Forum Fantastyka Star Trek Oszukany przez dom aukcyjny fan nie dostanie odszkodowania

Oszukany przez dom aukcyjny fan nie dostanie odszkodowania

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #5276

  Fan Star Trek, którzy zakupił na aukcji pamiątki, które okazały się fałszywe, nie zasługuje na miliony dolarów odszkodowania, tak orzekł sąd w Nowym Jorku.

  Fan Treka, Ted Moustakis, zapłacił 11.400 dolarów na aukcji znanego domu aukcyjnego Christie za to, co, jak uważał, było jedynym w swoim rodzaju mundurem, noszonym przez Datę w Star Trek: The Next Generation.

  Okazało się jednak, że mundur był tylko jednym z kilku przygotowanych dla potrzeb serialu, nie zaś niepowtarzalnym, jak według Moustakisa twierdził dom aukcyjny.

  Oprócz munduru Moustakis kupił za 6.000 dolarów wizor, podobno noszony przez Datę, oraz za następne 6.000 z planu The Next Generation. Ale gdy Moustakis pokazał wizor Brentowi Spinerowi (Data) na zjeździe w 2007 r., ten powiedział mu, że wizor nie jest prawdziwy. Ponadto stół również nie okazał się autentyczne.

  Moustakis pozwał dom aukcyjny o siedem milionów dolarów odszkodowania. Naczelny Sąd Apelacyjny stanu Nowy York orzekł, że strój nie był określony w katalogu aukcji jako jedyny w swoim rodzaju, a nawet jeśli dwa pozostałe elementy nie były prawdziwe, Moustakis nie był uprawniony do "żądania aż takiego odszkodowania ".

  Christie obstaje przy tym, że aukcja dotyczyła autentycznych rzeczy.

  "Sprzedaż była i jest fantastycznym wydarzeniem na rynku pamiątek," powiedziała Sandra L. Cobden, adwokat słynnego domu aukcyjnego.

  Źródło: TrekToday

  The D
  Participant
  #83529

  7 milionów $ za coś na co wydał 23 tysiące! To się dopiero nazywa strata moralna. Nie dziwię się, że sąd nie przychylił się do roszczeń.

  Lo'Rel
  Participant
  #83531

  7 milionów??? Gościa chyba trochę poniosło. Hehehe, dobry żart 😀

  I. Thorne
  Participant
  #83568

  Dziwne, że nie wygrał. U nich przechodza większe debilizmy jak odszkodowanie za upieczenie kota w mikrofalówce, bo nie było napisane "nie wkładać żywych zwierząt".

  Eviva
  Participant
  #83569

  Cóż, jeśli o mnie chodzi, to uważam, że facetowi należy się odszkodowanie, choć nie tak wielkie. Został bezczelnie oszukany na wysoką sumę, tylko pewnie nie stać go na prawnika lepszego niż ten, którym dysponuje dom aukcyjny.

  Manul
  Participant
  #83573

  Bo to są straty moralne! Gdyby mi Brent Spiner powiedział, że zakupione przeze mnie gadżety nie są prawdziwe, zamiast powiedzieć np. Łał! Musisz być naprawdę moim wielkim fanem! - no to chyba bym trafiła do szpitala psychiatrycznego z załamaniem nerwowym. I zażądałabym 60 mln dolarów - dokładnie tyle ile lat ma Brent!Dziękuję za uwagę.

  Barusz
  Participant
  #83581

  Chyba zadziałał mechanizm, o którym pisał I.Thorne - facet przegiął z wysokoscią żądanego odszkodowania zachecony różnymi głośnymi sprawami i nie ma nic ;> W Polsce sąd w zasadzie zawsze ma kompetencje do tzw. miarkowania odszkodowania, tu to musiało z jakiegoś powodu nie zadziałać 😉

  The D
  Participant
  #83589

  Tak gwoli ścisłości to facet miał też słabe dowody, przynajmniej według tego co jest napisane w newsie. Był przekonany, że mundur jest unikatem, ale nie wiadomo co go przekonało. Jeżeli to było ustnie, albo na jakiejś ulotce, której nie zachował to jest w kropce. Sąd stwierdził tylko, że w oficjalnym katalogu unikalności nie było zapisanej. drugiej strony na nieoryginalność ma tylko słowo Spinera (który pewnie nie występował nawet jako świadek)

  Voy
  Participant
  #83636

  I zażądałabym 60 mln dolarów - dokładnie tyle ile lat ma Brent!

  60 milionow lat to Brent raczej nie ma.

  Kasa jakiej zazadal facet wydaje sie nieprawdopodobna. Zapewne bardzo dokladnie obliczyl kazdy detal tej szkody i wyszlo mu dokladnie 7 milionow, a nie na przyklad 10. Kwota przesadzona, chcial zarobic na procesie a tak zostanie z niczym.

  Cross
  Keymaster
  #83735

  Walnięty, jak każdy fan Treka.

  Lo'Rel
  Participant
  #83744

  Walnięty...

  Ot i cała filozofia 😛

  Manul
  Participant
  #83826

  I zażądałabym 60 mln dolarów - dokładnie tyle ile lat ma Brent!

  60 milionow lat to Brent raczej nie ma.

  A po co mi 60 dolarów. Trza zaokrąglić! 😀

  #83848

  Z dobrym inżynierskim przybliżeniem. ;D

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram