Forum Fantastyka Star Trek Poszukiwania Polaków w Gwiezdnej Flocie

Poszukiwania Polaków w Gwiezdnej Flocie

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • Erixin
  Participant
  #5284

  Pomysł polega na tym, aby odnajdywać w serialu osoby które mają polskie nazwiska. A potem można by było opisać ich drogę kariery. Co wy na to?

  Flashbones
  Participant
  #83843

  Katherine Pulaski z TNG urodzona w Krakowie, chociaż niektóre źródła podają, że w Nowej Zelandii.

  Pitmistrz
  Participant
  #83844

  Nie jestem pewny ale chyba Kraków nie przetrwał WW3.Wiec chyba Nowa Zelandia.

  Barusz
  Participant
  #83845

  Tylko, że w odcinku Icarus Factor doktor stwierdza, że była trzykrotnie zamężna, więc można podejrzewać, że to nie jest jej panieńskie nazwisko ;>

  Manul
  Participant
  #83879

  A Ty myślisz, że XXIV wieku kobiety nadal zmieniają nazwiska po wyjściu za mąż? No może niektóre i może też były doktorami, ale...Doktor Pulaski wygląda na feministkę - taką która by tego nie zrobiła.

  Eviva
  Participant
  #83883

  Jest jeszcze ten gość, który wykorzystywał podróżnika dla swoich celów, Kosiński - niezbyt świetlana postać, ale nie wszyscy Polacy to anioły.No i w TOS, podczas procesu Kirka, jeden ze składu sędziowskiego miał polskie nazwisko - Krasnowski.

  Barusz
  Participant
  #83885

  @ Manul - zmieniają, Keiko O'Brien parę razy była wzmiankowana właśnie pod takim nazwiskiem, Beverly Crusher z domu miała Howard itd.

  #83887

  Konstantin Edwardowicz Ciołkowski - rosyjski uczony polskiego pochodzenia, od którego nazwiska SS Tsiolkovsky wziął swoją nazwę.

  Erixin
  Participant
  #83909

  ;D nie spodziewałem się takiego odzewu. Tego gościa od napędów Warp pamiętam, raczej krętacz, pewno miał polityków w rodzinie. Pani Puławski nie pamiętam.

  The D
  Participant
  #83936

  Toś musiał bardzo wybiórczo oglądać, bo występowała w obsadzie przez cały sezon 😉

  Erixin
  Participant
  #83942

  Mam na myśli tego człowieka od regulacji napędu Warp, który przyleciał na Enterprice razem z jakimś obcym, co potrafił za pomocą umysłu sterować napędem. To o nim chyba mowa? A jakiś załogant jest na samym Enterprise z polskim nazwiskiem?

  Cross
  Keymaster
  #83944

  A The D pisze o doktor Pulaski:

  Dołączona grafika

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram