O Star Trek Online

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Anonymous
  Guest
  #5318

  Star Trek Online to pierwsza gra MMORPG w uniwersum Star Treka i właściwie pierwsza gra RPG przedstawiająca ten świat. Wydaje się dziwne, że pomimo ogromnej popularności w USA całej serii filmów i seriali, która nie ustępuje popularnością Gwiezdnym wojnom, dopiero w 2010 roku powstała gra tego typu i wzbogaciła równie dziwnie małą liczbę gier komputerowych opartych na tej marce. Ale jak to się mówi - lepiej późno niż wcale.

  Fani Star Treka (i nie tylko) dostali wreszcie grę, w której są kapitanem własnego okrętu i kierują rozwojem swojej postaci, jak również załogi. Czekają na nas misje na lądzie i w otwartym kosmosie, walka, eksploracja oraz nawiązywanie pierwszych kontaktów, a to wszystko w znanych wszystkim fanom Star Treka lokalizacjach, jak np. Wolkan czy Deep Space 9. Jako że jest to gra MMO, nie gramy sami, tylko z wieloma graczami z całego świata. Możemy również stworzyć ze znajomymi flotę i razem wykonywać misje czy walczyć ze wspólnym wrogiem. A wrogiem może być albo Imperium Klingońskie albo Federacja, bo między tymi dwiema frakcjami dokonujemy wyboru. Na tym wybory się nie kończą, bo jak to bywa w tego typu grach, musimy stworzyć swoją postać, dając jej imię, oraz wybrać rasę i wygląd. Możemy wykreować swoją własną rasę, wymyślając jednocześnie historię jej powstania. Również wygląd i nazwa statku zależy od naszej wyobraźni, więc każdy z nas może być wyjątkowy w ogromnej przestrzeni galaktyki.

  Grę wydała firma Cryptic Studios, twórca City of Heroes oraz City of Villains, a premiera odbyła się 2 lutego 2010 roku. Po dwóch latach Star Trek Online przeszło na model Free-to-Play, pozwalając na granie całkowicie za darmo. Niestety nie powstała wersja polska gry, ale polscy gracze nie pozostają bierni, tworząc w naszym serwisie poradniki i opracowania zarówno dla nowicjuszy jak i doświadczonych fanów STO.

  Zacznijcie od poniższego poradnika o tym jak zacząć grać i wideo-recenzji przedstawiającej grę i niektóre jej tajniki. Więcej wartościowych informacji znajdziecie w dziale Artykuły.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram