Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Pierwszy zwiastun Revolution

Pierwszy zwiastun Revolution

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    Participant

Revolution JJ Abramsa pokazuje nam jak bardzo uzależnieni jesteśmy od technologii i w jakim stopniu uległoby zmianie nasze życie, gdybyśmy bezpowrotnie utracili dostęp do sprawy tak podstawowej jak elektryczność. Na pierwszy rzut oka prezentuje się to jak krzyżówka seriali Flashforward i Lost.

Premiera jesienią na kanale NBC.

Piotr
    Keymaster

Kolejny trailer z muzyką Two Steps from Hell. Wszędzie ich pełno!A serial... Postapokaliptyczny klimat - ok. Wielka zagadka, spisek i jakieś 'magiczne' urządzenie stojące za globalnym zaciemnieniem - nie ok. Wtórne, może być nudne.

Silver Phoenix
    Participant

Miałem kiedyś w rękach opowiadanie lub książkę (nie pamiętam objętości ;)), w którym było coś podobnego. W skrócie - ludzie tak się przyzwyczaili do samochodów, że zdegenerowały im się dolne kończyny. Pieszymi gardzono i uważano ich za odmieńców - do dnia, gdy jeden z nich użył broni "niszczącej" energię. Sparaliżowane miasta, stojące samochody - i uwięzieni w nich bezradni, nie mający na czym chodzić ludzie.Pomysł dość ciekawy 🙂

Diabeu
    Participant

W tym trailerze brak elektryczności sprawił, że w 15 lat wieżowce obrosły krzakami i spowodował załamanie praw fizyki, po czym samoloty zamiast szybować zaczęły spadać pionowo w dół.Ale nie czepiając się szczegółów 'naukowych' przeczuwam kupkę pokroju Terra Nova albo trochę lepszego Falling Skies.I nawet Giancarlo Esposito (Gustavo Fring z Breaking Bad) tutaj chyba nie pomoże.

Jamjumetley
    Participant

W tym trailerze brak elektryczności sprawił, że w 15 lat wieżowce obrosły krzakami i spowodował załamanie praw fizyki, po czym samoloty zamiast szybować zaczęły spadać pionowo w dół.

Co do zarośnięcia miast, polecam program History Channel - Life after people, a zwłaszcza fragment około czasu 19:55. 5 lat po zniknięciu rasy ludzkiej plac Czerwony staje się zielony 😀

Co do praw fizyki - może się mylę, ale wyglądało to na korkociąg, mniej lub bardziej płaski. Takie rzeczy też mogą się zdarzyć, a mówimy o jednostkowym przypadku.

Diabeu
    Participant

No Plac Czerwony jeszcze rozumiem, ale wielometrowe budynki?Roślinność nagle zmutowała w jakieś liany czy ki wuj? ;)No z tym samolotem mogę się zgodzić, elektronika mogła powariować i jakimś cudem mogła tak się stać.Anyways, jakoś mnie nie przekonuje ten trailer, w podobnych konwencjach były Jericho, Flashforward oraz Falling Skies i może mam chwilowy przesyt takimi tematami.

Erui
    Participant

Przypomniał mi się taki serial animowany, który swego czasu szedł na AXN. Taki złożony z krótkich odcinków, w przerwach między reklamami (albo zamiast reklam) a kolejnym odcinkiem innych seriali. Oparty był na podobnym pomyśle. Pewien facet w podróży służbowej budzi się nagle w świecie w którym wysiadła cała technika. Postanawia w całym tym chaosie odnaleźć swoją rodzinę. Nazywali go Piechurem. Ktoś to jeszcze pamięta?

Melnikor
    Participant

Kojarzę ten serial, choć to był bardziej komiks niż serial animowany. A co do samego filmu kolejna post-apokaliptyka w której dzielni amerykanie przywrócą światu pokój. I chyba w związku z tematyką tytuł powinien być "RevolutiOff" anie "RevolutiOn". Kwestia zarastania miasta wymaga wpierw jednej drobnej informacji, co to za miasto i w jakim klimacie położone.

I. Thorne
    Participant

Niech ktos mi tylko powie, dlaczego nie ma broni pa;nej???Przecież w trakcie strzału nie wytwarza się iskra, odpalenie następuje przez zgniecenie materiału wybuchowego w spłonce, a potem prochu w pocisku.Czy może jakos się mylę?

Silver Phoenix
    Participant

Nie ma prądu, nie ma obrabiarek.Nie ma obrabiarek, nie ma amunicji. Wiesz, to USA, lider postępu - zapomnieli, jak się odlewa kule ;)Może też być, że wzorem postapokaliptycznych RPG amunicja jest po prostu bardzo droga i trudno dostępna.Poza tym zawsze to bardziej efektownie wygląda, jak koleś z mieczem rozkłada całą grupę 😉

Diabeu
    Participant

To ciachanie mieczami na pewno będzie tak krwawe i efektowne jak pojedynki w Herkulesie i Xenie.

Silver Phoenix
    Participant

Tym bardziej więc muszę się zainteresować, bo Xena to jeden z moich ulubionych seriali 😛

Cross
    Keymaster

Na pierwszy rzut oka prezentuje się to jak krzyżówka seriali Flashforward i Lost.

Po pierwszym odcinku bardziej przypomina to mix Jeremiaha i Jericho. Nie jest świetnie, nie jest też jakoś specjalnie tragicznie. Tylko, czy już zawsze w serialach SF głównymi bohaterami będą dzieci? :/

A jak Wasze wrażenia po pilocie?

Pitmistrz
    Participant

Mi się w większości podobało.Bardzo ciekawi mnie ten blackout, wiemy że nie był to impuls elektromagnetyczny więc co?Największy burak to dla mnie brak samochodów przecież silnik nie potrzebuje elektroniki i prądu do działania no chyba że to blokuje nawet iskrę ze świecy, po za tym zawsze są silniki parowe.

Diabeu
    Participant

Będę oglądał zaraz ale ten pomysł mi się nie podoba, bo przecież musieliby parę praw fizyki 'wyłączyć', żeby nie dało się żadnego prądu wyprodukować.Śmierdzi mi to jakimiś karygodnymi błędami scenarzystów no ale zobaczymy.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram