Nowe skrzynki - Tholian Lock Box

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #6877

  Dołączona grafika

  Jeszcze gracze na dobre nie pożegnali się ze skrzynkami Ferengi, a już Cryptic przygotował nam następne. Po skrzynkach i nagrodach związanych z Kardass i Ferengi, tym razem są to Tholian Lock Box.

  [more]Zasada działania skrzynek pozostaje niezmieniona: za 125 Zen (czyli odpowiednik 100 C-Pointów sprzed denominacji) będzie można kupić w Zen-Storze kluczyk, którym otworzymy skrzynkę zawierającą losowe nagrody. Same Lock Boxy będą pojawiać się jako łup z pokonanych przeciwników.

  Dołączona grafika

  Przewidziane nagrody znajdowane w skrzynkach to:

  • nowe statki: Tholian Orb Weaver, Star Cruiser (Fed), Assault Cruiser (Fed) oraz Vor'cha Battle Cruiser (KDF). Trzy ostatnie to inne wersje znanych dotychczas okrętów, z odmiennymi układami slotów na umiejętności oficerów mostka - dokładne statystyki statków poznamy niedługo. Jako ciekawostkę mozna dodać, że Cryptic zwiększył szansę na wylosowanie okrętów i ich otrzymanie ma być szybsze niż z poprzednich skrzynek.
  • konsole: Subspace Jump (Fed) i Point Defense System (KDF).
  • Warfare Specialist Duty Officers, czyli sześciu tholiańskich oficerów pokładowych. Ich użycie pozwoli na zwiększenie obrażeń zadawanych określonej frakcji (każdy oficer zwiększa obrażenia innym wrogom), przy czym w danym momencie tylko jeden z oficerów może być użyty.
  • Fleet Credit Boost, czyli zwiększenie szybkości zarabiania Fleet Credits ujęte w puli 5000 lub 25000 punktów.
  • Phased Tetryon Weaponry - losowe fioletowe bronie naziemne lub montowane na okrętach, łączące zalety fazerów i energii tetrionowej,
  • Gamma Quadrant Duty Officers - znani już wcześniej oficerowie pokładowi związani z kwadrantem Gamma. Niestety zmienia się układ oficerów, bo otrzymać można tylko czterech: jednego zielonego lub lepszego i trzech białych lub lepszych.

  Dołączona grafika

  Przy okazji wprowadzenia nowych skrzynek Cryptic zmienia co nieco w zasadach dotyczących Lobi Crystals. Przede wszystkim zmienia się ilość gwarantowanych kryształów Lobi w jednym Lock Boxie - teraz będzie można za każdym razem znaleźć ich minimum 4. Ponadto do sklepu dodawane są nowe przedmioty do kupienia za Lobi:

  • Tholian Crystalline Sword - miecz (sic!) absorbujący otrzymywane obrażenia energetyczne,
  • Tholian Silk Scarf - możliwy do ubrania zarówno przez graczy Federacji, jak i KDF,
  • Arachnid Vanity Pets,
  • Tholian Widow Fighter,
  • Tholian Recluse Carrier,
  • Radiation Resistance Hypos - zmniejsza obrażenia otrzymywane od Tholian (w cenie 1 Lobi),
  • Acoustic Amplication Circuits - zwiększa obrażenia zadawane Tholianom (w cenie 1 Lobi),
  • kilka innych, nieokreślonych jeszcze przedmiotów.

  Dołączona grafika

  Źródło: Season 6 Dev Blog #13

  [/more]

  Smiecho
  Participant
  #106334

  Z tym MIECZEM, to oni tak na poważnie..... Będę marudzić, ale dla mnie to profanacja. Wyobrażacie sobie Pickarda z mieczem w jednej ręce i fazerem w drugiej? Tylko czekać na zbroje, rumaki, elfy i mamy WoW...

  W dodatku proporcje miecza, rozmiar głowni, szerokość płazu przypominają raczej przerośnięte narzędzia zbrodni z anime, niż prawdziwą broń.

  Źle się dzieje...

  LIBERTO
  Participant
  #106336

  crytpic zdecydowanie przegina. statki obcych ras czy jakieś odmienne wariacje obecnie dostępnych można przeboleć, ale miecze to już faktycznie przesada. co to ma być- drugie star warsy?

  Melnikor
  Participant
  #106337

  Broń białą jest silnie związana z uniwersum ST, w samych serialach było ich około 20 rodzai. Owszem Picarda z mieczem nie było, ale już np Sulu z rapierem tak, Worf walczył bath'let i makh'let, Volkanie mieli lirpy, Andorianie ushan'tor, Jem'hadar swoje krotkie halabardy (nie pamiętam nazwy), do tego Klingoński arsenał miał jeszcze kilka innych noży, mieczy i pałek.

  Slawek
  Moderator
  #106338

  Przecież dwa typy mieczy jednoręcznych są już od wieków w grze.Zresztą, lekka hipokryzja - Bat'lethy i Lirpy tak, a miecze nie? No bez przesady. Poza tym Sulu w nowym filmie też sobie z mieczem biegał. Nie wspomnę nawet o Nanopulse Weapons, które można było zdobyć w grudniu, będącymi ukłonem w stronę do Star Wars (TOR).Mnie osobiście te nowe boxy się nawet widzą - jak nie dla okrętów, to dla Lobi i itemów za nie kupowanych. Ponad 80 kluczyków mam w zapasie, to pewnie będzie masowe otwieranie. A kto wie, może i coś fajnego się trafi *cough*do późniejszego odsprzedania*cough*.Jedyne co mi się niezbyt widzi, to że okrętami znowu są krązowniki... Zarówno te z Mirror Universe jak i Tholian Orb Weaver są zaklasyfikowane jako Cruiser. Niby jest jeszcze ten Recluse Carrier, ale to też będzie pewnie koszmarnie wolne. Jak będzie miał on 10 konsol, to rozważę jako zamiennik dla Atroxa.A no i Point Defense dla KDF też nie pogardzę.PS. Lock Boxy będą miały teraz status Common, w związku z czym nie będą one trafiać do drużynowego lootu podczas np. STFów.

  Smiecho
  Participant
  #106339

  Broń biała była dla mnie zawsze w ST elementem kultury danej rasy. Waśnie rodzinne? Odzyskujemy honor w pojedynku? Jako sport? Ok, pasuje. Jednak obecność takiej broni w "realnej" walce była dla mnie zawsze problematyczna - nie tak sobie wyobrażam realia świata przedstawionego (i przyszłości jako takiej). Koleś biegnie na mnie z ostrzem? Wyciągam fazer i naciskam spust.

  Nie pamiętam nowego filmu (muszę sobie odświeżyć), ale Sulu z rapierem bardziej mi się kojarzy, gdy oszołomiony latał w The Naked Time. Ale wszyscy wtedy dostali świra.

  A skrzynki... 🙂 Cóż... Pierwsze boxy Ferengi chodziły za 50k (ostatnio za 17k), a sprzedałem ich chyba kilkaset. 🙂 Zobaczymy, po ile ludzie będą gotowi dać na te nowe. 🙂

  Slawek
  Moderator
  #106341

  Mówisz chyba o Mystery Box, nie Ferengi Lock Box. Mystery miały szanse wyrzucenia Gold Boxa, zamiast zwykłego, stąd ich większa wartość. Tym razem jednak Gold Boxów nie będzie, w związku z czym nie będzie też Mystery. Nie licz tym samym na jakikolwiek zysk, biorąc pod uwagę, że na te skrzynki idzie się natknąć na każdym kroku...

  Wracając do broni, nadal nie rozumiem jaki masz z tym problem. W serii broń biała była wykorzystywana w różnych sytuacjach - także działaniach wojennych. Klingoni i Jem'Hadar to tylko kilka przykładów aktywnego zastosowania różnego rodzaju ostrzy. Oczywiście, że ich zastosowanie nie jest preferowane w otwartym konflikcie, ale np. podczas walki w zwarciu to tacy Klingoni byli w bardziej korzystnym położeniu, niż załoga DS9 w jednym z odcinków (że załoga miała Plot Armor to inna sprawa).

  Tylko teraz zadaj sobie pytanie - czy w grze broń biała bierze górę nad palną? Otóż nieszczególnie, a raczej wiele zależy od sytuacji i typu przeciwnika. Niemniej jednak jako główny środek do ataku grupy wrogów pomysł jest to jednak chybiony. Tym samym nadal nie widzę problemu - może poza przekombinowanym designem, ale i z takimi rzeczami też trzeba się liczyć w grze MMO, gdzie czymś trzeba ludzi do świecidełek zwabić.

  Ano właśnie - grze. Zbyt dużo osób by chciało prawdziwego Star Treka i skanowania roślinek na planatach, zamiast po prostu docenić to co gra oferuje. IMO dobra zabawa > wierność ST. 😉

  PS. Picard z mieczem

  Jamjumetley
  Participant
  #106343

  Anime to już dawno w STO mamy za sprawą wielu, wielu postaci tworzonych przez graczy.

  Lockbox ciekawy, dużo rzeczy wartych uwagi. Osobiście mam chrapkę na Wdowę 😉 Ciekawe jak będzie z częstotliwością wypadania okrętów. O ile szansę na główną nagrodę (czyli w tym wypadku Tkacza) gracze określili na około 0,5%, o tyle okręty w wersji Mirror mają wpadać "dużo częściej". Czy będzie to 1%, 2% czy więcej, Cryptic już nie mówi.

  Melnikor
  Participant
  #106344

  Smiecho, wynaleziono osłony osobiste dla oficerów zdolne powstrzymać strzał z phasera, mam dwie opcje stworzyć silniejszy phser (to przeciwnik wzmocni osłony i będzie wyścig w kółko) albo użyć czegoś co przez te osłony przeniknie bez problemu, patrz broń biała. To co wybierzesz? Rozwój czasem oznacza też cofnięcie się zastosowanie sprawdzonych rzeczy z przeszłości.

  Smiecho
  Participant
  #106345

  Suavek: fakt - moja pomyłka, faktycznie chodziło o Mystery Boxy. Musiałem się czymś zasugerować i przekombinowałem. Nie mniej jednak nie stać mnie na kluczyki, więc nie będę zbierać nowych boxów. Tylko czy będzie się opłacać sprzedaż? Pewnie nie...Broń biała - widocznie się starzeję... Masz rację, że to jest gra i pewnie ma to swoje prawa. Być może to design, który mnie osobiście kojarzy się z MMO innego typu. Nie mniej jednak widok oficera Federacji kłuje mnie w oczy, ja nie umiem dokładniej się wysłowić i podać dokładniej co jest nie tak. Podskórnie czuje, że coś tu nie gra, ale nie mogę dokładniej się wyrazić. 🙂 Ja w każdym razie takiej broni w grze nie używam. De gustibus non disputantum est...Melnikor: Hmm... "Wieczna wojna" Joe Haldemana? Tam też coś takiego było... W pobliżu pewnego generatora broń energetyczna nie działała i ludzie z Bykrianami naparzali się chyba mieczami właśnie...Już będę cicho.... -_-

  Jamjumetley
  Participant
  #106351

  Smiecho, wynaleziono osłony osobiste dla oficerów zdolne powstrzymać strzał z phasera, mam dwie opcje stworzyć silniejszy phser (to przeciwnik wzmocni osłony i będzie wyścig w kółko) albo użyć czegoś co przez te osłony przeniknie bez problemu, patrz broń biała. To co wybierzesz? Rozwój czasem oznacza też cofnięcie się zastosowanie sprawdzonych rzeczy z przeszłości.

  Vide Jean Luc i jego kompan Tommy gun pokładający drony Borg w First Contact. Swoją drogą, ciekawe czemu oficerowie Gwiezdnej Floty nie idą teraz do boju z przestarzałą bronią maszynową 😉

  Akimmu
  Participant
  #106355

  Nie ma co narzekać gra się szybko rozwija, a wersja filmowa niestety cofa się tylko fabułą w czasie, nikt na razie nie ma tyle odwagi żeby nakręcić film lub serial z akcją kilkadziesiąt lat do przodu od tego na czym skończył się ostatni film czy serial. A co do nowych pudełek, nie mam nic przeciwko, nawet czekam jak sytuacja będzie się rozwijać w tym kierunku to może następne skrzynki będą Borgowskie:-) Jaka bybyła frajda polatać sobie sześcianem Borga, poczuć się jak Jean Luc Picard, lub captain Kathryn Janeway, choć ona robiła tylko za pasażera:-)Zna może już ktoś dokładne specyfikacje nowych okrętów i ich możliwości bojowe?Tholian Orb Weaver, Star Cruiser (Fed), Assault Cruiser (Fed) oraz Vor'cha Battle Cruiser (KDF).

  Smiecho
  Participant
  #106356

  Parametry statków pojawiły się dziś na oficjalnym portalu STO. Podejrzewam, że dziś koło południa będą też na naszej polskiej stronie. 🙂

  Akimmu
  Participant
  #106358

  Nawet szybciej, bo już są, gratuluję tempa:-) Dzięki zaraz sobie poczytam.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram