wszystkich graczy na poziomie 50+. Misja przedstawia historię odbudowy Kolektywu Borg.

  Dołączona grafika

  Po pokonaniu Królowej Borg (przez załogę Voyagera) cały kolektyw uległ rozproszeniu, odłączone drony pozyskały własną świadomość i rozpoczęły własną egzystencję.

  Królowa Borg nie została jednak pokonana, ożywiono ją w Unimatrycy znajdującej się w kwadrancie Delta, gdzie planuje zjednoczenie rozproszonego Kolektywu. W obecnej sytuacji, gdy Undine i Voth toczą walki z Borg, nie może sobie pozwolić na stratę ani jednego okrętu.

  Królowa podjęła odpowiednie działania zaradcze - odpowiednie oprogramowanie wprowadzone do każdego okrętu Borg, które w sytuacji wykrycia na pokładzie drony odłączonej od Kolektywu aktywuje procedurę kierującą pojazd do najbliższej Unimatrycy. W ten sposób Królowa chce odzyskać wszystkie odłączone drony.

  Celem naszych Kapitanów (znów działamy jako międzyfrakcyjny sojusz) będzie uniemożliwienie odzyskania odłączonych Borg. Jednakże w Delcie obecne są też frakcje (również te, które współpracują z Sojuszem) żywo zainteresowane eliminacją Borg...

  Nowa kolejka ma być wkrótce udostępniona na Tribble.

  Źródło: Oficjalna strona STO

   

  Dołączona grafika

  Operation Pack

  Aby eksploracja nowego obszaru Wszechświata, zbadanego w niewielkim stopniu, pełnego nowych przyjaciół i wielu wrogów była łatwiejsza, naukowcy Sojuszu przygotowali Operation Pack zawierających najbardziej zaawansowane technologie, nowy personel oraz okręty, na których temat nieco już wspomniano wcześniej.

   

  Nowe okręty

  Do dyspozycji zostanie oddane 8 okrętów Tier 6, które będą obsadzone Oficerami Wywiadu. Pięć z nich będą stanowiły nową klasę okrętów Wywiadu (Intelligence Ships), mających zapewnić nowy sposób gry.

   

  Romulanie i Klingoni otrzymają po jednym takim okręcie (specyficznym dla ich frakcji), zaś Federacja otrzyma 3 takie okręty. Tylko one będą posiadały stanowisko Oficera Wywiadu w stopniu komandora, dając nam możliwość jak najlepszego wykorzystania okrętów tej klasy. Ich specyficzność zapewnią nie tylko oficerowie Wywiadu, dedykowane konsole, ale również drony skanujące okręty wrogów w poszukiwaniu ich słabych punktów, które to wykorzystamy w walce. Te wszystkie cechy nowych okrętów czynią ich kapitanów cennymi sojusznikami lub niebezpiecznymi wrogami dla kogokolwiek w Kwadrancie Delta.

  Dołączona grafika

  Pozostałe 3 okręty (po 1 na frakcję) są powiązane z podróżą Voyagera do kwadrantu Delta, wszystkie informacje i technologie pozyskane w trakcie tej podróży przyczyniły się do stworzenia tej grupy unikalnych okrętów odpowiednich na szybkie wypady do Delty. Ich załogę będą stanowić oficerowie Wywiadu, wyposażenie unikalne konsole Delta Kwadrant oraz nowy typ poszycia okrętów Tier 6 odróżniający je od pozostałych.

   

  Pozostała zawartość

  W pakiecie będą dostępni również Very Rare Intelligence BOFFs, Very Rare DOFFs z unikalnymi aktywnymi zdolnościami, jak również pełen zestaw uniformów dla Talaxian obu płci (z opcjami customizacji), 3 unikalne tytuły kapitanów oraz 3 tokeny do upgrade'u okrętów Tier 5.

  Pakiet jest już dostępny w promocji "-20%" za "jedyne" 119,99 euro.

  Źródło: Oficjalna strona STO[/more]

  Melnikor
  Participant
  #118494

  [...]Po pokonaniu Królowej Borg (przez załogę Voyagera) [...]

  Wydaje mi się że jednak nawiązywano tu do pokonania królowej przez graczy w misjach Hive.

  FAB
  Participant
  #118497

  Cała ta historyjka z królową jest trochę mało logiczna. W końcu ona była tylko "namiastką" kolektywu, która służyła do kontaktu z ludźmi. Gdyby jej pokonanie było takie bolesne dla kolektywu, to upadłby on na kolana po zabiciu królowej przez Datę i Picarda, potem Janeway by kolektyw dobiła, a w końcu gracze w Hive rozpirzyliby kolektyw na wszystkie strony świata.

  Melnikor
  Participant
  #118499

  Niekoniecznie FAB, w momencie gdy królowa pełni funkcję niejako centralnego procesora, który przetwarza główne dane i zarządza pozostałymi, jej zniszczenie/zabicie jest tylko ciosem krótkoterminowym do czasu aż kolektyw nie przekształci kolejnej drony na królową. Tak samo masz w roju mrówek gdzie w wypadku śmierci królowej dowolna robotnica może wykształcić jej cechy żeby mrowisko mogło przetrwać.

  gordian76
  Participant
  #118505

  Wydaje mi się że jednak nawiązywano tu do pokonania królowej przez graczy w misjach Hive.

   Ok, to było moje skojarzenie z serialem, w misje Borg nie grałem, nie znam ich zawartości.

  domirex
  Participant
  #118507

  Może po pokonaniu w Hive trzeba tam wrócić i znowu ją skopać by dron nie sprowadziła.

  galaxar7
  Participant
  #118513

  mogli by stworzyć kampanie z grywalnymi borgami. naszym zadaniem byłaby właśnie odbudowa kolektywu borg.

  Melnikor
  Participant
  #118514

  Rozumiem że chciałbyś "grać" postacią sterowaną przez komputer, bo jako samodzielna drona nie posiadasz żadnej swobody w podejmowaniu decyzji o swoim bycie.

  domirex
  Participant
  #118515

  Dopełnie posta wyżej . Jedyną logiczną opcją by móc kierować czymś w kolektywie to RTS (odnoszę się do realiów STO). Raczej w RPG nie dadzą elementu RTS choć kto wie

  galaxar7
  Participant
  #118518

  ale odłączone drony borg nie są juz kolektywem, i posiadają zdolność podejmowania decyzji, w końcu jest 2 z 9 czy 7z9. wiec może pokieruj losami uwolnionych od kolektywu borgów. każdy to odrębna jednostka  nie kolektyw. w końcy mozna miec za oficera wyzwolonego borga, wiec czemu nie moze być kapitanem. oczywiście statki nie były by kwadratowe. najwiekszy + byłby taki że było by sie wolnym od podziału gatunkowego statków, mozna by latać statkami fedów, klinków czy romków, tylko statki miałyby inny wygląd zewnętrzny. 

  bdzigost
  Participant
  #118519

  Wykupując lifitime masz do dyspozycji rasę liberated borg.

  FAB
  Participant
  #118522

  galaxar7 uważam, że powinieneś zgłosić pomysł do developerów gry i być może uwzględnią Twoją prośbę.

  gordian76
  Participant
  #118526

  Nowy ekwipunek - lina z kotwiczką

  Dołączona grafika

  Do kolejnych nowości w nadchodzącym dodatku dołączy ekwipunek, którego zastosowanie mogliśmy zobaczyć w trailerze.

  Chodzi o zananą z filmów wystrzeliwaną kotwiczkę z liną "grapple gun", która zostanie udostępniona wszystkim członkom Sojuszu.
  Sprzęt będzie wystrzeliwał linę zarówno do przodu i tyłu umożliwiając dotarcie w trudno dostępne miejsca. Istnieją 3 tryby użycia sprzętu: "traverse" - umożliwia przemieszczanie się w płaszczyźnie mniej więcej poziomej, "zipline" czyli kontrolowany zjazd na linie pod kątem, oraz "rappel" dający możliwość bezpiecznego zsuwania się na linie w pionie.
   
  Dzięki temu sprzętowi nawet oficerowie przyzwyczajeni do pracy za biurkiem poczują się wygodnie zwisając nad głowami obcych w ich bazach, oddzieleni od pewnej śmieci tylko własnym pancerzem.
   
  Udanych łowów!
   
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram