Forum Trek.pl Newsy Star Trek Odeszła Majel Barrett-Roddenberry

Odeszła Majel Barrett-Roddenberry

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • Soruk
  Participant
  #4165

  W wieku 76 lat zmarła Majel Barret-Roddenberry, wdowa po twórcy Star Treka - Gene Roddenberry.

  [more]Aktorka zmarła na białaczkę o 12:27 w czwartek w swoim domu w Bel-Air. Przy jej boku pozostał do końca jej syn - Rod. Choroba została zdiagnozowana sześć miesięcy temu.

  Majel występowała miedzy innymi w "Bonanza", "Leave It To Beaver" i "The Lucy Show". Była częścią "Star Trek" we wszystkich jego przejawach, od jego premiery 8 września 1966 roku. Oprócz "Pierwszego" oraz odtwarzania Pielęgniarki Christine Chapel w oryginalnej serii, grała matkę Deanny Troi w "Star Trek: The Next Generation".

  Majel także podkładała głos komputera dla różnych statków kosmicznych we wszystkich serialach telewizyjnych i filmów z rodziny "Star Trek". Właśnie ukończyła podkładanie głosu jako komputer statku Enterprise w nowym filmie reżyserowanym przez J.J. Abramsa, który wchodzi na ekrany kin 8 maja 2009.

  Źródło[/more]

  Krystopher Win
  Participant
  #66402

  To smutne, oby była tam szczęśliwa. Będzie jej brakować wielu i nikt nie zdoła jej zastompić ani dorównać była po prostu fenomenalna.

  fluor
  Keymaster
  #66404

  Kolejna osoba z "pierwszej ekipy" która odchodzi. Smutne, ale spójrzcie na to z innej strony - do końca życia towarzyszył jej "Star Trek" (z ostatnią rolą w ST XI)

  Breen
  Participant
  #66409

  Kolejne legenda Star Treka odeszła.. bardzo smutny dzień w świecie wszystkich trekkies.. Wygląda na to, że pani Roddenberry ze wszystkich sił chciała zdążyć skończyć prace nad filmem.. Nigdy pani nie zapomnimy.

  Lo'Rel
  Participant
  #66412

  Chyba każdy będzie pamiętał, że Majel była nieodłącznym elementem Star Treka, choć może nie każdy zdawał sobie z tego sprawę. Na prawdę, wielki smutek...

  stachuj
  Participant
  #66415

  moja przyjaciółka wysłała mi dziś rano wiadomość na gadu z linkiem do newsa o śmierci majel. jest mi niewypowiedzenie przykro z powodu odejścia pierwszej damy star treka.uwielbiałem ją, i jako lwaxanę i jako komputer.nie wiem co jeszcze napisać...

  Anonymous
  Guest
  #66416

  Ja pamiętam Majel z jeszcze jednej wspaniałej roli. Choć była równie epizodyczna jak Christy Chapel czy Lawxana. Zagrała doktor Barnett w "Ziemii - ostatnie starcie", kobietę, która tworzyła ruch oporu przeciwko Taelonom. Majel była też producentem tego serialu.Mam nadzieję, że spotkacie się z Gene'm i razem ześlecie synowi nowe pomysły na kolejne treki.Spoczywaj w pokoju.

  Xalein
  Participant
  #66417

  Przykro mi. Wspanialy aktor i czesc Treka odchodzi, ale przede wszystkim czlowiek. Choc Jej czesc zostanie na zawsze z nami.

  Cross
  Keymaster
  #66426

  uwielbiałem ją, i jako lwaxanę i jako komputer.

  Kurczę, właśnie wczoraj w nocy oglądałem odcinek ST TNG z nią jako ambasadorką Betazoid... 🙁

  Eviva
  Participant
  #66435

  Ogromnie mi przykro. Tak bardzo lubiłam Majel we wszystkich jej wcieleniach, że trudno mi sobie wyobrazić świat Treka bez niej. To ona sprawiła, że rola Chrisie Chapel nie była niezauważalnym tłem doktora McCoy. Jej Lwaxana zupełnie przyćmiewała cukierkowomdłą Troi. A głos komputera - no, nie do podrobienia. Będę za nią tęsknić.

  Barusz
  Participant
  #66436

  Ja pamiętam Majel z jeszcze jednej wspaniałej roli. Choć była równie epizodyczna jak Christy Chapel czy Lawxana. Zagrała doktor Barnett w "Ziemii - ostatnie starcie", kobietę, która tworzyła ruch oporu przeciwko Taelonom. Majel była też producentem tego serialu.

  Mam nadzieję, że spotkacie się z Gene'm i razem ześlecie synowi nowe pomysły na kolejne treki.

  Spoczywaj w pokoju.

  To pierwotnie miała być duża rola, a Ona rzeczywiście była też współproducentką, ale odeszła trzaskając drzwiami, gdy zobaczyła, gdzie zmierza serial. Miała charakterek, jak Number One, Lwaxana i stary Trek.

  [']

  zdarom
  Participant
  #66468

  Po jej odejściu świat treka nie będzie jest już taki sam. Nigdy jej nie zapomnę a szczególnie w mojej pamięci pozostanie Lwaxana którą świetnie grała.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram