Forum Fantastyka Gry Gry Star Trek Pomysł na RTS

Pomysł na RTS

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • EMH Mark IX
    Participant
    #2828

    A o popularnym komunikatorze czyli "Skype" (RTS czyli Real Time Skype) - a teraz do rzeczy.W necie mamy pełno wszelkiej maści PBF'ów i PBEM'ów trekowych, zapaleńcy grywają w CCG.I tak od słowa do słowa, na ostatnim spotkaniu Sekcji w moim chorym umyśle narodził się przerażający pomysł...... gdyby tak zagrać przez Skype'a albo inny komunikator głosowy (warunkiem byłaby możliwość zestawienia połączenia konferencyjnego).Toć to byłoby niesamowite przeżycie.W pełni funkcjonalny i działający 24h okręt Floty Gwiezdnej.Podział na wachty, fabuła rozgrywana z udziałem żywych graczy.Co o tym sądzicie?Czy takie dziwactwo mialoby szansę na realizację?

    Zarathos
    Participant
    #41978

    Podzial na wachty? Ciekaw jestem kto obejmie nocna 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #41981

    Mówiąc serio to jestem za, ale pod jednym warunkiem. Ktoś mi będzie za to płacił.Może to dziwne, ale jak ma to wyglądać naprawdę? 8 godzin w pracy, potem 8 godzinna wachta i 8 godzin snu? Tak nikt nie wyrobi.Potęgą PBF-ów i PBEM-ów jest to, ze nie dzieja się w czasie rzeczywistym i gracz oraz MG piszą gdy mają czas i kiedy chcą, a nie muszą.I jak ma wyglądać prowadzenie? MG mówi: "Ok, teraz macie 3 dni lotu do Vegi IX. Obejmijcie wachty, a ja za 3 dni sie zgłoszę." Ale za 3 dni ma komunię kuzynki no i USS Debilirio ( 🙂 ) leci dalej. Może przy Ziemi coś się stanie? A może dopiero przy Romulusie MG przypomni sobie o grze?Raczej sensowniejsza jest Skype'owa sesja RPG tylko gracze nie widzą siebie nawzajem.

    EMH Mark IX
    Participant
    #41995

    Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.Pisząc o wachtach nie miałem na myśli 8-godzinego ślęczenia przed komputerem i liczenia pikseli na ekranie.Chodziło mi raczej o coś na kształt 1-2-3 godzinnych sesji.A co do MG:Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było ich więcej niż 1 (jak kapitan i XO - zabraknie pierwszego, to rolę przejmuje drugi i na odwrót).Jedynym problemem byłoby dobranie na to stanowisko osobników myślących w miarę podobnie, żeby co parę dni nie wywracać akcji do góry nogami.Aha - właśnie przyszedł mi do głowy dość poważny skutek uboczny.Zżycie i skonsolidowanie środowiska trekkerów.Inaczej się rozmawia i traktuje osobnika po drugiej stronie posta a inaczej takiego z którym ma się w miarę bliski kontakt :)Może kolejnym symptomem takich spotkan Skype'owych stałyby się jakieś większe zloty?Zarathos - z nocnymi zmianami nie powino być większych problemów. Jak zauważyłem na #trek.pl, całkiem sporo tam nocych marków 😆 . Poza tym to kwestia ustalenia odpowiednich godzin.

    Zeal
    Participant
    #41996

    Pomysł na pierwszy rzut oka niezły, ale na drugi...

    Po pierwsze: problem z ciągłością akcji. Nawet jeśli znajdzie się dwóch lub więcej MG, to musiałaby byc miedzy nimi dość ścisła współpraca. A nawet bardziej niż 'dość'... Jak znam życie, często byłoby tak, że jeden jest obecny, drugi nie. I wtedy co? Zmieniający prowadzącego następca musiałby otrzymać streszczenie. Dokładne streszczenie. O ile w przypadku sesji 'pisanych' nie ma takiego problemu - zaglądasz do starych postów i już - o tyle w przypadku sesji mówionych gwarantuję, że nie przekażesz wszystkich szczegółów w pobieżnym streszczeniu. Już widzę, jak komuś chce się to wszystko przeklepywać.

    Po drugie: wolny czas. Taka sesja to kilkugodzinna nasiadówka. Spróbuj zorganizować w większej grupie taką imprezę tak, by byli obecni wszyscy. Ok, ok, teoretycznie nie muszą. Ale załóżmy, że sesja skończyła się ostatnio w jakims krytycznym momencie, gdzie udział brało pięć postaci. I dalszy ciąg wymaga udziału wszystkich pięciu. Ciekawe, ile czasu będziesz czekał na powtórne zebranie wszystkich zainteresowanych. Powodzenia.

    Zresztą... Zamiast pytać weź się za organizację i poobserwuj. 😉 Może Ci coś z tego wyjdzie, ale na moje RPG-owe oko... Marne szanse.

    EMH Mark IX
    Participant
    #42002

    I o to właśnie mi chodziło Zeal.O konstruktywną krytykę i wasze opinie.Czekam w napięciu na dalsze 😆

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram