Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Powrót na Księżyc

Powrót na Księżyc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 161 total)
  • Author
    Posts
  • Velo
    Participant
    #46323

    No i mamy zapowiedź konkretów. 4 grudnia NASA w planowanej konferencji ma ogłosić dokładne detale dotyczące tak zwanej Lunar Architecture Study. Czyli jakie sondy polecą po LRO/LCROSS, i co dalej z załogowymi misjami i założeniem bazy.Z miesiąc temu pojawił się co prawda pierwszy rozkład lotów Orionów do ISS / Księżyca, loty do 2020 roku. Myślę jednak, iż trzeba go traktować raczej jako ukierunkowania, niż trzymać się go dosłownie, za dużo chwilowo jest niepewności.Wg wspomnianego planu powrót na Księżyc odbędzie się w 2019 z misją Orion 13 / LSAM-2Ostatnio jeszcze pojawiły się sugestie, że NASA rozważa wysłanie Orionem załogę na któryś z pobliskich asteroidów. (NEO)Jakby nie patrzeć... The Future is now.

    Romek 63
    Participant
    #74481

    Powrót na Księżyc w końcu zaczął się 🙄

    http://www.kosmonauta.net/index.php?option...n&Itemid=62

    Program Constellation - opis

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Constellation

    Program Constellation - animacja przedstawiająca planowany przebieg misji:

    http://anon.nasa-global.edgesuite.net/anon...l/CEV/Orion.mov

    Oby tylko kryzys gospodarczy nie opóźnił programu.

    Eviva
    Participant
    #74486

    Powrót na Księżyc w końcu zaczął się 🙄

    http://www.kosmonauta.net/index.php?option...n&Itemid=62

    Najwyższy czas. Niech wreszcie odnośne czynniki wezmą się do roboty.

    Romek 63
    Participant
    #74858

    Najwyższy czas. Niech wreszcie odnośne czynniki wezmą się do roboty.

    Ano powinny się wziąć jak najszybciej 🙄 Jednak uważam że czekanie z założonymi rękami to nie jest najlepszy sposób postępowania jeśli chcemy cokolwiek przyśpieszyć. Tak sobie myślę, że gdyby np. wszystkie kluby i organizacje zainteresowane eksploracją kosmosu organizowały akcje poparcia dla tej idei albo chociaż na początek zaczęły pisać jakieś listy otwarte do rządów tych państw które już inwestują w badania kosmosu, to jakiś pozytywny oddźwięk musiał by być. Poza tym jeśli nawet dany rząd chciałby więcej przeznaczać na badania kosmosu, to musi się liczyć z opinią publiczną. Jeśli np. w jakiejś gazecie napiszą, że zamiast na rakiety kosmiczne wydawać pieniądze - znacznie lepiej jest obniżyć podatki albo przeznaczyć na cele socjalne (nie neguję tu oczywiście wagi celów socjalnych ale na to powinny pójść pieniądze z innych o wiele większych a mało przydatnych wydatków) to po takich komentarzach rządowi trudno zwiększyć wydatki na badania kosmosu. Jednak jeśli ciągle głośno słychać będzie społeczne poparcie dla rozwoju astronautyki, to już wtedy rząd będzie miał wyraźne kontrargumenty dla takich populistycznych pomysłów. Tak więc myślę że fani Star Trek'a na całym świecie także mogliby coś pozytywnego w tym kierunku zrobić, a nie (jak się obawiam) np. taka cała Treksfera 2009 sprowadzi się tylko i wyłącznie do rozrywki 🙁

    Eviva
    Participant
    #74863

    np. taka cała Treksfera 2009 sprowadzi się tylko i wyłącznie do rozrywki 🙁

    Co jeszcze mamy zrobić? Zorganizować transparenty i z piesnia na ustach pomaszerować pod ambasadę USA w poparciu dla idei lotu na księżyc? A może sami zaczniemy budowac rakietę "w czynie społecznym"?

    Romek 63
    Participant
    #74865

    Co jeszcze mamy zrobić? Zorganizować transparenty i z piesnia na ustach pomaszerować pod ambasadę USA w poparciu dla idei lotu na księżyc? A może sami zaczniemy budować rakietę "w czynie społecznym"?

    Co do budowy rakiety to obawiam się że środki finansowe Treksfery okazałyby się troszkę za małe do tego celu 😀 Ale ten pierwszy pomysł wbrew pozorom wcale nie wydaje mi się głupi :yes: . Po pierwsze rok temu sam brałem udział w demonstracji pod ambasadą chińską (co prawda z innego powodu) i naprawdę ludzie się świetnie tam realizowali (żeby nie użyć słowa bawili, ze względu na cel) Było tam około 200 osób a zorganizowało to małe stowarzyszenie z Poznania. W takich akcjach nie chodzi o bezpośredni skutek, bo na pewno rząd USA na to nie zareaguje, ale chodzi o nagłośnienie i rozpropagowanie tematu. Tak więc nie należałoby brać tej akcji zbyt poważnie, ale transparenty całkiem byłyby na miejscu, a że było by przy tym sporo śmiech u zabawy to tym lepiej. Na pewno mieszkańcy ambasady by jakoś na to zareagowali a informacja do rządu USA całkiem możliwe, że dotarła by jako śmieszne wydarzenie. Ale tu nie najważniejsze by nawet było to czy do rządu USA to dotrze. Jeśli byśmy dobrze zadziałali, to na pewno były by komentarze w internecie które poszłyby na cały świat. Jeśli fani Star Trek'a i inni na świecie to podchwycą i zorganizuj podobne akcje pod ambasadami to już będzie to miało znaczenie. Już widzę te transparenty z napisem ŻĄDAMY POWROTU NA KSIĘŻYC ;D A podobna akcja pod Białym Domem miałaby jeszcze większe znaczenie i byłaby całkiem możliwa. Ponadto list otwarty do rządu USA też warto by było wystosować. Może nawet udałoby się go przekazać ambasadorowi USA 😆 Nie wiem czy media bardziej zauważą Treksferę w tym roku, ale po takiej akcji zauważyłyby na pewno 😀 Akurat jest dobry moment na taką akcję pod ambasadą USA, bo po pierwsze będzie Treksfera, a po drugie zbliża się właśnie 40-ta rocznica lądowania ludzi na księżycu (20 lipiec 1969) :yes:

    Ps.

    A tak właściwie to Twój pomysł z rakietą też jest dobry. Trzeba zrobić wielki model rakiety z kartonu i zabrać go pod ambasadę ;D

    zdarom
    Participant
    #74866

    I prezydent jest Trekerem ;]

    Eviva
    Participant
    #74868

    I jakby zabrakło kandydatów do lotu, to spośród nas łatwo dobrać...

    Romek 63
    Participant
    #74872

    I jakby zabrakło kandydatów do lotu, to spośród nas łatwo dobrać...

    Kandydaci do lotów też pewnie by się znaleźli ;D ale ja wcale nie żartowałem z tą propozycją akcji pod ambasadą USA 🙄

    Velo
    Participant
    #74873

    Przecież realizowany jest Program Constellation

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Constellation

    za parę miesięcy - wrzesień - pierwszy prototypu rakiety Ares. Lot nazywa się Ares 1-X

    Romek 63
    Participant
    #74875

    Przecież realizowany jest Program Constellation

    Oczywiście - wiem o tym 😀 ale ten program też ma w parlamencie USA swoich przeciwników, którzy tylko czekają na okazję by przyciąć budżet NASA praktycznie uniemożliwiając realizację tego programu, albo go maksymalnie opóźnić. Można by także domagać się konkretyzacji planów lotu na Marsa, bo te obecne są bardzo mgliste 😕 Tak więc wszelkiego poparcia nigdy nie za wiele 🙄 Poza tym na nowy typ wahadłowca NASA też ma za mało pieniędzy, by realizować jego budowę jednocześnie z programem Constellation 🙁

    http://www.polskieradio.pl/nauka/artykul.aspx?id=73594

    Romek 63
    Participant
    #75101

    Shuttle C zamiast Aresów?

    Została zaprezentowana alternatywa rakiet Ares jako metody wynoszenia ładunków na orbitę w ramach programu Constellation. Tym pomysłem jest nowa wersja Shuttle C. Wydaje mi się że to bardzo rozsądna i tańsza koncepcja bo opiera się na wykorzystaniu tego co już jest 🙄

    http://www.kosmonauta.net/index.php?option...a&Itemid=72

    Także czytelny schemat poglądowy i fajny filmik 🙄

    Romek 63
    Participant
    #75233

    NASA rozważa jądrowe zasilanie bazy księżycowej

    http://www.statki-kosmiczne.info/aktualnos...azy-ksiezycowej

    To może ten uran na Księżycu przyda się 😀

    zdarom
    Participant
    #75246

    Tak rozwalą nam księżyc i powiedzą ojojoj... ;D

    Eviva
    Participant
    #75257

    Tak rozwalą nam księżyc i powiedzą ojojoj... ;D

    Nic nie powiedzą, bo nie będzie już komu powiedzieć. Po nagłym zniknięciu księżyca Ziemia przeżyłaby śmiertelna traumę.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 161 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram