Forum Fantastyka Gry Podyskutujmy

Podyskutujmy

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 138 total)
  • Author
    Moderator

Mnie się także podoba SFCIII i BC jednak SFCIII w porównaniu do wcześniejszych części nie ma już "tego czegoś"... Wcześniejsze części bardziej mi się podobały.

Krusty
    Participant

No i znowu muszę się z tobą nie zgodzić, osobiście uważam że SFC II to najgorsza gra z całej serii a dlaczego bo poza nowymi rasami nic nowego nie wnosi, wszystko jest takie same jak w jedynce... o przepraszam menu główne jest o wiele ale to o wiele gorsze. Według mnie trójka jest najlepsza. Co do jedynki to klasyka.

Slawek
    Moderator

No może niewiele zmian w stosunku do jedynki, ale w SFCII grałem wcześniej niż w SFCI (tego tylko demko na początku) i mam do tej gry pewien sentyment. Poza_tym nie przesadzajmy. Gra wygląda nieco inaczej, jest kilka nowych jednostek, trochę opcji, klingońskie distruptory wyglądają lepiej. Gdyby też patrzeć na grafikę to SFCIII też jest jedynie nieco polepszonym engine'em (w szczególności widać to po wybuchach). Ja nie mówie, że SFCII jest lepsze od I czy odwrotnie. A SFCIII został strasznie uproszczony w stosunku do poprzedników. Nawet osłony z 6 zredukowano do 4... pewnie chcieli aby gra była dostępna dla szerszego grona które preferuje coś prostszego. Co jak co ale SFCIII to już wg mnie inna gra niż SFCI i II.

Krusty
    Participant

Sentyment to sentyment ;). Co do tego co napisałeś na temat SFC III to się zgadzam ale idąc tym tropem to samo można zarzucić BC... no ale zawsze są mody... które dają możliwośc polatania prawie każdą jednostką każdej popularnej rasy.

Slawek
    Moderator

A BC też taki święty nie był. Po tym jak go reklamowali spodziewałem się czegoś rewolucyjnego - swobody działania. Dostałem kolejny symulator walk kosmicznych a tej swobody nie było bo wszystkie czynności wykonywała ta cholerna Safi. Nasza rola ograniczała się do wydania rozkazu "hail" "set course" i walki. Najlepsze jest to, że dopóki nie wydasz rozkazu to załoga kompletnie nie reaguje na atakujący okręt czy to co się dzieje. No cóż... może po prostu jestem zbyt wymagający...

O`mus
    Participant

Mnie osobiście BC w części Single Player się nie podobał. Używam go tylko praktycznie przez opcje Quick Battle. Tam można trochę poszaleć, no ale i tak kończy jako tylko godzinna rozrywka, a nie świetna gra ze świata Treka.ps. Co prawda, to prawda, modów jest masa. Samych statków Federacji co najmniej 300 znalazłem, no i czekajmy na mod BC2.

Krusty
    Participant

A teraz coś offtopic na http://www.suprnova.org można pobrać szukane przez wielu demo symulatora w świecie B5. A tu macie oficjaną stronę http://ifh.firstones.com .

ENF StarMaster
    Participant

BC jest najlepszą grą w jaką grałem, ale fakt faktem bez pathy czy zagrać napiszcie. Wiem o tej grze wszystko

Slawek
    Moderator

Z chwilowych nudów postanowiłem nieco odświeżyć temat... Chciałem polecić parę gierek moim zdaniem godnych uwagi... o niektórych już było pisane wiele razy, o innych może i nie... recenzji to ja pisać nie będę, ale może po krótkich opisach zachęcę kogoś do gry ;>.

Zacznę może od dość starej, ale jakże rewelacyjnej gry Final Fantasy VII wydanej najpierw na konsolę Playstation a następnie skonwertowanej na PC. Jest to legenda wśród gier jRPG. Chyba nie ma osoby, która by przynajmniej nie słyszała o tym tytule. Niesamowita wielowątkowa historia, rewelacyjne postacie, zakręcona fabuła, świetny i rozbudowany system, przyjemna muzyka, ogromny świat do zwiedzenia i przede wszystkim długi czas rozgrywki (kilkadziesiąt a nawet kilkaset godzin...). Gra jest już dosyć wiekowa, więc wiele osób może zniechęcić nieco archaiczna grafika i postacie "super deformed" w mangowym stylu. Im mogę powiedzieć tyle, że nie wiedzą co tracą, bo w FFVII każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Humor, dramat, romans, akcja, tragedia... ciężko opisać tak wielką grę w kilku słowach. Po prostu obowiązkowa pozycja dla miłośników gier RPG oraz osób pragnących miło spędzić czas przy świetnie opracowanej fabularnie grze. A gwarantuje Wam, że fabuła jest niebanalna, i o wiele ciekawsza niż większość filmów czy seriali z którymi miałem styczność w życiu.

Dalej... seria Metal Gear Solid. Ale lecąc po kolei...

Gdy pierwszy raz natknąłem się na Metal Gear Solid spodziewałem się jakiejś kolejnej gry z super agentem w roli głównej który będąc w tajnej bazie i pokonując kolejnych przeciwników musi wykonać jakiśtam cel. Jakież było moje zdziwienie gdy uruchomiłem grę. Po pierwsze, to co wyróżnia ten tytuł od setki innych to naprawdę rozbudowana, wielowątkowa i wciągająca fabuła. Kolejny element to fakt, iż faktycznie sterujemy postacią 'tajnego agenta' - jednak naszym najlepszym sposobem na przetrwanie będzie skradanie się, przemykanie pomiędzy przeciwnikami, bądź cicha eliminacja. Pierwsza część gry ma już swoje lata, i nie oferuje specjalnie dużo opcji w porównaniu do swych następców - Metal Gear Solid 2 i 3. Te możemy przejść nie zabijając ani jednego wroga. Ładna grafika, świetna reżyseria, świetne postacie, rewelacyjna muzyka (za część 2 i 3 odpowiada Harry-Gregson Williams) zakręcona fabuła (gwarantuje wam, ze po przejściu MGS2 będziecie godzinami zastanawiać się o co chodzi ;P) i przede wszystkim niesamowita grywalność. Każdą część gry można przejść w jakieś 8-13h (MGS3 tylko przechodziłem 20h za pierwszym razem). Spora ilość ścieżek, kilka poziomów trudności, różne sposoby na rozwiązanie problemu... dodajmy do tego specjalne misje VR oferowane w części 1 i 2 potrafią naprawdę wyjąć pare dni z kalendarza...

Polecam zapoznać się z filmikami do których linki zamieszczam poniżej...

Metal Gear Retrospective - ciekawy film przedstawiający całą historię gier Metal Gear aż do zapowiedzi części trzeciej. Polecam osobom które wcześniej nie zetknęły się z serią, gdyż filmik lepiej przedstawi grę niż ja swoim krótkim opisem ;>.

Metal Gear Solid 3 Video Review - wideorecenzja najnowszej części gry.

Myślę, że warto się zapoznać. Tym bardziej, że część 1 i 2 zostały wydane na PC. MGS3 jednak tylko na Playstation 2.

No to dalej... ostatnia seria którą chciałem polecić to chyba już wielokrotnie przeze mnie wspominany Silent Hill. Dotychczas wyszły 4 części tej rewelacyjnej gry. Jest to naprawdę przerażający survival horror. Przerażający w pozytywnym tego słowa znaczeniu, gdyż dotychczas żadna gra ani film nie wzbudziły we mnie takich emocji jak SH. Wiele osób od razu kojarzy sobie tytuł z serią Resident Evil, w której to strach polegał jedynie na wyskakujących z nienacka zombie i tego typu elementach. Silent Hill oddziaływuje na psychikę gracza poprzez wszelkie obrazy, otoczenie i udźwiękowienie. Dodajmy do tego niebanalną i schizującą fabułę i mamy naprawdę kawał dobrej gry. Obowiązkiem jest gra wieczorami/w nocy w zamkniętym ciemnym pokoju ze słuchawkami na uszach - daje to najlepszy efekt... jednak róbcie to na własną odpowiedzialność, gdyż nie odpowiadam za jakiekolwiek uszczerbki na zdrowiu ;>.

Część pierwsza została wydana tylko na konsole PSX. SH2-4 na konsole PS2 oraz PC. Osobiście najbardziej polecam części 1-3. SH1 można łatwo uruchomić na emulatorze, a że jest to pierwsza część serii to oczywiste jest, że najlepsza. SH2 nie ma większego związku fabularnego z jedynką, więc równie dobrze można przygodę zacząć właśnie od dwójki. Niestety moim zdaniem poziom strachu w tej części naprawdę ustępuje 1 i 3. Jednak rekompensuje to naprawdę rewelacyjna fabuła. SH3 kontynuuje wątki z SH1 i nie warto grać bez znajomości poprzednika. Ta część jest moim zdaniem na drugim miejscu po SH1 pod względem wywoływania adrenalinki ;>. SH4 natomiast jest imo porażką. Fabuła niezła, jednak nie ma się już czego bać. W dodatku postacie są kiepskie, potwory dziwne a rozgrywka nudna... Sięgać tylko z nudów ;>.

Silent Hill 3 Video Review - wideorecenzja części trzeciej.

Krusty
    Participant

W chwili gdy czekamy na nowe gry trekowe warto też zerknąć na inne ciekawe pozycje związane z kosmosem zwłaszcza że w ostatnim czasie ukazało się kilka świetnych pozycji.

Numero Uno to Gwiezdne Wilki doskonałe połączenie gry rpg z rts-em w realiach przestrzeni kosmicznej, nic tylko grać i zarywać kolejne noce. Sequel w drodze 😉

Numero Duo to Space Rangers 2 to wyzwanie dla każdego gracza pamiętającego privatera, gra jest diablo wciągająca.

A na koniec jeśli ktoś jeszcze nie grał w Homeworlda 2 to powinień czym prędzej to nadrobić zwłaszcza że w moim osobistym mniemaniu nie można się nazwać graczem nie znając historii Hiigaranów ;).

Slawek
    Moderator

Tegoroczne targi E3 przynoszą nam wiele atrakcji. Głównym powodem są konsole Next-Gen, na które powstaje ostatnio niesamowita ilość tytułów. Wśród nich Metal Gear Solid 4 czy też Final Fantasy XIII na PS3. W sieci już są dostępne trailery obu interesujących tytułów. Poniżej zamieszczam linki:

http://us.games2.yimg.com/download2.games....t_050806_wm.zip - Zwiastun Metal Gear Solid 4

http://us.games2.yimg.com/download2.games....3_050906_wm.zip - Zwiastun Final Fantasy XIII

Kto grał w którąkolwiek część MGS ten wie, że obok takiego tytułu nie należy przechodzić obojętnie. Rewelacyjne dzieło Hideo Kojimy cechuje nie tylko wciągająca rozgrywka, ale niesamowita fabuła, której nie dorówna większość dzisiejszych produkcji filmowych. Szkoda tylko, że tak mało osób chce się o tym przekonać. Dwa posty wcześniej zamieściłem link do filmu opisującego historię serii aż do zapowiedzi MGS3. Naprawdę polecam.

Kolejne części Final Fantasy powstają w zastraszającym tempie. Ledwo miała miejsce japońska premiera FFXII a już otrzymujemy trailer XIII. Nie powiem, graifcznie prezentuje się rewelacyjnie. Ciekawie zapowiada się też system walk. Główna bohaterka też niczego sobie ;P. Jednak mam dziwne wrażenia co do nowego klimatu gry. Zaleciało mi trochę Matrixem oraz Devil May Cry. Te wszelkie akrobacje i dziwne akcje... czegoś takiego w FF dotychczas nie było (no chyba, że mowa o filmie Advent Children ;>). Tak czy inaczej jest na co czekać, a tegoroczne targi jeszcze mogą nam trochę niespodzianek przynieść. Miejmy nadzieje, że dobrych ;>.

EDIT:

Ha! I to bardzo dobrych jak się okazuje. Przedstawiony wyżej trailer MGS4 to tylko... teaser... Właściwy trailer ma trwać aż 15min. Oj pan Hideo nigdy nas nie przestanie zaskakiwać, ja już zacieram rączki.

Zbychu
    Participant

Co do tematu najlepszych RPG.Jestem wielkim fanem wielu RPGów, Baldursy, Icewindy, Fallouty, Morrowind nie mają przede mną tajemnic.To są gry do których wracam często, mimo że np w Icewindzie moja drużyna ma status półbóg i za bardzo nie ma już kogo bić. 😎 W Falloutach to samo tym bardziej ze w Fallout 2 jest ksiazka dajaca za kazde przeczytanie poziom i 300% we wszystkich skillach.. 🙂 Przy okazji - znalazłem w Falloucie 2 wiele dziwnych rzeczy ale kiedyś natknąłem się na informację że można gdzieś spotkać załogę Enterprise'a.Czy to prawda i jeśli tak to gdzie oni są? ❓

Krusty
    Participant

Można spotkać bodajże w 2 rozbity federacyjny prom:

Dołączona grafika

Oraz Strażnika Wiecznośći:

Dołączona grafika

Pitmistrz
    Participant

Właśnie gram w F2 i znalazłem ten prom w środku jest alien blaster i trochę kasy.

I. Thorne
    Participant

Nie znalazłem jego, ale przeszukajcie załogantów. podobno mają hipospreje odnawiające energie na maksa.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram