Pandorum

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • Erixin
  Participant
  #5215

  Przyznam szczerze, że nie przepadam za horrorami SF, ale tutaj spotkało mnie miłe zaskoczenie. Historia w filmie niezmiernie kojarzy się z książką "Non Stop" ( przepraszam ale autora nie pamiętam, a do biblioteczki daleko 🙄 ) czyli pomysł zapożyczony z lat 1950 - 60. Wielki wielopokoleniowy statek kosmiczny wiezie przez mroczny kosmos nadzieję ludzkości, 60 tys osadników i miliony embrionów zamrożonych zwierząt. Główny bohater budzi się z hibernacji i okazuje się że nie wszystko jest tak jak należy. I tutaj skończę aby innym nie psuć zabawy.Nie ma w tym filmie nic zaskakującego jest klasyczny do bólu, ale klaustrofobiczny klimat i ciągła nie pewność o los bohatera działała na mnie pobudzająco ( a oglądałem ten film z przerwą na sen i pracę więc zastanawiałem się co będzie dalej ).Film kończy się " Tanis populacja 1203 ", co daje nadzieję na kontynuację.

  MalyTraktorek
  Participant
  #82229

  z początku nie chciało mi się tego oglądać ale zostałam niejako zmuszona 🙄 w każdym razie nie żałuje i powinnam podziękować tej osobie która mnie namówiła. Film naprawdę ma świetny klimat

  Manul
  Participant
  #82230

  Po "Obcym" klasycznym horrorze sf pragnęłam obejrzeć coś co wreszcie ruszy tą tematykę. Pandorum mnie nie zawiodło. Po prostu łał. Gra aktorska super, efekty i charakteryzacja równie dobra. Ale co jest siłą tego filmu to historia. Miałabym ochotę pozachwycać się końcówką, ale tym którzy nie oglądali nie będę spoilerować. :PW każdym razie ciocia Manul poleca!

  Cross
  Keymaster
  #82234

  Historia w filmie niezmiernie kojarzy się z książką "Non Stop" ( przepraszam ale autora nie pamiętam, a do biblioteczki daleko)

  Brian W. Aldiss. Książka absolutnie genialna, natomiast film bardzo średni.

  Erixin
  Participant
  #82251

  Kostiumy i scenografia w filmie są wiarygodne ( Jeżeli coś może być wiarygodne w SF ). Historia opowiedziana sprawnie, no i nawiązuje do klasyki SF. I następna zaleta, nie jest o super bohaterach i nie jest to adaptacja komiksu.

  Infango
  Participant
  #82276

  Film fajny ale wolę ukryty wymiar...

  I. Thorne
  Participant
  #82369

  Jeśli Ukryty Wymiar to ten film Andersona z nawiedzonym statkiem to ja w połowie filmu zacząłem zastanawiać się nad tym kiedy się skończy.A Pandorum trzeba będzie zobaczyć.

  Liranna
  Participant
  #84139

  Musze przyznać że bardzo mi się film spodobał. Lubię zarówno horrory jak i sci-fi, a połączenie tych dwóch gatunków w tym filmie daje ciekawą opowieść. Aktorsko film dobrze zagrany. Czasami zaskakujące zwroty akcji. Po prostu dobry film na zimowy wieczór..

  bajka20
  Participant
  #86728

  Dzisiaj obejrzalam i bardzo mi sie podobal. Polecam.

  Galactica
  Participant
  #86891

  Pare dni temu obejrzałem i powiem szczerze, że mam mieszane wrażenia po nim. Fabuła mi się nawet podobała, ale nie do końca. Rozwiązanie z lotem było całkiem fajne, ale to że tak monstrualny statek wylądował na tej planecie..... no i efekt ewolucji....... Tak poza tym to nawet nawet.Co do kontynuacji to raczej nie będzie." Tanis populacja 1203 " to tylko podanie ile ludzi jest w pierwszym roku i ile..... wiadomo 😀 .

  qjaw
  Participant
  #89352

  Jeśli Ukryty Wymiar to ten film Andersona z nawiedzonym statkiem to ja w połowie filmu zacząłem zastanawiać się nad tym kiedy się skończy.

  A Pandorum trzeba będzie zobaczyć.

  Ja widziałem oba filmy w krótkim czasie - lepsze wrażenie na mnie robi jednak EVENT HORIZON. Pandorum zbyt mroczne choć z ciekawym finałem. Jeśli uważacie ze ukryty wymiar jest słaby włącznie go będąc samemu w mieszkaniu o 2 w nocy. 🙂

  Jamjumetley
  Participant
  #89371

  Event Horizon, Sunshine, Supernova, Pandorum - dla mnie wszystkie te filmy są bardzo podobne. Jakieś zło kryjące się w mrocznych korytarzach statku kosmicznego. Do tego ktoś zawsze okazuje się być szaleńcem mordującym resztę załogi. W Pandorum spodobał mi się wątek postaci Dennisa Quaida. Ten drugi bohater, to tylko ciągle spadał z dużych wysokości. 🙂

  A końcowe pokazanie sytuacji statku - dla mnie totalne zaskoczenie, ale ciekawe.

  Q__
  Participant
  #243225

  Rowan J Coleman wychwala tytułowy film:
  https://www.youtube.com/watch?v=zeKMH2if_r4

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram