Prywatne kolejki PvE

Tagged: 

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Melnikor
  Participant
  #7675

  Star Trek Online jak jak wszystkie gry typu MMO udostępnia (a czasem wymaga) graczom grę w drużynie. Najłatwiejszym sposobem jest zapisanie się do odpowiedniej publicznej kolejki PvE która wrzuci nas w rozgrywkę z całkowicie losowymi ludźmi. W przypadku chęci gry ze znajomymi lub po prostu konkretnymi graczami Cryptic udostępnił mechanizm Prywatnych kolejek PvE. System ten w przeciwieństwie do tworzenia zwykłej drużyny, i jej późniejszego zapisania do kolejki, umożliwia stworzenie wspólnej rozgrywki dla graczy obu frakcji FED i KDF. Jedynym mankamentem tego sposobu jest konieczność zebrania pełnej 5 osobowej obsady do większości misji.

  W celu założenia prywatnej kolejki należy otworzyć, tak jak w przypadku wersji publicznych, okno kolejek PvE.

  4agRmYl.jpg

  Następnie kierujemy nasze kroki do 3 zakładki "Create private" gdzie wybieramy z listy odpowiednią misję i akceptujemy przyciskiem "Create" w dolnym prawym rogu. Możliwe tu jest też sortowanie misji po typie rozgrywki (Space/ground) widoczne na górze po lewej.

  fhuFLjT.jpg

  Gdy już zdecydowaliśmy jaką mapę chcemy rozegrać wraz ze znajomymi należy naszą prywatną instancję nazwać. Oraz opcjonalnie zabezpieczyć hasłem aby żaden nieproszony gracz do nas nie dołączył (o tym dalej).

  uvotbhy.jpg

  No skoro już mamy stworzony dla siebie pokój czas zaprosić do rozgrywki innych.

  ZHGOjn6.jpg

  Dołączać można w trojaki sposób:

  Pierwsza metoda, chyba najszybsza i najłatwiejsza, to zapraszanie poprzez "Invite to challenge match" dostępny w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na gracza lub jego nick w oknie chatu.

  THYcQa5.jpg

  Druga metoda wykorzystuje przycisk "Invite" na dole okna pokoju. Możemy tu albo zaznaczyć odpowiednią osobę na liście (wyświetlani są tu gracze którzy przebywają na tej samej mapie, należą do naszej "Friend list" lub Floty) bądź wpisać jej nick@handle.

  vhP8IZ5.jpg

  Trzecią formą dołączenia jest bezpośrednie zapisanie się gracza do wybranego pokoju. Tą metodą mogą dołączyć do naszej rozgrywki dowolne osoby dlatego warto ustanawiać hasło. Odbywa się to poprzez drugą zakładkę okna kolejek PvE "Join existing" gdzie gracz wyszukuje pokoju po nadanej mu przez osobę tworzącą nazwie. Jeśli pokój zabezpieczony jest hasłem gracz zostanie poproszony o jego podanie. Możliwe jest w ten sposób dołączenie do już trwającej rozgrywki (np. w przypadku utraty połączenia z serwerem).

  Zapraszać do rozgrywki może każdy gracz będący już w pokoju, nie tylko osoba która go zakładała.

  Wszyscy na pokładzie? Zwarci i gotowi? No to jedyne co pozostało to odpalenie mapy przez gospodarza wciskając start.

  Dor'Castor
  Participant
  #115638

  ee trójnaki? 🙂

  fluor
  Keymaster
  #115639

  Poprawiłem na poprawną formę trojaki.

  Finka
  Participant
  #121902

  Ja jako nałogowa graczka STF pragnę zaznaczyć, że w publicznych kolejkach do STFów, również do Advanced i Elite, jest pełno noobsów. Stąd lepiej się skrzykiwać na kanałach typu DPS albo, co preferuję, PublicEliteSTF. Się pisze wówczas LFxM na czacie (Looking For x Members - x to liczba brakujących graczy) i skrót misji. Zwykle Jest to litera lub kilka liter oznaczających misję oraz oznaczenie czy chodzi o G - Ground lub S - Space. A potem N - Normal, A - Advanced, E - Elite. Przykłady? KAGA - Khitomer in Stasis Ground Advanced; BHE - Bug Hunt Elite; BOTSE - Brotehrhood of the Sword Elite, ISA - Infected (Manus) Space Advanced.

  Tadam 🙂

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram