Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nominacja za najlepszy scenariusz adaptowany dla scenarzystów Star Trek

Nominacja za najlepszy scenariusz adaptowany dla scenarzystów Star Trek

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #5301

  Roberto Orci i Alex Kurtzman zostali nominowani do nagrody Writer's Guild of America (amerykańskiego związku scenarzystów) w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Obaj pisarze złożyli już oświadczenie w tej sprawie dla TrekMovie.

  [more]Orci i Kurtzman nominowani do nagrody WGA

  Podobnie jak w przypadku Nagród Akademii Filmowej (Oskarów), WGA dzieli swe nominacje dla scenariuszy na kategorię oryginalnych i adaptowanych. Star Trek podpada pod tą drugą kategorię, ponieważ postacie bazują na serialu telewizyjnym.

  Scenarzyści Star Trek oświadczyli:

  Nasze oświadczenie będzie miało formę cytatu z Katona Starszego, "Wolałbym, by ludzie pytali o to, czemu nie postawiono mi pomnika, niż o to, czemu mi go postawiono."

  To już druga nominacja WGA dla zespołu Orci i Kurtzman. W zeszłym roku byli nominowani wraz z J.J. Abramsem w kategorii oryginalna długa forma telewizyjna za pilota serialu Fringe, ale przegrali z produkcją HBO, filmem Recount ("Decydujący głos").

  Orci i Kurtzman nie są jedynymi członkami nowego trekowego zespołu, który dostał tegoroczną nominację WGA. Producent Damon Lindelof i zespół scenarzystów Lost zostali nominowani za najlepszy serial dramatyczny.

  Źródło: TrekMovie [/more]

  Drix
  Participant
  #84506

  Idealnie sie to komponuje z 1 miejsce w rankingu the guardina dla Star Treka na najglupszy scenariusz 2009 roku. Przebil nawet Transformersow.

  Match
  Participant
  #84508

  Musiał przebić - w Trnsformers był niedostrzegalny, a więc trudny do ocenienia ;]Ale niestety choć nie pierwsze, to miejsce w tym rankingu mu się należało.

  Lo'Rel
  Participant
  #84534

  Bez przesady z tymi nominacjami, scenariusz akurat do najsilniejszych stron nie należy. Mam na myśli raczej kilka drobnych buraków. Jako całość jest do zniesienia.

  Dzikowy
  Participant
  #84555

  Skoro mój brat, non-trekkie, uznał, że scenariusz nowego treka jest błyskotliwy jak Mumii lub VanHelsinga, to raczej nie jest to najlepsza rekomendacja, a ST Gen uważa za nudny i TMP nie zniósł. Wnioski?Edycja: błędy

  Eviva
  Participant
  #84647

  Skoro mój brat, non-trekkie, uznał, że scenariusz nowego treka jest błyskotliwy jak Mumii lub VanHelsinga, to raczej nie jest to najlepsza rekomendacja, a ST Gen uważa za nudny i TMP nie zniósł. Wnioski?

  Edycja: błędy

  Może ma rację, kto wie :)?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram